AKTUÁLNĚ: Jaká je zatím přestupová bilance Realu? A jaké jsou další plány?

Čas 09. 07. 2019, 10:04 | Autor podvinho | Zdrojtransfermarkt.com
Eden Hazard při představení
Eden Hazard při představení

Přestupové období začalo teprve nedávno, ale v Realu Madrid je pořádně rušno. Klub představil několik posil a rovněž potvrdil dost odchodů. To ale není všechno. Pojďme se nyní společně podívat, jak si zatím klub na přestupovém trhu vede a jak je na tom s financemi.

Posily

Pokud nebudeme počítat hráče z Castilly a návraty z hostování, Real Madrid zatím koupil pět hráčů. Nejdéle domluveným a rovněž nejlevnějším je mladý Brazilec Rodrygo, který vyšel na 45 milionů eur.

O pár milionů víc musel Real vysázet za Ferlanda Mendyho a Édera Militãa. Za 60 milionů eur pak dorazil útočník Luka Jović a konečně za rovných 100 milionů největší hvězda Eden Hazard.

Všichni jmenovaní kromě Militãa, jenž byl s Brazílií na Copa Américe, se již zapojili do přípravy.

Vše ale nasvědčuje tomu, že ještě jedné velké posily se dočkáme. Nejvíce indícií vede k Paulu Pogbovi, o kterého hodně stojí trenér Zinedine Zidane. Více o možném Pogbově příchodu se dočtete ZDE.

Naopak je stále méně pravděpodobný příchod Christiana Eriksena a dalších hráčů, o kterých se během léta hojně spekuluje. Obecně se dá říct, že ostatní posty má Real v tuto chvíli vyřešené.

Odchody

Také v pohybu hráčů opačným směrem je Real dost aktivní. Ostatně, jinak to při vysokých výdajích ani nejde. Bílý balet potřebuje získat slušné peníze za prodej svých hráčů, aby alespoň snížil ztrátu.

To se zatím daří díky čtyřem odchodům. Nejvíce Los Blancos utržili za Matea Kovačiće, kterého se po ročním hostování rozhodla koupit londýnská Chelsea. Chorvat ji vyšel na 45 milionů eur.

Rovných 30 milionů eur  Real dostal za svého dlouholetého hráče Marcose Llorenteho, který zamířil do konkurenčního Atlétika Madrid. Po dvaceti milionech pak do kasy královského klubu přinesli Raúl de Tomás (Benfica) a Theo Hernández (AC Milán).

S odchody ale ještě není určitě konec. Na spadnutí je přestup Jamese Rodrígueze, o kterého již v Realu nemají zájem. Právě během úterý bude v Madridu sportovní ředitel Neapole, která o něj má velký zájem. V záloze ale číhá i Atlético. Real požaduje stálý přestup a vylučuje hostování. Více o Jamesově přestupu si přečtěte ZDE.

Blízko novému angažmá je také Dani Ceballos a favoritem na jeho získání se zdá být Tottenham. V tomto případě půjde buď o hostování nebo o přestup, ale s klauzulí zpětného odkupu. To by vzhledem k potřebám Realu dávalo největší smysl.

A co dál? Zamotaná je situace kolem Garetha Balea a stále víc se zdá, že za něj Real velkou finanční injekci očekávat nemůže. Velšan by ale teoreticky mohl být součástí výměny za Paula Pogbu. To by mohlo případně potkat i Isca.

Zájem je o Lucase Vázqueze, za kterého měl Arsenal nabídnout něco přes 30 milionů, ovšem u španělského záložníka není vůbec jisté, zda ho chce Zidane pouštět. Do této chvíle ho totiž bral jako spolehlivého hráče, ke kterému měl velkou důvěru. Do AC Milán by pak za Theem mohl zamířit i Borja Mayoral.

No a konečně poslední dvě jména, jejichž přesun na jinou adresu je možný, ale zároveň určitě ne nevyhnutelný. Obránce Vallejo a útočník Mariano. O jejich budoucnosti se toho ale zatím ve španělských médiích ani jinde příliš nenapsalo.

Prozatimní bilance:

Utraceno za příchody: 303 milionů eur

Utrženo za odchody: 115 milionů eur

Bilance: - 188 milionů eur

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (21 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!