Relevo: Klub nechápe nedostatek příležitostí pro Gülera. Ancelotti slibuje minuty

Relevo: Klub nechápe nedostatek příležitostí pro Gülera. Ancelotti slibuje minuty
Arda Güler (zdroj: realmadrid.com)

Trenér Realu Madrid na tiskové konferenci po skončení El Clásika oznámil, že mladý Turek dostane v nadcházejících zápasech tolik minut, kolik očekává.

Zatímco Real Madrid v euforii oslavoval výhru nad Barcelonou a prakticky si tak zajistil mistrovský titul, Arda Güler sledoval zápas od postranní čáry. Ancelotti na to odpověděl s elegancí sobě vlastní: „Nevím, neviděl jsem to, slavil jsem se svými hráči a pak jsem šel do šatny. Teď v klidu všechno zanalyzujeme. Myslím, že v nadcházejících zápasech dostane Arda Güler minuty, které chce.“

Dobré výkony, málo minut

Realita je taková, že turecký talent nedostává šance. V této sezoně odehrál fotbalista v bílém dresu pouhých sedm zápasů: pět v lize, jeden v Královském poháru a jeden v Lize mistrů. Nasbíral přitom pouhých 112 minut. To je v této fázi sezony absurdní číslo.

Güler se ukázal poměrně dobře v těch několika málo příležitostech, které dostal. Na svůj debutový gól proti Celtě na Bernabéu potřeboval minutu a proti Osasuně vystřelil neuvěřitelnou střelu do břevna, rovněž v nastaveném čase, kdy ho Ancelotti vystřídal. Kromě toho Arda zazářil v Královském poháru proti Arandině, v zápase, ve kterém hrál od začátku.

Vedení stojí za Ardou

Dojmy z nové hvězdy Realu Madrid jsou velmi dobré, ale nepromítají se do herního času. A to v klubu vyvolává debatu. Juni Calafat, velký Gülerův fanoušek, nechápe, proč Turek pro Carla Ancelottiho téměř neexistuje.

Je to generační talent. O tom nepochybujeme,“ komentovalo situaci několik lidí na vysokých postech v Realu několik měsíců po podpisu smlouvy s teenagerem. Na tom trvají i nadále. Klub na Ardu vsadil a zaplatil za něj zhruba 30 milionů eur včetně možných bonusů. A nelituje toho.

Názor sportovního vedení klubu, které je znepokojeno hráčovou situací, kontrastuje s postojem Carla Ancelottiho a jeho zaměstnanců. Ital a jeho muži se řídí plánem dohodnutým s Gülerem: trpělivost a respekt k hierarchii týmu. Akční plán trenérů přináší ovoce a tým je v semifinále Ligy mistrů a ligu má téměř v kapse.

Arda je velký talent, vidíme ho každý den a hodně se zlepšil. Pracuje s větší intenzitou. Tady je jeho budoucnost, o tom nepochybujeme, všichni si to myslíme. Je to velký talent.“ To opakuje i Ancelotti a stejné hlasy jsou slyšet i z Valdebebas: „Je ve stále lepší fyzické kondici.“

První rok v Madridu nebyl pro Ardu Gülera jednoduchý. V pouhých devatenácti letech se mu drasticky změnil život. Poznal kulturu, jazyk, který je pro něj stále obtížný, a velikost klubu, jako je Real Madrid, a také zranění.

Po překonání špatných časů se záložník cítí lépe a má lepší přístup. Ti, kteří s ním sdílejí každodenní život, sice říkají, že „je stále nejtišší ze všech v šatně“, ale postupně se otevírá. Jedním z příkladů je, že v pondělí uspořádal u sebe doma grilování, kterého se zúčastnili spoluhráči jako Fede Valverde a Brahim a také několik fyzioterapeutů.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: relevo.com

1 Komentářů

Přidat komentář

Související články

První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real
Mužstvo

První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real

Útočník podepsal svou první sponzorskou smlouvu jako hráč Realu Madrid. Královský celek může na této aktivitě svého hráče také vydělat.…
AS: Stále větší napětí kolem Lunina
Mužstvo

AS: Stále větší napětí kolem Lunina

Budoucnost Andrije Lunina je stále zahalena mlhou nejistoty. Svůj podíl na tom má i osobnost Jorgeho Mendese, portugalského agenta, který…
AS: Leganés ocení Daniho Carvajala
Mužstvo

AS: Leganés ocení Daniho Carvajala

Starosta města Leganés Miguel Ángel Recuenco potvrdil, že po triumfu španělského národního týmu na letošním mistrovství Evropy se uskuteční speciální…
OFICIÁLNĚ: Představeny venkovní dresy pro sezónu 2024/25. Odkazují na La Décimu
Mužstvo

OFICIÁLNĚ: Představeny venkovní dresy pro sezónu 2024/25. Odkazují na La Décimu

Real Madrid představil venkovní sadu dresů pro nadcházející sezónu. Tentokrát se klub rozhodl pro oranžovou barvu. Klub o tom informoval…