Takefusa Kubo: Splněná očekávání a nová smlouva. Japonec je hvězdou Sociedad

Takefusa Kubo: Splněná očekávání a nová smlouva. Japonec je hvězdou Sociedad
Nacho a Take Kubo (zdroj: realmadrid.com)

Přinášíme Vám dvanácté pokračování v sérii článku shrnujícím výkony fotbalistů spojovaných s Realem Madrid. Blížíme se do finále a třetí místo v našem seznamu patří Takefuso Kubovi, který odehrál svou druhou sezonu v barvách Realu Sociedad. Japonec patřil k nejlepším hráčům týmu Imanola Alguacila a byl lídrem útočné formace.

Sezona 2023/24 skončila, a tak je čas na rekapitulaci. Polský portál realmadryt.pl se rozhodl vyhodnotit, jak se dařilo hráčům spojených s Realem Madrid, ať už zapůjčených, nebo prodaných s částí práv. Právě na tyto hráče bychom se chtěli zaměřit a každému z nich dát popisné hodnocení za celou sezónu. Do souhrnu tak bylo zařazeno čtrnáct fotbalistů:

– Óscar Aranda

– Sergio Arribas

– Antonio Blanco

– Víctor Chust

– Carlos Dotor

– Mario Gila

– Peter González

– Miguel Gutiérrez

– Takefusa Kubo

– Juanmi Latasa

– Rafa Marín

– Marvin

– Reinier

– Jesús Vallejo

V následujících dnech zveřejníme texty o jednotlivých hráčích v pořadí od nejnižšího po nejvyšší podle uděleného hodnocení polského serveru. Zároveň vás vyzýváme, abyste si vytvořili vlastní žebříček a podělili se o něj v komentářích.

Záměrně byl ze seznamu vynechán např: Endrick (vzhledem k tomu, že brazilská sezona začala teprve nedávno), stejně jako Marco Asensio, Karim Benzema, Mariano Díaz a Álvaro Odriozolo, kteří mají cestu k návratu do klubu v blízké budoucnosti uzavřenou.

Snový úvod sezony

Takefusa Kubo přestoupil v létě 2022 do Realu Sociedad a hned po první sezoně se ukázalo, že to pro mladého japonského hráče byla trefa do černého. V klubu ze San Sebastiánu se skvěle zabydlel a na Estadio Anoeta se stal jedním z favoritů. Ukázal, proč se o něm v minulosti mluvilo jako o jednom z největších talentů v Evropě. I proto byla očekávání fanoušků před sezonou 2023/24 ještě větší.

Na svůj první gól v sezoně si Kubo musel počkat jen… pět minut, protože hned na začátku zápasu proti Gironě v prvním kole vstřelil svůj premiérový gól. Třiadvacetiletý hráč se mohl od začátku utkání spolehnout na plnou důvěru trenéra, což bylo na hřišti znát. Další skvělý výkon předvedl na začátku září, kdy proti Granadě zaznamenal double.

V první polovině sezony byl jednou z nejzářivějších postav ofenzivní formace Realu Sociedad. Nebál se vzít na sebe zodpovědnost a na pravém křídle vytvářel velké nebezpečí. Soupeři s ním měli značné problémy, zejména v soubojích jeden na jednoho.

Ke svým gólům přidával i asistence, a i když se na zápase nijak nepodílel, nikdy neklesl pod určitou úroveň a prakticky pokaždé mohl být za něco pochválen. Do konce roku 2023 si udržel pravidelnost a bylo to jeho nejlepší období v celém tažení.

Celkový výsledek mohl být lepší

Druhá část sezony byla také dobrá, i když o něco méně efektní. Na začátku ledna si přivodil lehké svalové zranění a v polovině měsíce odjel na Asijský pohár. Jeho národní tým se dostal až do čtvrtfinále, kde prohrál 1:2 s Íránem.

Na tomto turnaji Kubo zaujal zejména ve střetnutí proti Bahrajnu v 1/8 finále, kdy vstřelil gól a byl nejlepším hráčem na hřišti. Do klubové soutěže se vrátil na začátku února v zápase Královského poháru proti Mallorce.

Projevily se na něm první známky únavy a zaznamenal několik průměrných zápasů. Krizi prolomil 18. února v ligovém utkání proti Mallorce, kdy jsme opět sledovali jeho nejlepší verzi.

Od začátku sezóny odehrál útočník téměř vše, takže dva celé březnové zápasy strávené na lavičce náhradníků mohly být nemalým překvapením. V závěrečné fázi soutěže střídal dobré výkony s těmi o něco slabšími, i když těch prvních bylo rozhodně více.

