Zinedine Zidane před Sociedadem: Zápas bereme jako finále. Mbappé? Měl by mít pro trenéra pochopení

Zinedine Zidane před Sociedadem: Zápas bereme jako finále. Mbappé? Měl by mít pro trenéra pochopení

Na tiskové konferenci před zítřejším utkáním čtvrtfinále Copa del Rey mezi Realem Madrid a Realem Sociedad se novináři trenéra Los Blancos neptali jen na stav týmu k utkání. Zajímal je též jeho názor na rozepři mezi Tuchelem a Mbappém, či na možnost, že by Messi po sezóně mohl opustit Barcelonu.

Zápas proti Sociedadu jako finále?Ano, je to spíš jako finále, nikoliv čtvrtfinále. Náš soupeř zítra nebude chtít prohrát. Musíme být koncentrováni od první minuty. Sociedad je velice silný. Ukazuje to v průběhu celé sezóny. Jeho hráči umí hrát fotbal, a zítra nám to určitě ukáží.

Může Messi opustit Barcelonu? „Nebudu komentovat dění v jiném týmu. Barcelona je tým, který se bude o trofeje rvát do konce sezóny. Ti dobří jsou dobří za jakýchkoliv situací. Zbytek mě příliš nezajímá.

Pře mezi Mbappém a Tuchelem? „Nebudu komentovat jiné týmy. Mám dost práce s vlastním. K tomuto případu řeknu jen to, že je normální, že hráči chtějí hrát ve všech utkáních. Nejsou šťastní, když nehrají. Ale Mbappé musí pochopit, že je to normální situace. Trenér musí být spravedlivý.

Změny v sobotním derby. „Vítězní jsou hráči, kteří v sobotu nastoupili. Všichni. Nebudu označovat žádné hráče, jako třeba ty dva, které jsem v poločase vystřídal, protože to nebylo jen o nich. Dva hráče jsem musel vystřídat, je to moje práce. Hráči dělali přesně to, co jsem po nich chtěl. Souhlasím, v prvním poločase jsme hráli špatně. Nechci se vymlouvat, ale teď hrajeme dva zápasy týdně, vždy se snažíme vymyslet to nejlepší. Někdy to prostě nevyjde.

Ødegaard. „Je to náš hráč, takže jsme rádi, že za Sociedad podává výborné výkony. Samozřejmě kromě zítřka. Očekávám, že zítra bude jako vždy soupeřem, který pro Sociedad udělá to nejlepší. My musíme přemýšlet o sobě. O tom, co zítra předvedeme.

Bude Hazard hrát? „Zítra uvidíte… Jsme rádi, že máme Edena zpět. Jeho zranění bylo komplikované, ale krok za krokem se zlepšuje.

Slabost Barcelony. Tohle mě nezajímá. Myslím, že Barcelona není slabým soupeřem. Už jsem říkal, že se budou rvát o všechno až do konce, ale nepřemýšlím nad nimi ani na minutu. Přemýšlím nad námi. My jsme v pohodě. Ale musíme pokračovat v práci jako doposud, protože jsme ještě nic nevyhráli. A o tom to je. Můžete být šťastní až něco vyhrajete. My nevyhráli nic.

Vinícius dělá pokroky v defenzivě. Ano, ale já jsem obecně spokojen se všemi hráči. Vinícius je mladý a kvalitní hráč. Má velký charakter a zdravé sebevědomí. I když někdy zůstane mimo nominaci. Do zápasu mohu vyslat 11 hráčů, 18 mohu vzít na lavičku, zbytek musím bohužel ponechat mimo. Trápí mě dvě věci: zranění hráčů a to, že některé musím vynechat z nominace. Ale důvěra vůči mým hráčům je absolutní. A platí to u všech.

Valverde. Je to velice kvalitní hráč, ale musí se ještě hodně zlepšit. Je mladý, ale už prokazuje, že je hráčem, který má své místo v Realu Madrid. Má prostor pro zlepšení, bude ještě lepší. Ale zlepšovat se bude až do konce kariéry.

Jović. Snažíme se mu těch šest měsíců tady co nejvíce zpříjemnit. Snažíme se, aby zapadl do hry týmu. Toho jde dosáhnout tréninkem. Co se s ním děje, to je normální. Je to součást adaptačního procesu, děje se to všem hráčům, u některých to trvá déle. Chce to jen hodně trpělivosti a práce.Zdroj: as.com

1 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Supercopa 2025: Jistou účast mají Mallorca a Bilbao, bojuje se o dvě místa
Copa del Rey

Supercopa 2025: Jistou účast mají Mallorca a Bilbao, bojuje se o dvě místa

Španělský superpohár pro rok 2025 zná první dva účastníky. V úterý a ve čtvrtek získaly místenky Mallorca a Bilbao, tedy týmy,…
3 pozitiva a negativa po Atlétiku: Kontrola hry, ale i zbytečné karty a chyby
Copa del Rey

3 pozitiva a negativa po Atlétiku: Kontrola hry, ale i zbytečné karty a chyby

Pouť Realu Madrid aktuálním ročníkem Copa del Rey skončila již v osmifinále. Obhájce trofeje nestačil na městského rivala Atlético, když…
Ancelotti po vyřazení: Hráčům nic nevytýkám, nemohli jsme udělat víc
Copa del Rey

Ancelotti po vyřazení: Hráčům nic nevytýkám, nemohli jsme udělat víc

Smutný z vyřazení, ale spokojený s výkonem týmu. Trenér Realu Madrid Carlo Ancelotti v sobě po osmifinále Copa del Rey…
REPORT: Atlético Madrid – Real Madrid 4:2. Napínavé derby rozhodlo prodloužení
Copa del Rey

REPORT: Atlético Madrid – Real Madrid 4:2. Napínavé derby rozhodlo prodloužení

Atlético Madrid vrátilo Realu nedávné vyřazení ze Superpoháru. Do čtvrtfinále Copa del Rey postupují Rojiblancos, kteří lépe zvládli prodloužení a…