Guardiola: Odveta je otevřená na obě strany. Kdo vyhraje, ten postoupí

Guardiola: Odveta je otevřená na obě strany. Kdo vyhraje, ten postoupí

Před mikrofony televize Movistar+ přistoupil po Ancelottim také trenér Manchesteru City Pep Guardiola. Jak zápas hodnotil on?

Jaké jsou vaše pocity po tomto utkání, v němž bylo prakticky všechno?

Bylo to dobré. Fanoušci si užili šest gólů! Oba týmy chtěly útočit. Každý po svém, ale chtěly útočit. Celý den přemýšlíte o tom, jak kontrolovat rychlé přihrávky Realu Madrid, ale je to nemožné. Nezbývá nám, než se snažit je minimalizovat. V prvním poločase jsme toho dovolili příliš mnoho, měli jsme hodně ztrát a zápas se otevřel. Výsledek 1:2 je vždy ošidný. Po změně stran jsme ale hráli fantasticky. Až na posledních deset až dvanáct minut. Víme, že tady na Bernabéu zápas nikdy nekončí. Myslím, že jsme hráli velmi dobře, soupeři jsme toho mnoho nedovolili. Postupně jsme si vytvářeli stále více šancí a byli jsme nebezpečnější. Díky tomu jsme vstřelili dva krásné góly.

Co jste hráčům o poločase řekl?

Že máme před sebou 45 minut a dalších 90 v odvetě. Že pokud budeme i nadále útočit neuspořádaně, nemáme v této soutěži co dělat. Že musí zůstat klidnější, protože v prvním poločase bylo z naší strany příliš mnoho zbytečného pohybu. Že si musíme dávat větší pozor na rychlé přihrávky Realu Madrid, přenášet míč z jedné strany na druhou, zmást soupeře a čekat na svoji šanci. Dočkali jsme se, góly dali Foden a Gvardiol.

Zmiňujete rychlé přihrávky Realu Madrid, či o tom, jak těžké je zastavit hráče jako Vinícius a Rodrygo. A tady ani nezáleží na tom, na jaké pozici ti dva hrají, že?

Nemožné… I když ne, nic není nemožné, ale v tomto případě je to velmi obtížné. Musíte co nejvíc minimalizovat, aby k těmto situacím docházelo, což je velmi těžké. Nejde jen o to, nedát jim míč k noze. Když už se tak stane, mají Rodrygo a Vinícius úžasnou schopnost driblinku a vedení míče. A pak je tu Toni Kroos, který celý tým řídí tak, jak to umí jen on. Takže z Bernabéu máme remízu a těšíme se na odvetu.

Co se stalo s Kevinem De Bruynem?

No, během briefingu byl s námi a připravoval se na zápas, ale při návratu do šatny mi řekl, že do zápasu asi nebude moct zasáhnout. Zvracel, snažil se to překonat, ale nešlo to. Po obědě se cítil velmi špatně. Doufáme, že bude do středy připraven, protože je to pro nás velmi důležitý hráč, který vidí věci, které ostatní nevidí.

Jak hodnotíte tento výsledek do odvety?

Tak, že ten, kdo vyhraje odvetu, postoupí do semifinále. Je to otevřené na obě strany, nemá smysl dělat jiné závěry.

Hovořil jste o tom, že porazit dvakrát za sebou Real Madrid je nemožné. To se potvrdilo. Real má tu schopnost, že se odrazí ode dna v době, kdy se to zdá obtížné. Dnes to dvakrát předvedl.

Ale to my také. Přijeli jsme sem s únavou z posledních zápasů, s mnoha absencemi klíčových hráčů. Když se na to dívám, působí na mě dnešní výsledek čím dál tím víc – absence, Bernabéu, loňský výsledek… Stále zůstáváme stabilní a konkurenceschopní. Tito hráči jsou úžasní. Posledních šest nebo sedm let hrajeme pravidelně každé tři dny, i tak jsme ale dokázali to, co jiní ne. A to se stalo i dnes. Bylo to 1:0, 1:2, 3:2 a nakonec 3:3. Ze zkušenosti vím, že na Bernabéu se tyto věci dějí.

Líbila se vám střecha?

Vlastně… líbí se mi pohled na oblohu, ale…  Pravdou je, že tento stadion je impozantní. Teď už se musí jen postarat o trávník. Florentino se teď musí soustředit jen na to, aby dalším krokem bylo zajištění špičkového trávníku. Ten měl Real Madrid vždy dobrý.


Zdroj: realmadryt.pl

Přidat komentář

Související články

Dehispanizace versus normy UEFA. Bude moct Real zaregistrovat 25 hráčů pro Ligu mistrů?
Liga mistrů

Dehispanizace versus normy UEFA. Bude moct Real zaregistrovat 25 hráčů pro Ligu mistrů?

Real Madrid musí splnit normy UEFA, aby mohl pro příští ročník Ligy mistrů zaregistrovat kompletní pětadvacetičlenný kádr. Tomu všemu nepomáhá…
Čínské velvyslanectví podalo protest u Realu Madrid kvůli urážlivé písni
Liga mistrů

Čínské velvyslanectví podalo protest u Realu Madrid kvůli urážlivé písni

Čínské velvyslanectví ve Španělsku podalo oficiální protest u Realu Madrid kvůli nedávným výrokům fanouška Los Blancos. Ty byly označeny za…
Rodri: Slova Rodryga o tom, že jsme nejlepší? Kdepak. Nejlepší je Real Madrid, zaslouží si toto označení
Liga mistrů

Rodri: Slova Rodryga o tom, že jsme nejlepší? Kdepak. Nejlepší je Real Madrid, zaslouží si toto označení

Španělský záložník ve službách Manchesteru City Rodri reagoval na slova Rodryga Goese, který před finále Ligy mistrů pochválil anglického mistra.…
Absurdní komentář katalánského deníku SPORT: Real se žene za tituly, které považuje za bezvýznamné
Liga mistrů

Absurdní komentář katalánského deníku SPORT: Real se žene za tituly, které považuje za bezvýznamné

Novinář katalánského deníku SPORT Ivan San Antonio neměl v posledních dnech lehké spaní. Jak jinak si totiž vysvětlit neskutečně absurdní…