Peter Federico: Lepší vstup do La Ligy, než se čekalo. Setrvání na nejvyšší úrovni je na dosah

Peter Federico: Lepší vstup do La Ligy, než se čekalo. Setrvání na nejvyšší úrovni je na dosah
Peter González v akci za A tým Realu Madrid (zdroj: realmadrid.com)

Přinášíme Vám páté pokračování v sérii článku shrnujícím výkony fotbalistů spojovaných s Realem Madrid. Nyní je na řadě Peter Federico, který bez větších nadějí odešel na hostování do Valencie a v jednu chvíli se stal jedním z nejdůležitějších prvků ofenzivy Los Che.

Sezona 2023/24 skončila, a tak je čas na rekapitulaci. Polský portál realmadryt.pl se rozhodl vyhodnotit, jak se dařilo hráčům spojených s Realem Madrid, ať už zapůjčených, nebo prodaných s částí práv. Právě na tyto hráče bychom se chtěli zaměřit a každému z nich dát popisné hodnocení za celou sezónu. Do souhrnu tak bylo zařazeno čtrnáct fotbalistů:

– Óscar Aranda

– Sergio Arribas

– Antonio Blanco

– Víctor Chust

– Carlos Dotor

– Mario Gila

– Peter González

– Miguel Gutiérrez

– Takefusa Kubo

– Juanmi Latasa

– Rafa Marín

– Marvin

– Reinier

– Jesús Vallejo

V následujících dnech zveřejníme texty o jednotlivých hráčích v pořadí od nejnižšího po nejvyšší podle uděleného hodnocení polského serveru. Zároveň vás vyzýváme, abyste si vytvořili vlastní žebříček a podělili se o něj v komentářích.

Záměrně byl ze seznamu vynechán např: Endrick (vzhledem k tomu, že brazilská sezona začala teprve nedávno), stejně jako Marco Asensio, Karim Benzema, Mariano Díaz a Álvaro Odriozolo, kteří mají cestu k návratu do klubu v blízké budoucnosti uzavřenou.

 

Povedený start

Peter González byl dlouho považován za jeden z největších talentů La Fábriky, ale v prvním týmu pro něj nebylo místo. Levonohé pravé křídlo, které často pronikalo dovnitř a stalo se jedním z nejdůležitějších článků nejprve Juvenilu a poté Castilly, si v určitém okamžiku uvědomilo, že šanci v prvním týmu pravděpodobně nedostane, a čas se krátil. Bylo mu už 21 let a určitě doufal, že se zapojí do Primery, protože třetí liga byla daleko horší než jeho schopnosti.

Nepřekvapí, že našel možnost zapůjčení nikoli do Segundy nebo slabšího týmu Primery, ale do Valencie, která v první kompletní sezoně Rúbena Baraja bojovala o evropské poháry.

Peter si na svou šanci musel chvíli počkat, chvíli bojovat o místo v sestavě, ale nakonec ve druhé polovině sezony hrál mnohem více, než se očekávalo. Přicházel z lavičky a chytal své první zkušenosti v La lize, což mu přineslo velkou dynamiku.

Je co zlepšovat

Ukázal, že hra v lepším týmu mu jen prospěla. Stále to byl ještě neokoukaný fotbalista, ale do koncovky přinesl ten impuls, který Valencie v mnoha případech potřebovala. V prvním týmu odehrál několik zápasů a ukázal se ve slušném světle.

Zapůsobil svou technikou a měl v sobě dostatek sebedůvěry, aby se pokoušel o odvážné střely nebo netradiční přihrávky. Zároveň se však téměř v každém zápase vyskytly velmi dlouhé momenty, kdy se jednoduše vytratil a byl mimo hru. V zápase proti Barceloně na Montjuicu vybojoval pro svůj tým pokutový kop a celkově zaznamenal dobrý zápas.

Potenciál na trvalý přestup

V závěru sezony hrál stále častěji. Ve čtyřech po sobě jdoucích zápasech nastoupil v první sestavě, přičemž k tomu využil i zranění svých soupeřů z týmu. Nakonec se Valencii nepodařilo postoupit do evropských pohárů a zaznamenala sérii sedmi zápasů bez výhry.

Peter však odehrál mnohem více, než se dalo očekávat. Ve Valencii nasbíral první cenné zkušenosti a v kádru Netopýrů se jistě povede debata, zda ho nepřivést natrvalo. Pokud se tak však nestane, ukázal těmito necelými 900 minutami za půl sezony, že je připraven hrát v Primera Division a rozhodně by se neměl vracet do rezervy Realu Madrid.

 

Zápasy (první tým): 15 (5)

Počet minut: 844

Góly: 0

Asistence: 1

Průměrné hodnocení podle WhoScored (La Liga, stupnice 1-10): 6,33

Průměrné hodnocení podle SofaScore (La Liga, stupnice 1-10): 6,69

 

Pořadí zapůjčených/prodaných hráčů podle portálu RealMadryt.pl:

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11. Reinier Jesús: Bloudění pokračuje

12. Víctor Chust: Na krok vpřed to nestačí

13. Carlos Dotor: Z útočného záložníka slabý střelec

14. Óscar Aranda: Působivý, ale neefektivní

15. Jesús Vallejo: Další ztracená sezona

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: realmadryt.pl

1 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Real Madrid představil svůj matematický algoritmus, který sleduje každého hráče ve Valdebebas
Analýzy a rozbory

Real Madrid představil svůj matematický algoritmus, který sleduje každého hráče ve Valdebebas

Julien Piwowar je jedním z těch neznámých jmen, ale zásadních pro vysvětlení a pochopení posledních úspěchů Realu Madrid. Co se…
Miguel Gutiérrez: Jeden ze strůjců historické sezony. Levý bek má předpoklady na Real Madrid
Analýzy a rozbory

Miguel Gutiérrez: Jeden ze strůjců historické sezony. Levý bek má předpoklady na Real Madrid

Je čas na finále seriálu o hráčích spojených s Realem Madrid. První místo podle názoru redakce RealMadryt.pl patří Miguelu Gutiérrezovi,…
Endrick: Připraven udělat krok vpřed a přestoupit do Evropy. Brazilec má velký potenciál
Analýzy a rozbory

Endrick: Připraven udělat krok vpřed a přestoupit do Evropy. Brazilec má velký potenciál

Přinášíme Vám třinácté pokračování v sérii článku shrnujícím výkony fotbalistů spojovaných s Realem Madrid. Druhé místo podle názoru redakce RealMadryt.pl…
Takefusa Kubo: Splněná očekávání a nová smlouva. Japonec je hvězdou Sociedad
Analýzy a rozbory

Takefusa Kubo: Splněná očekávání a nová smlouva. Japonec je hvězdou Sociedad

Přinášíme Vám dvanácté pokračování v sérii článku shrnujícím výkony fotbalistů spojovaných s Realem Madrid. Blížíme se do finále a třetí…