Sergio Arribas: Skvělá čísla v katastrofálním týmu. Klenot Castilly v La Lize zaujal

Sergio Arribas: Skvělá čísla v katastrofálním týmu. Klenot Castilly v La Lize zaujal
Sergio Arribas a Vinícius (zdroj: realmadrid.com)

Přinášíme Vám jedenácté pokračování v sérii článku shrnujícím výkony fotbalistů spojovaných s Realem Madrid. Přišel čas pro Sergia Arribase, který se v žebříčku umístil na čtvrtém místě. Španělský reprezentant přestoupil loni v létě do řad Almeríe, která po katastrofální sezoně s velkou pompou sestoupila do Segunda División a obsadila předposlední místo ligové tabulky. To však bývalému kapitánovi Castilly nezabránilo v tom, aby udělal dobrý dojem a zaznamenal několik opravdu působivých čísel.

Sezona 2023/24 skončila, a tak je čas na rekapitulaci. Polský portál realmadryt.pl se rozhodl vyhodnotit, jak se dařilo hráčům spojených s Realem Madrid, ať už zapůjčených, nebo prodaných s částí práv. Právě na tyto hráče bychom se chtěli zaměřit a každému z nich dát popisné hodnocení za celou sezónu. Do souhrnu tak bylo zařazeno čtrnáct fotbalistů:

– Óscar Aranda

– Sergio Arribas

– Antonio Blanco

– Víctor Chust

– Carlos Dotor

– Mario Gila

– Peter González

– Miguel Gutiérrez

– Takefusa Kubo

– Juanmi Latasa

– Rafa Marín

– Marvin

– Reinier

– Jesús Vallejo

V následujících dnech zveřejníme texty o jednotlivých hráčích v pořadí od nejnižšího po nejvyšší podle uděleného hodnocení polského serveru. Zároveň vás vyzýváme, abyste si vytvořili vlastní žebříček a podělili se o něj v komentářích.

Záměrně byl ze seznamu vynechán např: Endrick (vzhledem k tomu, že brazilská sezona začala teprve nedávno), stejně jako Marco Asensio, Karim Benzema, Mariano Díaz a Álvaro Odriozolo, kteří mají cestu k návratu do klubu v blízké budoucnosti uzavřenou.

Skvělý vstup do velkého fotbalu

Sergio Arribas, stejně jako několik jeho kolegů z Castilly, nemohl v létě doufat v přestup do prvního týmu Realu Madrid. Hráč se chtěl v La Lize konečně natrvalo usadit a rozvíjet. Na nedostatek zájmu si nestěžoval, ale závod o jeho podpis nakonec vyhrála Almería, která za něj zaplatila 6 až 8 milionů eur. Los Blancos si tradičně ponechali 50 % práv. Arribas splnil svůj cíl a stanul na prahu své první kompletní sezony na úrovni Primera División.

V první části sezony nemohl Sergio ohrnovat nos z důvodů nedostatku hracího času. A svěřenou důvěru splácel, jak nejlépe uměl. V prvních šesti kolech vstřelil čtyři góly (jeden z nich proti Realu), čímž zaznamenal mimořádně úspěšný start.

Zdálo se, že to je jen začátek jeho představení v nejvyšší španělské soutěži. Na svůj další zásah však čekal celých šest zápasů, což bylo přesně od září do listopadu. Zatímco individuálně to vypadalo slibně, kolektivně se Los Indálicos nedařilo na celé čáře.

Šli od porážky k za porážce a remíza pro ně byla docela oslavou. Od samého začátku důsledně pracovali na sestup. Stačí říct, že první ligové vítězství si připsali až v březnu po sérii 29 zápasů (1:0 proti Las Palmas). Bez účasti Arribase, který se v tomto střetnutí nezvedl ani z lavičky náhradníků.

Velmi dobrá čísla

O nasazení bývalého kapitána Castilly nebylo nikdy pochyb. Ať už nastupoval za zády útočníka, nebo blíže k pravé straně, aktivně vyhledával míč a chtěl převzít odpovědnost za útočné akce svého týmu. Není náhodou, že v ligových zápasech vstřelil celkem devět gólů a zaznamenal čtyři asistence, což z něj dělá nejlepšího střelce Almeríe, která v dubnu matematicky zpečetila svůj sestup.

Arribas prokázal schopnost ocitnout se ve správný čas na správném místě. Několik svých gólů totiž vstřelil po přestávce. Dokázal, že má instinkt a umí dodat čísla. Do sítě se trefoval v průměru každých 229 minut, vytvořil si 10 příležitostí a zaznamenal 1,2 klíčové přihrávky na zápas. A to vše i přes četné potíže, které mu stály v cestě.

