Gareth Bale: Byl jsem trochu naštvaný, že jsem ve finále Ligy mistrů nebyl v základu

Čas 23. 03. 2019, 13:02 | Autor thjuks | ZdrojBT Sport
Gareth Bale v rozhovoru pro BT Sport
Gareth Bale v rozhovoru pro BT Sport

Velšan Bale vzpomínal v rozhovoru pro televizní stanici BT Sport na to, jak se cítil, když do finále Ligy mistrů proti Liverpoolu nastupoval jako náhradník. V zápase dal dva góly a byl hlavním hrdinou finále.

Jaké to bylo být poprvé hráčem Realu Madrid? Přestoupil jste za rekordní částku v té době.
Vzpomínám si na den, kdy mě představovali. Na stadionu bylo asi 40, nebo 50 tisíc lidí a já si říkal: ‚Panebože.‘ Cítil jsem se úžasně, protože k tomu, aby se přestup uskutečnil, vedla dlouhá cesta. Vážím si všeho, co pro mě Totttenham udělal. Rozuměl tomu, že když se ozve tak velký klub, jakým je Real Madrid, a je těžké ho odmítnout. I když jsem si to v Tottenhamu užíval a miloval jsem klub. Když odmítnete Real Madrid, litujete toho.

Jak jste se cítil přijít do tak velkého klubu? Dokázal jste si představit, že jednou přestoupíte do Realu Madrid?
Snažil jsem se na to tolik nemyslet. Snažil jsem dělat to nejlepší, užít si zkušenost a jít dál.

Jaké je to hrát s někým, jako je Cristiano Ronaldo?
Cristiano je úžasný hráč. Užil jsem si hrát s ním. Jasně, média se snaží najít problémy, které nebyly. Vycházeli jsme spolu velmi dobře. Je to úžasný fotbalista, který toho udělal hodně pro klub a vstřelil hromadu gólů. Je stále neuvěřitelný.

Jak vzpomínáte na finále Ligy mistrů proti Liverpoolu? Nastoupil jste jako náhradník a rozhodl dvěma góly.
Hrál jsem dobře, dával jsem hodně gólů a cítil jsem se tak trochu naštvaný, že jsem nehrál v základu. Myslel jsem, že si to zasloužím. Obvykle, když necítím, že si něco zasloužím, tak to přijmu, protože jsem celkem upřímný člověk. Ale když jdete do finále takto, cítíte, že byste měli být v základu. Respektuji rozhodnutí trenéra a týmu, v tom není problém, ale měl jsem tak trochu vztek. Myslím, že to ze mě tak trochu spadlo, když jsem dal takový gól, jaký jsem dal. A potom, když jsem vystřelil podruhé…

To jste během vteřiny zničil kariéru Kariuse.
Nemyslím si, že by nás litovali, kdyby nám udělali to samé. Jasně, měl jsem štěstí, že neměl svůj den. Ale u prvního gólu si nejsem jistý, jestli s tím něco mohl udělat...

Jestli váš trenér říká, že dal nejlepší gól historie Ligy mistrů, který je lepší?
(smích) Každý se musí rozhodnout, ale víte, co si myslím já.

Kdybyste si měl schovat dva dresy kariéry. Jeden založený na nejlepší vzpomínce a druhý na tom, jak vypadá. Které to jsou?
Nevím, jestli si vybrat svůj první dres, a nebo ten z finále Ligy mistrů. Asi si vyberu ten první. Abych byl upřímný, byl to okamžik, kdy jsem se konečně cítil jako fotbalista. Trvalo mi devět let, než jsem toho konečně dosáhl. Na tenhle moment jsem asi nejhrdější. A nejhezčí? Už jako kluk jsem nosil dres Walesu. Je to krásně čistý, hezký, červený Weles. Je takový, už od doby, co jsem byl malý. Červený, bílý a velšský lev. To je můj nejhezčí.

BaleBale s dresem Walseu (© BT Sport)

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (10 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!