Marvin Park: Mnoho minut a průměrných výkonů. Mladý křídelník i přesto v Las Palmas zůstane

Marvin Park: Mnoho minut a průměrných výkonů. Mladý křídelník i přesto v Las Palmas zůstane
Marvin Park a Dani Cebalos (zdroj: realmadrid.com)

Přinášíme Vám šesté pokračování v sérii článku shrnujícím výkony fotbalistů spojovaných s Realem Madrid. Tentokrát je čas na Marvina, který byl v létě zapůjčen do Las Palmas. Pod vedením Francisca Garcíi Pimienta se na Španěla dalo pravidelně spoléhat a ve své první sezoně v La Lize získal velmi cenné zkušenosti, i když se od něj v některých momentech dalo očekávat trochu více.

Sezona 2023/24 skončila, a tak je čas na rekapitulaci. Polský portál realmadryt.pl se rozhodl vyhodnotit, jak se dařilo hráčům spojených s Realem Madrid, ať už zapůjčených, nebo prodaných s částí práv. Právě na tyto hráče bychom se chtěli zaměřit a každému z nich dát popisné hodnocení za celou sezónu. Do souhrnu tak bylo zařazeno čtrnáct fotbalistů:

– Óscar Aranda

– Sergio Arribas

– Antonio Blanco

– Víctor Chust

– Carlos Dotor

– Mario Gila

– Peter González

– Miguel Gutiérrez

– Takefusa Kubo

– Juanmi Latasa

– Rafa Marín

– Marvin

– Reinier

– Jesús Vallejo

V následujících dnech zveřejníme texty o jednotlivých hráčích v pořadí od nejnižšího po nejvyšší podle uděleného hodnocení polského serveru. Zároveň vás vyzýváme, abyste si vytvořili vlastní žebříček a podělili se o něj v komentářích.

Záměrně byl ze seznamu vynechán např: Endrick (vzhledem k tomu, že brazilská sezona začala teprve nedávno), stejně jako Marco Asensio, Karim Benzema, Mariano Díaz a Álvaro Odriozolo, kteří mají cestu k návratu do klubu v blízké budoucnosti uzavřenou.

Odložený start kvůli zranění

V polovině srpna 2023 odešel Marvin Park na hostování do Las Palmas. Předtím pravidelně nastupoval za Castillu a v sezoně 2020/2021 dokonce debutoval za první tým Los Blancos, kde pod vedením Zinédina Zidana odehrál 4 zápasy.

Loni v létě se Španěl rozhodl opustit hlavní město Španělska, protože dobře věděl, že nemá prakticky žádnou šanci hrát za první tým. Jeho zapůjčení do Las Palmas znamenalo, že mohl poprvé zažít plnohodnotnou sezonu v nejvyšší soutěži.

Jeho dobrodružství v novém klubu nezačalo nejlépe. Kvůli zranění kotníku musel na svůj debut čekat až do 17. září, kdy odehrál 18 minut proti Seville. Potřeboval nějaký čas na aklimatizaci v novém působišti a přizpůsobení se soutěži Primera División.

Pravidelný člen týmu

Jeho první vystoupení byla velmi nenápadná, ale za zmínku stojí, že se na hřišti objevoval pravidelně. Francisco García Pimienta v něj od začátku projevoval důvěru a první dobrý moment si křídelník připsal ve střetnutí proti Almeríi na konci října, kdy zaznamenal asistenci.

Do konce roku 2023 jsme ho mohli vídat na hřišti prakticky v každém zápase. Stále častěji začínal zápasy v základní jedenáctce a někdy nastupoval až ve druhém poločase. Dne 1. prosince přidal svou druhou asistenci v sezoně, tentokrát proti Getafe.

Z hlediska odehraných minut byl pro něj začátek nového roku úspěšný. Od 13. ledna do 14. dubna nastoupil v každém z 12 zápasů Las Palmas, přičemž tato série byla přerušena kvůli vyloučení za karty. Také v květnu odehrál prakticky vše a mimo kádr byl pouze v posledním ligovém střetnutí proti Deportivu Alavés.

Průměrné výkony

Marvin jistě získal zkušenosti na nejvyšší úrovni, i když druhá strana mince zůstává, a to jeho přístup na hřišti. V mnoha zápasech se snažil být aktivní a jeho snaha se mu nedala upřít, ale rozhodně mu chyběla konkrétnost.

