Mbappé bude „devítkou“ v týmu Carla Ancelottiho. Motivací je Zlatý míč

Mbappé bude „devítkou“ v týmu Carla Ancelottiho. Motivací je Zlatý míč
Bellingham, Mbappé a Vinícius

Francouz bez problémů přijme výzvu hrát v Realu Madrid na pozici středního útočníka v týmu Carla Ancelottiho. „Pokud vyhraje Zlatou kopačku, tak Zlatý míč přijde později,“ znějí hlasy z jeho okolí podle informací deníku AS. Podrobnosti k této záležitosti přináší Tomás Roncero.

Sen Kyliana Mbappého hrát v barvách Realu Madrid se každým týdnem přibližuje ke skutečnosti. Dohoda mezi oběma stranami bude oficiálně uzavřena 1. července, informoval již 16. února deník AS.

Francouzský útočník požádal madridský klub o diskrétnost, aby mu ultras PSG nekomplikovali život. Když však sám Luis Enrique veřejně prohlásil, že je nutné začít koncipovat a trénovat varianty hry týmu bez Kyliana (zejména v Ligue 1 ho k hráčově nelibosti několikrát poslal zpět na lavičku náhradníků), všichni na Parku princů předpokládali, že jejich hvězda se v létě přesune do Realu a že Nasser Al-Khelaïfi zůstane v souvislosti s prodejem útočníka bez jediného eura zaplaceného do pařížské pokladny.

Dodatečný náboj by celé situaci dodalo setkání obou týmů 1. června ve finále Ligy mistrů ve Wembley. Rozhodnou o tom semifinálové střety s Borussií a Bayernem. Mbappé proti Los Blancos v boji o nejprestižnější evropskou trofej. O nic nejde, že?

Pozice středního útočníka

Dokud se tak ale nestane, začalo se mezi madridisty debatovat o tom, že Carlo Ancelotti bude mít potíže s adaptací Mbappého na jeho oblíbenou pozici, tedy levé křídlo, vzhledem k tomu, že Vinícius je tam pro soupeře smrtící zbraní.

A nemělo by se také zapomínat, že právě na tomto místě je také Rodrygo nejnebezpečnější, což nejlépe dokázal ve čtvrtfinálovém dvojzápase proti Manchesteru City Pepa Guardioly.

Mbappé však se svou pozicí v nadcházející „galaktické“ budoucnosti Bílého baletu nebude mít žádný problém. Jak se deník AS měl dozvědět, nejenže přijme roli středního útočníka s pokorou a disciplínou ve většině střetnutí, v nichž bude hrát za tým ze svých dětských snů. Svým blízkým se svěřil, že ho láká výzva hrát právě tam.

Zlatý míč jako motivace

Vysvětlení, které pětadvacetiletý mladík poskytl svým nejbližším, je jednoduché. Pokud bude hrát jako „devítka“ v týmu, kde mu budou přihrávat Vinícius, Rodrygo, Bellingham a Brahim, bude pro něj velmi snadné zvýšit svůj gólový účet.

Když bude hrát jako „devítka“, bude mít velkou šanci dosáhnout na Zlatý míč a v takovém případě by ho téměř jistě získal. Jeho velkým individuálním snem je dotáhnout svůj přestup do Realu Madrid.

Kylian ví, že působení v Madridu mu značně usnadní vyhrát Ligu mistrů a Zlatý míč. A pokud vyhraje i Zlatou kopačku, tím lépe pro něj. Když bude hrát v Realu Madrid jako „devítka“, může dát hodně gólů,“ zní hlas z jeho nejbližšího okolí, který prozradil, že Mbappého motivuje možnost hrát na pozici, na které už několikrát za sedm let v PSG hrál, zejména v této sezoně pod Luisem Enriquem.

Pozice 9ky není problém

Stojí za to podívat se na jeho čísla z aktuálního ročníku. Mbappé vstřelil 41 gólů ve 42 oficiálních vystoupeních ve všech soutěžích, což mu dává průměr téměř jednoho zásahu na zápas. Přesně stejný počet gólů vstřelil za celou minulou sezónu.

Po včerejší ligové konfrontaci s Lorientem a dvou vstřelených gólech je jisté, že svá čísla ještě vylepší. Od svého přestupu do Paříže, tedy od roku 2017 až do současnosti, zaznamenává Kylian stabilní progres v počtu vstřelených branek. Ve svém prvním roce ve francouzské metropoli zaznamenal 21 zásahů a pak už to bylo jen lepší: 39, 30, 42, 39 a 43.

To znamená, že PSG opustí po své individuálně nejlepší sezoně. To je ten nejlepší referenční dopis, který může dát Los Blancos, kteří na něj čekají s otevřenou náručí a ofenzivním kvartetem, které už teď rozpaluje fantazii všech madridismo: Bellingham, Rodrygo, Mbappé a Vinícius. K tomu si připočtěte Brahima, Endricka a Joselua na lavičce náhradníků. Na Santiago Bernabéu chystáme skutečně ničivý útok.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: as.com

1 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Mbappé: Nový klub? Otázka několika dní. Od PSG dostal svolení oznámit přestup před startem EURA
Přestupy

Mbappé: Nový klub? Otázka několika dní. Od PSG dostal svolení oznámit přestup před startem EURA

Kylian Mbappé stále nemůže prozradit, barvy kterého klubu bude hájit od sezony 2024/25, ale nikdo nepochybuje, že to bude Real…
Mundo Deportivo: Real Madrid je nakloněn prodeji Édera Militãa
Přestupy

Mundo Deportivo: Real Madrid je nakloněn prodeji Édera Militãa

Pro Edera Militãa to byla těžká sezóna, protože po přetržení předního zkříženého vazu v srpnovém utkání Realu Madrid s Atléticem…
Las Palmas využije opci na koupi Marvina Parka. Real Madrid si ponechá 50% práv
Přestupy

Las Palmas využije opci na koupi Marvina Parka. Real Madrid si ponechá 50% práv

Přestože Las Palmas na konci sezony nevyhrálo 14 zápasů v řadě, bylo pro něj sezona 2023-24 úspěšné, protože se vyhnulo…
Bude Achraf Hakimi následovat svého kamaráda z PSG? Obránce má smlouvu do roku 2026
Přestupy

Bude Achraf Hakimi následovat svého kamaráda z PSG? Obránce má smlouvu do roku 2026

Megahvězda PSG Kylian Mbappé se v létě připojí k Realu Madrid a ukončí tak dlouholetou ságu. Zdá se však, že…