Benzema politý živou vodou? Vyrovnal Huga Sáncheze, má nejvíce minut z top útočníků

Čas 31. 01. 2019, 18:58 | Autor podvinho | Zdrojrealmadrid.com, marca.com
Karim Benzema slaví gól
Karim Benzema slaví gól

Karim Benzema prožívá výborné období. Francouzský útočník je i se zlomeným prstem v poslední době postrachem obran soupeře a díky dvěma gólům na půdě Espanyolu se navíc opět zapsal do historie Realu Madrid.

Karim Benzema skóroval na hřišti Espanyolu hned dvakrát, navíc přidal asistenci a byl tak společně s kapitánem Ramosem klíčovou postavou vítězného zápasu. Mimochodem, Francouz odehrál již 40. zápas v bílém dresu, ve kterém dokázal zaznamenat 2 a více branek.

Nejen tím se ovšem Benzema zapsal zlatým písmem do klubových statistik. Zkušený útočník zároveň dotáhl díky dvěma trefám legendárního Huga Sáncheze v počtu branek za Real.

V tuto chvíli mají Benzema a Sánchez shodně 207 branek v bílém dresu. Fanoušci Realu pochopitelně doufají, že Benzema bývalou oporu brzy překoná. Další metou je pak Ferenc Puskás a jeho 242 gólů.

Nejvíce minut z top útočníků

Zajímavá je i další statistika, se kterou přišel madridský deník Marca. Karim Benzema totiž v aktuální sezoně odehrál ze všech útočníků z top 5 evropských lig (Španělsko, Anglie, Itálie, Německo, Francie) nejvíce minut.

Forvard Realu Madrid si zatím připsal 2 607 minut z 3 180 možných. Až za ním jsou v tomto směru hráči jako Antoine Griezmann, Mohamed Salah či Harry Kane.

Benzema se celkově podílel na 20 gólech Realu. Věřme, že mu forma vydrží co nejdéle. Real Madrid totiž Benzemovy dobré výkony nutně potřebuje.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (16 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!