Real v číslech: Další precizní výkon Tchouaméniho, MVP Valverde a nadprůměrný Nacho

Real v číslech: Další precizní výkon Tchouaméniho, MVP Valverde a nadprůměrný Nacho
Aurélien Tchouaméni proti Lipsku (zdroj: realmadrid.com)

Real Madrid nepředvedl proti Lipsku příliš oslnivý výkon, trpělivou a chytrou hrou si však došel pro osmé vítězství v řadě. I přesto, že se jednalo u spousty o průměrný výkon, se našli hráči, kteří si zaslouží pochvalu.

Precizní Tchouaméni

Aurélien Tchouaméni stále nepřestává povolovat ze svého standardu, tedy lépe řečeno nadstandardu. Jeho výkon byl hlavně tedy směrem dozadu opět precizní. V duelu měl 75 doteků s míčem a celkově 58 přihrávek s 92% úspěšností. Zase jsme tak mohli vidět velmi klidnou hru na míči bez větších nepřesností. Jeho čísla v obraných situacích pak byla opět skvělá. Už jen to, že dokázal ukončit akce soupeřů až v 11 případech je velmi nadstandardní počin. Zároveň byl vždy úspěšný u odebírání míče a věřil si také na dlouhé balony, které až 5x našly svého adresáta. V neposlední řadě si pak připsal dva úspěšné driblinky. Sám Carlo měl po zápase jen slova chvály na mladého Francouze, který i podle svých slov bude ještě více růst. Máme se tedy na co těšit!

Hrdina zápasu Federico Valverde

Podle mého názoru momentálně neexistuje fanoušek Realu Madrid, který byl nemiloval Federica Valverdeho. Jeho neuvěřitelná vášeň pro klub a obrovské množství práce na více pozicích je prostě něco k nezaplacení. Nejdůležitější statistika na jeho individuálním výkonu byl vstřelený vítězný gól. I přesto, že Valverde nebyl tak precizní v nahrávkách, tak dokázal vytvořit hned dvě velké šance svého klubu. Jak ale také sám řekl v novém videu ohledně FIFA ratingů, tak on podle vlastních slov většinu času spíše brání. A přesně v defenzivních statistikách vyčníval, když vyhrál až čtyři osobní souboje a zároveň dokázal 4x ukončit akci soupeře a získat míč pro svůj tým. Nejvíce ovšem oceňujeme jeho gól, který v podstatě Real obrovsky nakopl.

Náš milovaný tanečník Vinícius

I přesto, že se Vinimu nepodařilo prodloužil svůj gólový streak, odehrál Brazilec opět nadprůměrné utkání. Minimálně tedy druhou půli, kdy si připsal klíčovou asistenci na Valverdeho gól. Možná vám také utkvěl v paměti jeden skvělý centr do vápna soupeře, ze kterého mohl Rüdiger vstřelit gól (kdyby střílel hlavou a ne ramenem :D). No celkově byl v těchto centrech a dlouhých míčích Vini stoprocentní. Zároveň však také vyhrál 8 z 12 osobních soubojů, a úspěšný byl i v driblincích přes obranu. Směrem dopředu to tak bylo opět naše největší nebezpečí.

Pan Spolehlivý

Slovní spojení, pan spolehlivý, jste u nás mohli po zápase s Lipskem číst docela často. Je to také první věc, která nás všechny napadne, když vidíme jaké výkony Nacho předvádí i přesto, že se mu nedostává tolik příležitostí. Když už však Španělský stoper nastoupí, pak většinou předvede nadprůměrný výkon. To přesně se stalo v duelu s Lipskem, kdy byl ze stoperské dvojice tím, kdo byl více vidět. Celkově měl až 87 doteků s míčem a jeho přihrávky měli 91% úspěšnost. Zároveň 3x odvracel míč z nebezpečného prostoru a celkově si připsal až šest úspěšných obranných situací. Nesmíme také opomenout, že vytvořená dvojice s Rüdigerem toho spolu příliš neodehrála, takže čisté konto je o to více cenné, pro oba dva.

Hawk, vlastním jménem Ota, fandí Realu od roku 2009. Důvodem byl především Iker Casillas, jeho obrovský vzor. Rád řeší fotbal více do hloubky. Má rád fotbalové statistiky, vyzná se v taktice a zároveň spravuje instagramový účet webu. Momentálně pracuje v Livesportu, kde má na starost mimo jiné i reporty zápasů. Kromě Realu tak podrobně sleduje všechny nejlepší ligy.


1 Komentářů

Přidat komentář

Související články

3 pozitiva a negativa po City: Taktika s Rodrygem, skála Rüdiger i vyklizení hřiště
Liga mistrů

3 pozitiva a negativa po City: Taktika s Rodrygem, skála Rüdiger i vyklizení hřiště

Zápas, který se musel nestranným divákům notně líbit, zatímco fanoušci obou prožívali infarktové stavy. Real Madrid nakonec remizoval v úvodním…
Man City před Realem: De Bruyne zpět v ráži, mnoho střelců a tři zranění
Analýzy a rozbory

Man City před Realem: De Bruyne zpět v ráži, mnoho střelců a tři zranění

Fotbaloví fanoušci se opět po roce těší na velké souboje mezi Realem Madrid a Manchesterem City v Lize mistrů, tentokrát…
Dres Realu Madrid je nejcennějším kusem oblečení ve sportovním světě. Jeho hodnota bude stoupat
Analýzy a rozbory

Dres Realu Madrid je nejcennějším kusem oblečení ve sportovním světě. Jeho hodnota bude stoupat

Miguel Ángel Hernández je jedním z předních odborníků na sportovní marketing a osm let pracoval pro Real Madrid. V rozhovoru…
Real si poradil s Benzemovým odchodem. Tým střílí více gólů než v minulé sezoně
Analýzy a rozbory

Real si poradil s Benzemovým odchodem. Tým střílí více gólů než v minulé sezoně

Když Real Madrid po minulé sezoně oznámil odchod Karima Benzemy do Arábie, mnoho fanoušků se začalo o ofenzivu týmu strachovat.…