Juanmi Latasa: Skvělý ve vzdušných soubojích, ale neefektivní před brankou

Juanmi Latasa: Skvělý ve vzdušných soubojích, ale neefektivní před brankou
Juanmi Latasa a Camavinga (zdroj: realmadrid.com)

Přinášíme Vám osmé pokračování v sérii článku shrnujícím výkony fotbalistů spojovaných s Realem Madrid. Je čas na Juanmiho Latasu, který byl 2. července loňského roku zapůjčen zpět do Getafe. V letošní sezoně udělal rozhodně krok vpřed, a to hlavně díky častějšímu pobytu na hřišti.

Sezona 2023/24 skončila, a tak je čas na rekapitulaci. Polský portál realmadryt.pl se rozhodl vyhodnotit, jak se dařilo hráčům spojených s Realem Madrid, ať už zapůjčených, nebo prodaných s částí práv. Právě na tyto hráče bychom se chtěli zaměřit a každému z nich dát popisné hodnocení za celou sezónu. Do souhrnu tak bylo zařazeno čtrnáct fotbalistů:

– Óscar Aranda

– Sergio Arribas

– Antonio Blanco

– Víctor Chust

– Carlos Dotor

– Mario Gila

– Peter González

– Miguel Gutiérrez

– Takefusa Kubo

– Juanmi Latasa

– Rafa Marín

– Marvin

– Reinier

– Jesús Vallejo

V následujících dnech zveřejníme texty o jednotlivých hráčích v pořadí od nejnižšího po nejvyšší podle uděleného hodnocení polského serveru. Zároveň vás vyzýváme, abyste si vytvořili vlastní žebříček a podělili se o něj v komentářích.

Záměrně byl ze seznamu vynechán např: Endrick (vzhledem k tomu, že brazilská sezona začala teprve nedávno), stejně jako Marco Asensio, Karim Benzema, Mariano Díaz a Álvaro Odriozolo, kteří mají cestu k návratu do klubu v blízké budoucnosti uzavřenou.

Rozporuplná sezona

Pokud na světě existuje tým, který vyhovuje Juanmi Latasovi, a hráč, který vyhovujetýmu, pak je to Getafe a jejich vzájemné spojení přineslo velký úspěch. V červenci loňského roku se Getafe a Real Madrid dohodly na další zápůjčce, kterou je opět těžké jednoznačně hodnotit.

Útočník vstřelil pět gólů, v různých obdobích zůstával v základní jedenáctce a jeho tým se udržel v lize. Určitým problémem však může být fakt, že Latasa je typickou „devítkou“ a poslední gól v lize po jeho trefě padl… 27. září 2023.

Začátek sezony byl v podání Latasy velmi dobrý. Vytvořil útočné duo s Borjou Mayoralem a rozdělení povinností bylo zcela jasné. Mayoral měl hledat své místo o něco níže, a to i na křídlech, a Latasa plnil roli playmakera. Tento systém fungoval. Borja byl efektivní, mužstvu se dařilo skórovat, ale bylo třeba najít něco nového, protože starší útočník utrpěl vážné zranění kolena a celý propracovaný plán se poroučel….

Dominantní ve vzduchu

Když Getafe přišlo o Mayorala, neexistoval zrovna nápad, jak Juanmiho nejlépe využít. Vedle něj nebo za ním hráli Mata nebo Óscar, ale Getafe chyběly góly. Latasa měl svůj specifický styl hry, který se nemusí líbit každému fotbalovému fanouškovi. Měřil 191 centimetrů a Pepe Bordalás ho obvykle využíval, když bylo potřeba vyrazit do akce.

Počet jeho hlavičkových soubojů vyniká v celé lize. I s přihlédnutím ke všem TOP5 evropským ligám má více vyhraných hlaviček za 90 minut než Latasa pouze Milan Đurić z Hellasu. V tomto ohledu se Latasa stal expertem.

