Carlos Dotor: Z útočného záložníka slabý střelec. První sezonu v La Lize poznamenalo zranění

Carlos Dotor: Z útočného záložníka slabý střelec. První sezonu v La Lize poznamenalo zranění
Carlos Dotor (zdroj: realmadrid.com)

Přinášíme Vám druhé pokračování v sérii článku shrnujícím výkony fotbalistů spojovaných s Realem Madrid. Je čas na Carlose Dotora, který v létě odešel do Celty Vigo za přibližně 3 miliony eur. Královský celek si na bývalého kapitána Castilly ponechal procentuální podíl z práv.

Sezona 2023/24 skončila, a tak je čas na rekapitulaci. Polský portál realmadryt.pl se rozhodl vyhodnotit, jak se dařilo hráčům spojených s Realem Madrid, ať už zapůjčených, nebo prodaných s částí práv. Právě na tyto hráče bychom se chtěli zaměřit a každému z nich dát popisné hodnocení za celou sezónu. Do souhrnu tak bylo zařazeno čtrnáct fotbalistů:

– Óscar Aranda

– Sergio Arribas

– Antonio Blanco

– Víctor Chust

– Carlos Dotor

– Mario Gila

– Peter González

– Miguel Gutiérrez

– Takefusa Kubo

– Juanmi Latasa

– Rafa Marín

– Marvin

– Reinier

– Jesús Vallejo

V následujících dnech zveřejníme texty o jednotlivých hráčích v pořadí od nejnižšího po nejvyšší podle uděleného hodnocení polského serveru. Zároveň vás vyzýváme, abyste si vytvořili vlastní žebříček a podělili se o něj v komentářích.

Záměrně byl ze seznamu vynechán např: Endrick (vzhledem k tomu, že brazilská sezona začala teprve nedávno), stejně jako Marco Asensio, Karim Benzema, Mariano Díaz a Álvaro Odriozolo, kteří mají cestu k návratu do klubu v blízké budoucnosti uzavřenou.

Skvělá čísla v Castille

Carlos Dotor se v Castille zdržel trochu déle než měl. Od sezony 2020/21 pravidelně nastupoval za druhý tým a v poslední sezoně 2022/23 působil jako kapitán. Po neúspěšném konci, za který bezpochyby mohl nepostup do Segunda División, nastal čas udělat dva kroky vpřed. Tehdy dvaadvacetiletého hráče oslovila Celta Vigo, která Realu zaplatila přibližně 3 miliony eur.

Celta pravděpodobně očekávala, že to, co Dotor dokázal v Castille, přenese do první ligy. Carlos je střední záložník, který může hrát jak na pozici „šestky“, tak „osmičky“. Poměrně často také vynikal svou efektivitou. V posledních dvou sezonách v Castille, včetně baráže o Segundu, vstřelil Dotor v 64 zápasech neuvěřitelných 22 gólů, což je na hráče na jeho pozici senzační (pouze 2 z pokutových kopů).

Změna stylu hry

V Celtě se jeho hra změnila. Střílel mnohem méně a za celou sezonu nevstřelil ani jeden gól. Těžko se divit, když si připsal jen 4 střely. V první části sezony se neztratil. Jeho první kontakt s nejvyšší ligou nebyl z individuálního hlediska tak bolestivý.

Zpočátku nastupoval pouze ke konci zápasů, ale v osmém kole odehrál první celý zápas. Do konce ledna hrál střídavě: z 22 ligových zápasů nastoupil sedmkrát v základní sestavě (z toho čtyřikrát na 90 minut), devětkrát přišel na lavičku a šestkrát sledoval výkony svých spoluhráčů z lavičky.

Začátek byl tedy poměrně bezproblémový, přestože se přizpůsoboval tempu La Ligy. Problémem bylo, že z 16 zápasů, do kterých nastoupil, Celta vyhrála pouze jeden. Na obdržených gólech se Dotor nijak nepodílel, ale musel se cítit dost nespokojeně. Individuálně nemohl ukázat svou nejlepší tvář a v sestavě Rafy Beníteze se úplně neprosadil.

Zranění a dlouhá absence

V únoru se nad ním stahovala temná mračna. Ukázalo se, že už delší dobu trpí pubalgií (slabost břišní stěny a poškozením šlach) a musel se podrobit operaci. Na začátku března podstoupil operaci, po níž se očekávala čtyř až šestitýdenní pauza, ale… do hry se vrátil až na poslední zápas sezony, 26. května.

Ve střetnutí proti Valencii byl na hřišti pouhou čtvrthodinu, ale bezpochyby to byl po tak dlouhé pauze (téměř čtyři měsíce bez zápasu) asi okamžik, kdy byl Dotor v této sezoně nejšťastnější.

Dostat se do první ligy nebylo snadné a bohužel své udělala i zranění. Celta se v lize udržela, ale nedá se říct, že by Dotor má stoprocentní jistotu, že v týmu zůstane. V týmu už působí zkušenější Fran Beltrán a Luca de la Torre a v této sezoně se také objevil dvacetiletý Hugo Sotelo, který se stal ve druhé části sezony důležitou postavou týmu z Balaídosu. Po takové sezoně se Dotorova budoucnost na Santiago Bernabéu určitě netočí.

Zápasy (první tým): 19 (9)

Minuty: 881

Góly: 0

Asistence: 0

Průměrné hodnocení podle WhoScored (La Liga, stupnice 1-10): 6,16

Průměrné hodnocení podle SofaScored (La Liga, stupnice 1-10): 6,64

Pořadí zapůjčených/prodaných hráčů podle portálu RealMadryt.pl:

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14. Óscar Aranda: Působivý, ale neefektivní

15. Jesús Vallejo: Další ztracená sezona

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: realmadryt.pl

Přidat komentář

Související články

Real Madrid představil svůj matematický algoritmus, který sleduje každého hráče ve Valdebebas
Analýzy a rozbory

Real Madrid představil svůj matematický algoritmus, který sleduje každého hráče ve Valdebebas

Julien Piwowar je jedním z těch neznámých jmen, ale zásadních pro vysvětlení a pochopení posledních úspěchů Realu Madrid. Co se…
Miguel Gutiérrez: Jeden ze strůjců historické sezony. Levý bek má předpoklady na Real Madrid
Analýzy a rozbory

Miguel Gutiérrez: Jeden ze strůjců historické sezony. Levý bek má předpoklady na Real Madrid

Je čas na finále seriálu o hráčích spojených s Realem Madrid. První místo podle názoru redakce RealMadryt.pl patří Miguelu Gutiérrezovi,…
Endrick: Připraven udělat krok vpřed a přestoupit do Evropy. Brazilec má velký potenciál
Analýzy a rozbory

Endrick: Připraven udělat krok vpřed a přestoupit do Evropy. Brazilec má velký potenciál

Přinášíme Vám třinácté pokračování v sérii článku shrnujícím výkony fotbalistů spojovaných s Realem Madrid. Druhé místo podle názoru redakce RealMadryt.pl…
Takefusa Kubo: Splněná očekávání a nová smlouva. Japonec je hvězdou Sociedad
Analýzy a rozbory

Takefusa Kubo: Splněná očekávání a nová smlouva. Japonec je hvězdou Sociedad

Přinášíme Vám dvanácté pokračování v sérii článku shrnujícím výkony fotbalistů spojovaných s Realem Madrid. Blížíme se do finále a třetí…