Lístky na Real Madrid

Každý fanoušek Realu Madrid to musí zažít. Podívat se na zápas milovaného klubu přímo na Santiago Bernabéu je nejúžasnějším sportovním zážitkem. K tomu je pochopitelně potřeba lístek. Jak na to?

Představujeme možnosti, jak zakoupit lístek na domácí zápas Realu Madrid. Níže pak najdete také obvyklé ceny lístků. Vzhledem k aktuálně omezené kapacitě je potřeba počítat s různými omezeními.

Možnosti nákupu lístků

Oficiální web Realu Madrid

Nejlepší cestou pro koupi lístků je jednoznačně oficiální web klubu. Na stránce realmadrid.com/tickets se hned dozvíte, na jaké zápasy si můžete vstupenky koupit. Lze zakoupit na fotbal i basketbal. Dodržuje se ovšem následující pořadí:

1. Členové klubu
2. Členové oficiálního fanklubu (Madridistas)
3. Volný prodej pro všechny

Prodej vstupenek pro členy klubu obvykle zahajuje cca 10 dnů před zápasem, po dvou dnech se dostane na Madridistas a přibližně týden před utkáním mohou nakupovat všichni fanoušci.

Ovšem pozor, jsou zápasy, na které lístky takřka jistě touto cestou neseženete. Jedná se například o El Clásico, derby s Atlétikem nebo velké zápasy v Lize mistrů. Všechny lístky totiž poberou členové a Madridistas.

Na největší šlágry musíte sehnat vstupenky jinak (viz níže) nebo se stát členem oficiálního fanklubu a tím zvýšit své šance. Například na El Clásico vám ovšem ani členství Madridistas nebude stačit.

NÁVOD | Koupení lístků přes Realmadrid.com

Po zvolnení zápasu si vybereš počet lístků. Obvykle lze maximálně zvolit 6 lístků.

Následuje výběr tribuny a sektoru.

Ve světle modrých sektorech jsou ještě volné lístky. Obvykle lze sehnat dvě vstupenky vedle sebe, velká skupina si spolu ale většinou nesedne.

Poté už postupujete podle pokynů. Vstupenky následně zaplatíte pomocí online platební brány a přijdou vám do mailu. Vstupenky si poté stáhnete do mobilu. Tištěné lístky již dnes nepotřebujete.

Plusy a minusy

nejlepší cena

+ 100% záruka pravosti

+ snadná objednávka

+ lístky máte za pár minut v e-mailu

+ většinou velký výběr kategorií

 nedostatek lístků na velké zápasy

 lístky jsou k dispozici až cca týden před zápasem

Cestovní agentury

Druhou možností, jak sehnat vstupenky, je objednat si je přes cestovní agentury. Ty obvykle nabízí jak možnost nákupu kompletního zájezdu i s cestou a ubytováním, tak pouze vstupenek. Samozřejmě musíte počítat s tím, že lístky budou dražší než přes oficiální web Realu.

Cestovní agentury si pochopitelně berou provize, navíc i ony často dostávají lístky za vyšší než oficiální cenu, především na největší zápasy, o které je mimořádný zájem.

Kupovat lístky přes cestovní agentury doporučujeme především u zápasů, u kterých vstupenky neseženete oficiální cestou. Jak jsme psali výše, může jít o El Clásico, derby s Atlétikem či šlágry v Lize mistrů.

Musíte počítat s tím, že vás to bude stát dost peněz. Na druhou stranu půjde také o neopakovatelný zážitek.

Z českých cestovních kanceláří můžeme doporučit Czech Sport Travel, se kterou máme dobré zkušenosti. Určitě nedoporučujeme riskovat jakékoliv pochybné agentury, raději se vždy snažte zjistit nějaké reference.

Plusy a minusy

lístky i na největší šlágry

+ kvalitní servis (u ověřených agentur)

+ snadná a rychlá objednávka

+ možnost objednání lístků dlouho dopředu

 dražší lístky než přes oficiální web

 někdy menší výběr kategorií

Přes aukční servery

Třetí možností, jak si pořídit vysněné vstupenky, jsou různé aukční servery, kterých je na internetu opravdu hodně. Nejznámější je asi ViaGoGo.

Tady ale musíme říct, abyste si dávali opravdu velký pozor. Mnoho fanoušků už bylo na podobných portálech podvedeno, navíc i zde jsou ceny lístků hodně nadsazené. Za nás tuto možnost příliš nedoporučujeme.

Plusy a minusy

lístky i na největší šlágry

+ možnost objednání lístků dlouho dopředu

 dražší lístky než přes oficiální web

 větší šance narazit na podvodníka

− ne vždy kvalitní servis

− mnohdy nepřehledná objednávka

Přímo na Santiago Bernabéu

Samozřejmě existuje možnost koupit vstupenky přímo na Santiago Bernabéu před zápasem. V tomto případě si ale musíte uvědomit, že lístky budou k dispozici jen na zápasy, o které není až takový zájem. Určitě zapomeňte na největší šlágry.

Je potřeba si rovněž zjistit otevírací doby pokladem. Na běžné ligové zápasy je nicméně velká šance, že vstupenky přímo v den zápasu ještě seženete. Je ovšem možné, že ne zrovna do sektorů, které preferujete.

Plusy a minusy

nejlepší cena

+ 100% záruka pravosti

 riziko vyprodaného zápasu

 menší výběr kategorií a sektorů

− možné fronty

Ceny lístků

Ceny vstupenek mají velké rozpětí. Na běžný ligový zápas seženete nejlevnější lístky za 45 eur, ale můžete si zakoupit vstupenku rovněž za 150 eur. Zvláštní kategorií je pochopitelně VIP vstupenka, za kterou dáte minimálně 250 eur.

Ze svých zkušeností mohu říct, že na Bernabéu je vidět velmi dobře prakticky ze všech sektorů. Zápas na stadionu Realu je každopádně svátkem a určitě bych neváhal za vstupenky trochu připlatit. Ideální se mi zdá tribuna naproti hlavní, kde úplně nahoru stojí lístek 60 eur a směrem dolů se cena zvyšuje.

Opět musíme ovšem upozornit, že mluvíme o „běžných“ ligových zápasech. Ceny se mohou podle soupeře výrazně lišit. A pochopitelně například zápas Copa del Rey proti soupeři z nižší ligy bude zase o dost levnější.

Lístky na Castillu

Pokud budete v Madridu a vyjde vám vše časově, neváhejte navštívit také zápas druhého týmu Realu – Castilly, která momentálně hraje třetí ligu. Jde pochopitelně o úplně jiný zážitek než na Bernabéu, přesto stojí za to.

Castilla hraje na stadionu Alfreda Di Stefana v tréninkovém centru Realu. Vstupenky můžete koupit pouze na místě, ale nemusíte se bát, k dispozici určitě budou. A samozřejmě stojí jen zlomek toho, co lístky na první tým.