Stačí říct, že andaluský tým měl v uplynulém tažení čtyři trenéry, počítáme-li i prozatímního Alberta Lasarteho, který ho vedl ve dvou zápasech. Sergio se těšil větší důvěře Vicenteho Morena a Gaizka Garitana, i když pod druhým jmenovaným hrál postupem času stále méně důležitou roli.

Naopak pod Pepe Melou, který byl najat v březnu, se téměř definitivně stal hráčem rezervy. Mezi únorem a březnem se v osmi zápasech objevil v základní jedenáctce pouze jednou, ve dvou případech se na hřišti neobjevil vůbec a většinou dostal jen pár minut.

Nejistý budoucnost

Je však třeba zdůraznit, že dvaadvacetiletý hráč zakončil sezonu ve velkém stylu. Poté, co v soubojích s Betisem a Barcelonou vynechal všechny minuty, v posledních dvou konfrontacích proti Mallorce a Cádizu vstřelil tři góly a zaznamenal jednu asistenci.

V poslední sérii zápasů, v nichž Almería vyhrála až 6:1, zaznamenal double poté, co po přestávce nastoupil z lavičky. Odchovanec Los Blancos je jedním z mála hráčů týmu ze stadionu Power Horse, který se sebou přesto může být po tak katastrofálním tažení spokojen.

Arribasova budoucnost zůstává neznámá. „Čeká nás dlouhé léto, během kterého se budeme muset s klubem sejít a rozhodnout se,“ řekl v dubnovém rozhovoru pro rádio UDA. Určitě přijdou nabídky z jiných klubů, takže se teprve uvidí, jak Almería i samotný hráč zareagují.

Jeho přestupová klauzule činí 40 milionů eur a podle informací médií si Andalusané od jeho případného přestupu slibují částku v rozmezí 25-30 milionů eur. Teoreticky nelze vyloučit ani setrvání Sergia na jihu Španělska. Na definitivní rozhodnutí se však stále čeká.

Zápasy (první tým): 34 (22)

Minuty: 1: 2053

Góly: 9

Asistence: 4

Průměrné hodnocení podle WhoScored (La Liga, stupnice 1-10): 6,7

Průměrné hodnocení podle SofaScore (La Liga, stupnice 1-10): 7,05

Pořadí zapůjčených/prodaných hráčů podle portálu RealMadryt.pl:

1.

2.

3.

4.

5. Mario Gila: Z náhradníka hráčem základu

6. Rafa Marín: Připraven na návrat

7. Juanmi Latasa: Skvělý ve vzdušných soubojích

8. Antonio Blanco: Dobrý, ale mohl by být lepší

9. Marvin Park: Mnoho minut a průměrných výkonů

10. Peter Federico: Lepší vstup do La Ligy, než se čekalo

11. Reinier Jesús: Bloudění pokračuje

12. Víctor Chust: Na krok vpřed to nestačí

13. Carlos Dotor: Z útočného záložníka slabý střelec

14. Óscar Aranda: Působivý, ale neefektivní

15. Jesús Vallejo: Další ztracená sezona

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: realmadryt.pl

Přidat komentář

Související články

Miguel Gutiérrez: Jeden ze strůjců historické sezony. Levý bek má předpoklady na Real Madrid
Analýzy a rozbory

Miguel Gutiérrez: Jeden ze strůjců historické sezony. Levý bek má předpoklady na Real Madrid

Je čas na finále seriálu o hráčích spojených s Realem Madrid. První místo podle názoru redakce RealMadryt.pl patří Miguelu Gutiérrezovi,…
Endrick: Připraven udělat krok vpřed a přestoupit do Evropy. Brazilec má velký potenciál
Analýzy a rozbory

Endrick: Připraven udělat krok vpřed a přestoupit do Evropy. Brazilec má velký potenciál

Přinášíme Vám třinácté pokračování v sérii článku shrnujícím výkony fotbalistů spojovaných s Realem Madrid. Druhé místo podle názoru redakce RealMadryt.pl…
Takefusa Kubo: Splněná očekávání a nová smlouva. Japonec je hvězdou Sociedad
Analýzy a rozbory

Takefusa Kubo: Splněná očekávání a nová smlouva. Japonec je hvězdou Sociedad

Přinášíme Vám dvanácté pokračování v sérii článku shrnujícím výkony fotbalistů spojovaných s Realem Madrid. Blížíme se do finále a třetí…
Mario Gila: Z náhradníka hráčem základu. Mario zaznamenal v Laziu strmý vzestup kariéry
Analýzy a rozbory

Mario Gila: Z náhradníka hráčem základu. Mario zaznamenal v Laziu strmý vzestup kariéry

Přinášíme Vám desáté pokračování v sérii článku shrnujícím výkony fotbalistů spojovaných s Realem Madrid. Páté místo podle názoru redakce RealMadryt.pl…