Víctor Chust: Na krok vpřed to nestačí. Pro přestup do lepšího týmu je potřeba udělat více

Víctor Chust: Na krok vpřed to nestačí. Pro přestup do lepšího týmu je potřeba udělat více
Víctor Chust a Brahim Díaz (zdroj: realmadrid.com)

Přinášíme Vám třetí pokračování v sérii článku shrnujícím výkony fotbalistů spojovaných s Realem Madrid. Dalším hráčem v analýze zapůjčených a prodaných hráčů z Realu Madrid je Víctor Chust, který se ve druhé polovině sezony stal důležitou postavou cádizského týmu. Ačkoli má tento Španěl jistě potenciál, začíná mu docházet čas, aby se dostal na ještě vyšší úroveň.

Sezona 2023/24 skončila, a tak je čas na rekapitulaci. Polský portál realmadryt.pl se rozhodl vyhodnotit, jak se dařilo hráčům spojených s Realem Madrid, ať už zapůjčených, nebo prodaných s částí práv. Právě na tyto hráče bychom se chtěli zaměřit a každému z nich dát popisné hodnocení za celou sezónu. Do souhrnu tak bylo zařazeno čtrnáct fotbalistů:

– Óscar Aranda

– Sergio Arribas

– Antonio Blanco

– Víctor Chust

– Carlos Dotor

– Mario Gila

– Peter González

– Miguel Gutiérrez

– Takefusa Kubo

– Juanmi Latasa

– Rafa Marín

– Marvin

– Reinier

– Jesús Vallejo

V následujících dnech zveřejníme texty o jednotlivých hráčích v pořadí od nejnižšího po nejvyšší podle uděleného hodnocení polského serveru. Zároveň vás vyzýváme, abyste si vytvořili vlastní žebříček a podělili se o něj v komentářích.

Záměrně byl ze seznamu vynechán např: Endrick (vzhledem k tomu, že brazilská sezona začala teprve nedávno), stejně jako Marco Asensio, Karim Benzema, Mariano Díaz a Álvaro Odriozolo, kteří mají cestu k návratu do klubu v blízké budoucnosti uzavřenou.

Třetí sezona v La lize

Víctor Chust začínal další, již třetí sezónu v Primera División v barvách Cádizu. Kapitán a bývalý střední obránce jedné z nejzajímavějších generací fotbalistů, která v poslední době prošla La Fábrikou a vyhrála mládežnickou ligu UEFA, neměl ve Španělsku nejjednodušší start na nejvyšší úrovni.

Jistě víte, jak „vážený“ je ve Španělsku tým Cádizu, takže v následující sezoně patřil k silným kandidátům na sestup. Pro Chusta to měl být okamžik, kdy udělá definitivní krok vpřed a vstoupí na o něco vyšší úroveň. Koneckonců je mu již 24 let. Před sebou má ještě spoustu hraní, ale stále méně času na to, aby se obloukem dostal mezi skutečnou elitu.

Pomalý start

Těsně před sezonou utrpěl drobné zranění, které ho však vyřadilo z přípravy i začátku sezony. Návrat do sestavy ho stál hodně sil a trvalo mu to opravdu dlouho. Do 12. kola byl v zápasové sestavě jen třikrát a v lize neodehrál ani minutu, šanci dostal pouze v Královském poháru proti rezervě Badalony.

Dokonce se zdálo, že by se v zimě mohl poohlédnout po odchodu jinam, ale pokud by se nechytal v týmu v sestupovém pásmu, musel by raději spadnout o patro níž, čemuž se sám Chust pravděpodobně chtěl vyhnout.

Nakonec však jeho šance přišla, což bylo spojeno i se zraněními soupeřů o místo v sestavě či suspendací Faliho. Od té doby hrál pravidelněji. V následujících osmi duelech pouze dvakrát nevypadl ze základní sestavy, ačkoli už ve 33. minutě zápasu se Celtou, důležitého z hlediska boje o udržení, viděl červenou kartu.