Celkem nastoupil do 31 ligových zápasů a jednoho utkání Královského poháru a dvě asistence mohou někomu sotva vyrazit dech. Bylo zde několik opravdu dobrých výkonů, jako například ten zmíněný proti Almeríi, a zdaleka nejhorší zápas odehrál v polovině února proti Atléticu. V mnoha zápasech byl zkrátka průměrný a málokdy vynikl v pozitivním smyslu. Naopak, když nastoupil z lavičky, sotva jednou pomohl svým spoluhráčům zvrátit průběh soutěže.

Trvalý přestup

Marvinovu první sezonu v La Lize lze označit za hořkosladkou, ale zdá se, že Španěl může mít důvody ke spokojenosti. Na jedné straně nezaznamenal ani jednu trefu a často zaznamenával výkony bez většího přínosu pro tým. Na druhou stranu je však třeba mít na paměti, že pro třiadvacetiletého hráče to byla první kompletní sezona v La Lize a je nepravděpodobné, že by svého přesunu na Kanárské ostrovy litoval.

Nasbíral cenné zkušenosti a na hřiště vyběhl od první minuty až sedmnáctkrát. Ve druhé části sezony už pravidelně nastupoval v základní jedenáctce. Zdaleka nejčastěji byl k vidění na pozici pravého křídla, ale dvakrát si zahrál také jako pravý obránce a jednou jako záložník. Tím ukázal, že je univerzálním hráčem a že se cítí dobře na celém pravém křídle.

Španělský reprezentant přesvědčil i vedení klubu, neboť stále více španělských médií informuje o tom, že Las Palmas ho spíše koupí od Realu Madrid, přičemž královský celek si na něj ponechá 50 % práv. Marvin si na vlastní kůži vyzkoušel, jaké to je hrát v Primera División. Nyní je řada na něm, aby udělal další krok vpřed.

Zápasy (první tým): 32 (17)

Minuty: 1: 1906

Góly: 0

Asistence: 2

Průměrné hodnocení podle WhoScored (La Liga, stupnice 1-10): 6,28

Průměrné hodnocení podle SofaScore (La Liga, stupnice 1-10): 6,67

Pořadí zapůjčených/prodaných hráčů podle portálu RealMadryt.pl:

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10. Peter Federico: Lepší vstup do La Ligy, než se čekalo

11. Reinier Jesús: Bloudění pokračuje

13. Víctor Chust: Na krok vpřed to nestačí

13. Carlos Dotor: Z útočného záložníka slabý střelec

14. Óscar Aranda: Působivý, ale neefektivní

15. Jesús Vallejo: Další ztracená sezona

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: realmadryt.pl

Související články

Real Madrid představil svůj matematický algoritmus, který sleduje každého hráče ve Valdebebas
Analýzy a rozbory

Real Madrid představil svůj matematický algoritmus, který sleduje každého hráče ve Valdebebas

Julien Piwowar je jedním z těch neznámých jmen, ale zásadních pro vysvětlení a pochopení posledních úspěchů Realu Madrid. Co se…
Miguel Gutiérrez: Jeden ze strůjců historické sezony. Levý bek má předpoklady na Real Madrid
Analýzy a rozbory

Miguel Gutiérrez: Jeden ze strůjců historické sezony. Levý bek má předpoklady na Real Madrid

Je čas na finále seriálu o hráčích spojených s Realem Madrid. První místo podle názoru redakce RealMadryt.pl patří Miguelu Gutiérrezovi,…
Endrick: Připraven udělat krok vpřed a přestoupit do Evropy. Brazilec má velký potenciál
Analýzy a rozbory

Endrick: Připraven udělat krok vpřed a přestoupit do Evropy. Brazilec má velký potenciál

Přinášíme Vám třinácté pokračování v sérii článku shrnujícím výkony fotbalistů spojovaných s Realem Madrid. Druhé místo podle názoru redakce RealMadryt.pl…
Takefusa Kubo: Splněná očekávání a nová smlouva. Japonec je hvězdou Sociedad
Analýzy a rozbory

Takefusa Kubo: Splněná očekávání a nová smlouva. Japonec je hvězdou Sociedad

Přinášíme Vám dvanácté pokračování v sérii článku shrnujícím výkony fotbalistů spojovaných s Realem Madrid. Blížíme se do finále a třetí…