Jesús Vallejo: Další ztracená sezona, velký otazník do budoucna a zlepšení v nedohlednu

Jesús Vallejo: Další ztracená sezona, velký otazník do budoucna a zlepšení v nedohlednu
Jesus Vallejo (zdroj: realmadrid.com)

Je po sezoně a je tedy čas bilancovat. Přinášíme Vám proto sérii článku shrnujícím výkony fotbalistů spojovaných s Realem Madrid. Přehled výkonů hráčů spojovaných Real Madrid začínáme Jesúsem Vallejem. V jeho případě není mnoho materiálu k analýze a zdá se, že prioritou je uzdravení, a to jak fyzické, tak psychické.

Sezona 2023/24 skončila, a tak je čas na rekapitulaci. Polský portál RealMadryt.pl se rozhodl vyhodnotit, jak se dařilo hráčům spojených s Realem Madrid, ať už zapůjčených, nebo prodaných s částí práv. Právě na tyto hráče bychom se chtěli zaměřit a každému z nich dát popisné hodnocení za celou sezónu. Do souhrnu tak bylo zařazeno čtrnáct fotbalistů:

– Óscar Aranda

– Sergio Arribas

– Antonio Blanco

– Víctor Chust

– Carlos Dotor

– Mario Gila

– Peter González

– Miguel Gutiérrez

– Takefusa Kubo

– Juanmi Latasa

– Rafa Marín

– Marvin

– Reinier

– Jesús Vallejo

V následujících dnech zveřejníme texty o jednotlivých hráčích v pořadí od nejnižšího po nejvyšší podle uděleného hodnocení polského serveru. Zároveň vás vyzýváme, abyste si vytvořili vlastní žebříček a podělili se o něj v komentářích.

Záměrně byl ze seznamu vynechán např: Endrick (vzhledem k tomu, že brazilská sezona začala teprve nedávno), stejně jako Marco Asensio, Karim Benzema, Mariano Díaz a Álvaro Odriozolo, kteří mají cestu k návratu do klubu v blízké budoucnosti uzavřenou.

Katastrofální sezona

Cyklus můžeme směle zahájit i my, protože poslední místo nemohl obsadit nikdo jiný než Jesús Vallejo. Je mu sice teprve 27 let, ale zdá se, že pokračovat v kariéře pro něj bude obtížné. Uplynulý ročník se na trávníku téměř neobjevil.

Zapůjčení do do Granady mělo být novým startem, protože se mu tam v sezoně 2020/21 docela dařilo. Začal tím, že odehrál 90 minut ve venkovním utkání proti Atléticu. Tam udělal chybu, když „asistoval“ Moratovi u gólu na začátku zápasu. Poté se mu přihodilo zranění a od hry si odpočinul téměř dva měsíce.

Zranění a deprese

Vrátil se až v utkání s Barcelonou. Tam nastoupil sotva na šest minut, aby bránil výsledek, což se bohužel nepovedlo, protože Granada dostala gól a nakonec remizovala 2:2. Vallejo pak po gólu protestoval a dožadoval se, aby byl proti němu odpískán faul. Po tomto duelu následovala téměř tříměsíční pauza.

Na začátku ledna dostal Jesús deset minut ve střetnutí proti Cádizu a… to by bylo vše. O deset dní později ještě seděl na lavičce v souboji proti Betisu, ale už se nezvedl. Po zbytek sezony se vytratil.

Zpočátku se zdálo, že utrpěl další zranění, ale postupem času se v médiích začaly objevovat zprávy o depresích, do kterých prý Španěl po rozchodu s partnerkou upadl. Jesús to řešil tak, že tyto zprávy popřel, ale neobjevil se ani na lavičce.

Ve Vallejově případě není ani co hodnotit. Další ztracená sezona a velký otazník do budoucna. Po takové pauze a takových zdravotních problémech bude možná nutný krok zpět a výkony v nižší lize nebo v jiné zemi. Jeho smlouva s Realem Madrid platí ještě jeden rok.

Zápasy (v první tým): 3 (1)

Minuty: 106

Góly: 0

Asistence: 0

Průměrné hodnocení podle WhoScored (La Liga, stupnice 1-10): 5,77

Pořadí zapůjčených/prodaných hráčů podle portálu RealMadryt.pl:

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15. Jesús Vallejo

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: realmadryt.pl

1 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Real Madrid představil svůj matematický algoritmus, který sleduje každého hráče ve Valdebebas
Analýzy a rozbory

Real Madrid představil svůj matematický algoritmus, který sleduje každého hráče ve Valdebebas

Julien Piwowar je jedním z těch neznámých jmen, ale zásadních pro vysvětlení a pochopení posledních úspěchů Realu Madrid. Co se…
Miguel Gutiérrez: Jeden ze strůjců historické sezony. Levý bek má předpoklady na Real Madrid
Analýzy a rozbory

Miguel Gutiérrez: Jeden ze strůjců historické sezony. Levý bek má předpoklady na Real Madrid

Je čas na finále seriálu o hráčích spojených s Realem Madrid. První místo podle názoru redakce RealMadryt.pl patří Miguelu Gutiérrezovi,…
Endrick: Připraven udělat krok vpřed a přestoupit do Evropy. Brazilec má velký potenciál
Analýzy a rozbory

Endrick: Připraven udělat krok vpřed a přestoupit do Evropy. Brazilec má velký potenciál

Přinášíme Vám třinácté pokračování v sérii článku shrnujícím výkony fotbalistů spojovaných s Realem Madrid. Druhé místo podle názoru redakce RealMadryt.pl…
Takefusa Kubo: Splněná očekávání a nová smlouva. Japonec je hvězdou Sociedad
Analýzy a rozbory

Takefusa Kubo: Splněná očekávání a nová smlouva. Japonec je hvězdou Sociedad

Přinášíme Vám dvanácté pokračování v sérii článku shrnujícím výkony fotbalistů spojovaných s Realem Madrid. Blížíme se do finále a třetí…