Dobré výkony, přesto sestup

Od 21. kola, tedy od 19. ledna, začíná Chust hrát pravidelně. O týden později přichází do klubu nový trenér Mauricio Pellegrino a prakticky až do konce sezony je pro něj královský odchovanec zásadním hráčem. Hraje prakticky všechno a vynechá pouze poslední zápas sezony, protože o týden dříve uvidí druhou červenou kartu v sezoně, tentokrát proti Las Palmas.

Chust oproti svým kolegům vyniká odebíráním míčů. Jakýkoli pokus o výstavbu akce zezadu v cádizském týmu závisí na něm. Dokáže rozehrát přihrávku na delší vzdálenost a obvykle má poměrně dobré postavení.

Nedělá žádné větší chyby, přestože Cádiz pravidelně ztrácí góly a body. Ve svém týmu je jeden z nejsolidnějších hráčů. V dalších osmnácti zápasech svého týmu nastoupil v základní sestavě a většinou vypadal přinejmenším slušně, ale že by nějak zářil, to se říct nedá. Cádiz se nakonec po několika letech v La lize neudržel.

Pro Chusta to měla být přelomová sezona. Rozhodně začal hrát mnohem více, i když na první dva měsíce zápasů zapomněl, protože si k trávníku téměř vůbec nepřičichl. Přesto se nedá říct, že by udělal krok vpřed ve své kariéře.

Solidně se prezentoval jako hráč první ligy a možná má předpoklady k tomu, aby si našel místo v o něco lepším klubu, jakým je Mallorca nebo Celta Vigo. Určitě má kvality trochu modernějšího středního obránce, kterému by to slušelo v lepším týmu, kde nemusí být stoprocentně soustředěný při každé akci a může se soustředit na hru s míčem.

Možná by také potřeboval trochu zvednout svou fyzickou úroveň, aby souboje se soupeři vyhrával s větší lehkostí. Určitě má velký prostor pro rozvoj a v Cádizu se stal důležitou postavou, přičemž je otázkou, zda udělal dost pro to, aby si našel angažmá v lepším klubu.

Zápasy (první tým): 28 (22)

Počet minut: 2049

Góly: 0

Asistence: 1

Průměrné hodnocení podle WhoScored (La Liga, stupnice 1-10): 6,50

Průměrné hodnocení podle SofaScore (La Liga, stupnice 1-10): 6,81

Pořadí zapůjčených/prodaných hráčů podle portálu RealMadryt.pl:

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13. Carlos Dotor: Z útočného záložníka slabý střelec

14. Óscar Aranda: Působivý, ale neefektivní

15. Jesús Vallejo: Další ztracená sezona

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: realmadryt.pl

Přidat komentář

Související články

Real Madrid představil svůj matematický algoritmus, který sleduje každého hráče ve Valdebebas
Analýzy a rozbory

Real Madrid představil svůj matematický algoritmus, který sleduje každého hráče ve Valdebebas

Julien Piwowar je jedním z těch neznámých jmen, ale zásadních pro vysvětlení a pochopení posledních úspěchů Realu Madrid. Co se…
Miguel Gutiérrez: Jeden ze strůjců historické sezony. Levý bek má předpoklady na Real Madrid
Analýzy a rozbory

Miguel Gutiérrez: Jeden ze strůjců historické sezony. Levý bek má předpoklady na Real Madrid

Je čas na finále seriálu o hráčích spojených s Realem Madrid. První místo podle názoru redakce RealMadryt.pl patří Miguelu Gutiérrezovi,…
Endrick: Připraven udělat krok vpřed a přestoupit do Evropy. Brazilec má velký potenciál
Analýzy a rozbory

Endrick: Připraven udělat krok vpřed a přestoupit do Evropy. Brazilec má velký potenciál

Přinášíme Vám třinácté pokračování v sérii článku shrnujícím výkony fotbalistů spojovaných s Realem Madrid. Druhé místo podle názoru redakce RealMadryt.pl…
Takefusa Kubo: Splněná očekávání a nová smlouva. Japonec je hvězdou Sociedad
Analýzy a rozbory

Takefusa Kubo: Splněná očekávání a nová smlouva. Japonec je hvězdou Sociedad

Přinášíme Vám dvanácté pokračování v sérii článku shrnujícím výkony fotbalistů spojovaných s Realem Madrid. Blížíme se do finále a třetí…