Byly minuty, byla dobrá čísla ve vzdušných soubojích, ale stále chyběly góly. Tři zásahy proti týmům z nižších lig v Královském poháru a dva góly v La Lize rozhodně nestačí na to, aby se dalo mluvit o nějakém kroku vpřed.

Setrvání v Getafe

Do konce sezony se Juanmi potuloval mezi lavičkou náhradníků a prvním týmem, takže se dá říct, že se jeho postavení oproti minulé sezoně téměř nezměnilo. Zranění dalšího útočníka mu paradoxně vůbec nepomohlo. Měl sice menší konkurenci, ale jeho kvality nemohly být pro tým až tak přínosné.

Getafe je s Latasovými výkony spíše spokojeno a není vyloučeno, že o hráčovu kartu požádá Real Madrid. Dokud bude trenérem Pepe Bordalás, útočníka hrajícího tímto stylem bude potřeba. Útočník, který nedává góly, může na působení v Realu prozatím zapomenout.

Pro Getafe se tento typ útočníka hodí jako málokterý jiný. Je však možné, že v určitém okamžiku své kariéry udělá ten krok a bude něco jako Vedat Muriqi, který přidá trochu více efektivity a více pomůže týmu k určitému stylu hry.

Zápasy (první tým): 36 (18)

Počet minut: 1788

Góly: 5

Asistence: 0

Průměrné hodnocení podle WhoScored (La Liga, stupnice 1-10): 6,47

Průměrné hodnocení podle SofaScore (La Liga, stupnice 1-10): 6,79

Pořadí zapůjčených/prodaných hráčů podle portálu RealMadryt.pl:

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8. Antonio Blanco: Dobrý, ale mohl by být lepší

9. Marvin Park: Mnoho minut a průměrných výkonů

10. Peter Federico: Lepší vstup do La Ligy, než se čekalo

11. Reinier Jesús: Bloudění pokračuje

12. Víctor Chust: Na krok vpřed to nestačí

13. Carlos Dotor: Z útočného záložníka slabý střelec

14. Óscar Aranda: Působivý, ale neefektivní

15. Jesús Vallejo: Další ztracená sezona

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: realmadryt.pl

Přidat komentář

Související články

Miguel Gutiérrez: Jeden ze strůjců historické sezony. Levý bek má předpoklady na Real Madrid
Analýzy a rozbory

Miguel Gutiérrez: Jeden ze strůjců historické sezony. Levý bek má předpoklady na Real Madrid

Je čas na finále seriálu o hráčích spojených s Realem Madrid. První místo podle názoru redakce RealMadryt.pl patří Miguelu Gutiérrezovi,…
Endrick: Připraven udělat krok vpřed a přestoupit do Evropy. Brazilec má velký potenciál
Analýzy a rozbory

Endrick: Připraven udělat krok vpřed a přestoupit do Evropy. Brazilec má velký potenciál

Přinášíme Vám třinácté pokračování v sérii článku shrnujícím výkony fotbalistů spojovaných s Realem Madrid. Druhé místo podle názoru redakce RealMadryt.pl…
Takefusa Kubo: Splněná očekávání a nová smlouva. Japonec je hvězdou Sociedad
Analýzy a rozbory

Takefusa Kubo: Splněná očekávání a nová smlouva. Japonec je hvězdou Sociedad

Přinášíme Vám dvanácté pokračování v sérii článku shrnujícím výkony fotbalistů spojovaných s Realem Madrid. Blížíme se do finále a třetí…
Sergio Arribas: Skvělá čísla v katastrofálním týmu. Klenot Castilly v La Lize zaujal
Analýzy a rozbory

Sergio Arribas: Skvělá čísla v katastrofálním týmu. Klenot Castilly v La Lize zaujal

Přinášíme Vám jedenácté pokračování v sérii článku shrnujícím výkony fotbalistů spojovaných s Realem Madrid. Přišel čas pro Sergia Arribase, který…