Zidane má konečně svůj ofenzivní trojzubec. Zlepší se produktivita Los Blancos?

Zidane má konečně svůj ofenzivní trojzubec. Zlepší se produktivita Los Blancos?

Očekávaný návrat Edena Hazarda na trávníky přišel v den, kdy Marco Asensio předvedl to nejlepší od svého návratu po těžkém zranění. Zinedine Zidane tak konečně měl na trávníku kompletní trio, s nímž měl velké plány již v minulé sezóně, ale které kvůli vážným zraněním bude moci plně využít až nyní. Eden Hazard nalevo, Karim Benzema ve středu, Marco Asensio napravo.

Belgická hvězda přišla z Chelsea, aby pokud možno zacelila díru pro CR7. Pérez se Zidanem si slibovali, že trio Hazard – Benezma – Asensio vrátí Los Blancos rychle na evropský trůn. Jenomže?

Zidane mohl tuto trojici vidět jen v přátelském utkání před začátkem sezóny 2019/20, v němž se Real Madrid střetl s Bayernem Mnichov. Od té doby to bylo takřka nemožné. Hned v dalším přáteláku proti Arsenalu se totiž Asensio těžce zranil. Levé koleno jej vpustilo zpět do akce až v samotném závěru minulé sezóny, která se protáhla vinou pandemie koronaviru. Zidanovy plány byly rázem rozcupovány.

A v říjnu loňského roku se zranil v utkání Ligy mistrů i Eden Hazard. Od té doby se mu smůla lepila na paty a prakticky do sezóny již nezasáhl, hrál sice v osmifinále Champions league proti Manchesteru City, to však byl jen stínem hvězdy z Chelsea. Z původně zamýšleného trojzubce zůstal pouze Karim Benzema, jehož branky nakonec dotáhly Real Madrid alespoň k titulu v La Lize.

Když tedy v úterý byli Asensio s Hazardem na trávníku současně po dobu 14 minut, šlo teprve o třetí společný oficiální zápas. Ten úplně první byl v závěru loňské sezóny proti Valencii v den Marcova návratu po zranění, kdy se na hřišti potkali na 8 minut, podruhé to bylo ve zmíněném osmifinále proti Citizens. Doposud tedy za rok a půl odehráli společně jen 44 minut, tedy necelý jeden poločas.

Tedy velmi málo na to, aby mohli ukázat, na co společně s Benzemou mají. Zinedine Zidane však má možná o pár vrásek méně.

Na ofenzivní trio Hazard – Benzema – Asensio bude Zidane spoléhat zejména v obou utkáních proti Interu Milán, z nichž by Real Madrid měl získat minimálně 4 body, pokud se chce vyhnout blamáži v základní skupině Ligy mistrů.

Pokud budou zdraví, zmenší se herní prostor pro Viníciuse a Rodryga. Mladí Brazilci měli sice za rok každý po několika světlých momentech, plnou náhradou za zkušené spoluhráče však nebyli nikdy.

Vinícius díky zranění Hazarda mohl hrát na levém křídle, tedy tam, kde je to pro něj přirozenější. Mnoho pokroku však neudělal. V březnu to vypadalo, že by mohl udělal krok vpřed, pandemie koronaviru však zabrzdila jeho rozvoj a od té doby se do tempa ještě nedostal.

S Rodrygem je to obdobné. Světlých momentů bylo však pohříchu málo. Zidane však ani jednoho z nich nezatracoval. Nyní se musejí oba mladíci obrnit trpělivostí. Možná i pro jejich rozvoj bude nyní nejlepší, nebudou-li tolik pod tlakem. Hlavní pozornost totiž bude soustředěna na Hazarda s Asensiem.


Zdroj: marca.com

10 Komentářů

Přidat komentář

Související články

AS: Dva muži a jeden osud. Nerozhodný Lunin a čekající Kepa
Mužstvo

AS: Dva muži a jeden osud. Nerozhodný Lunin a čekající Kepa

Zatímco Lunin váhá, Kepa odmítá „velkou nabídku“ z Arábie a čeká. Andriy na obnovení nereaguje, ani neoznamuje, že odchází. A…
Sezóna zahájena! Dostupní hráči se podrobili lékařským prohlídkám
Mužstvo

Sezóna zahájena! Dostupní hráči se podrobili lékařským prohlídkám

Hráči Los Blancos, kteří jsou k dispozici, zahájili přípravu na sezónu vyšetřeními ve spolupracující klubové nemocnici. První trénink je naplánován…
Začátek velké výzvy. Real zahájil přípravu na sezónu, v níž bojuje o sedm trofejí
Mužstvo

Začátek velké výzvy. Real zahájil přípravu na sezónu, v níž bojuje o sedm trofejí

Real Madrid dnes zahajuje předsezónní přípravu, v níž bude bojovat o sedm titulů. Před Carlem Ancelottim a jeho hráči je…
EURO a Copa América již Real Madrid „nezajímají“. Talenty bude lovit na olympiádě
Mužstvo

EURO a Copa América již Real Madrid „nezajímají“. Talenty bude lovit na olympiádě

Özil, Khedira, James Rodríguez. Všichni si pamatují na léta, kdy je jejich výkony v národním týmu (Německo, Kolumbie) přiměly ke…