Neustále byl k dispozici Manuelu Alguacilovi, který ho důsledně nasazoval v nejdůležitějších momentech. Nakonec Takefusa Kubo zakončil ligu se sedmi góly, k nimž přidal čtyři asistence.

Real Sociedad se představil i v Lize mistrů, i když zde statistiky 23letého hráče nejsou nijak strhující. Nevypadal špatně, ale ve skupinové fázi si připsal pouze jednu asistenci. Na evropské scéně se sice do sítě netrefil, ale pomohl týmu k prvnímu místu ve skupině, dobrodružství v Lize mistrů však skončilo v další fázi, kdy v 1/8 finále dokázalo být lepší PSG.

V Královském poháru se Kubo představil pouze ve třech zápasech, přičemž Real Sociedad vypadl v semifinále po penaltovém rozstřelu s Mallorkou.

Pevné místo v týmu

Kubo konečně našel své místo na hřišti a v této sezoně byl bezpochyby jedním z nejlepších hráčů Realu Sociedad. Pochvalu si zaslouží zejména za první polovinu sezony, kdy jeho působivou hru obdivovalo celé Španělsko.

Zaujal svým přístupem na hřišti a především pravidelností, neboť kvůli zdravotním problémům vynechal pouze jeden zápas. Byl nesmírně aktivní, a i když neskóroval, pomáhal svým kolegům vypracovat si další akce.

Japonec je hvězdou Realu Sociedad a i přes trochu slabší závěr sezony se sebou může být velmi spokojený. Spokojeni bylo i vedení klubu, které v únoru prodloužilo hráčův kontrakt až do roku 2029.

Los Blancos si ponechali 50 % práv na hráče, což znamená, že na něm buď budou stále vydělávat, nebo ho mohou přivést zpět na Santiago Bernabéu. Z pohledu Realu je důležité, že Japoncova klauzule nebyla výrazně navýšena a stále se pohybuje kolem 60 milionů eur.

Zápasy (první tým): 41 (33)

Minuty: 1: 2933

Góly: 7

Asistence: 5

Průměrné hodnocení podle WhoScored (La Liga, stupnice 1-10): 7,11

Průměrné hodnocení podle SofaScore (La Liga, stupnice 1-10): 7,41

Pořadí zapůjčených/prodaných hráčů podle portálu RealMadryt.pl:

1.

2.

3.

4. Sergio Arribas: Skvělá čísla v katastrofálním týmu

5. Mario Gila: Z náhradníka hráčem základu

6. Rafa Marín: Připraven na návrat

7. Juanmi Latasa: Skvělý ve vzdušných soubojích

8. Antonio Blanco: Dobrý, ale mohl by být lepší

9. Marvin Park: Mnoho minut a průměrných výkonů

10. Peter Federico: Lepší vstup do La Ligy, než se čekalo

11. Reinier Jesús: Bloudění pokračuje

12. Víctor Chust: Na krok vpřed to nestačí

13. Carlos Dotor: Z útočného záložníka slabý střelec

14. Óscar Aranda: Působivý, ale neefektivní

15. Jesús Vallejo: Další ztracená sezona

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: realmadryt.pl

1 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Real Madrid představil svůj matematický algoritmus, který sleduje každého hráče ve Valdebebas
Analýzy a rozbory

Real Madrid představil svůj matematický algoritmus, který sleduje každého hráče ve Valdebebas

Julien Piwowar je jedním z těch neznámých jmen, ale zásadních pro vysvětlení a pochopení posledních úspěchů Realu Madrid. Co se…
Miguel Gutiérrez: Jeden ze strůjců historické sezony. Levý bek má předpoklady na Real Madrid
Analýzy a rozbory

Miguel Gutiérrez: Jeden ze strůjců historické sezony. Levý bek má předpoklady na Real Madrid

Je čas na finále seriálu o hráčích spojených s Realem Madrid. První místo podle názoru redakce RealMadryt.pl patří Miguelu Gutiérrezovi,…
Endrick: Připraven udělat krok vpřed a přestoupit do Evropy. Brazilec má velký potenciál
Analýzy a rozbory

Endrick: Připraven udělat krok vpřed a přestoupit do Evropy. Brazilec má velký potenciál

Přinášíme Vám třinácté pokračování v sérii článku shrnujícím výkony fotbalistů spojovaných s Realem Madrid. Druhé místo podle názoru redakce RealMadryt.pl…
Sergio Arribas: Skvělá čísla v katastrofálním týmu. Klenot Castilly v La Lize zaujal
Analýzy a rozbory

Sergio Arribas: Skvělá čísla v katastrofálním týmu. Klenot Castilly v La Lize zaujal

Přinášíme Vám jedenácté pokračování v sérii článku shrnujícím výkony fotbalistů spojovaných s Realem Madrid. Přišel čas pro Sergia Arribase, který…