OFICIÁLNĚ: Mariano se podle očekávání stěhuje do Francie, získal ho Lyon

Čas 30. 06. 2017, 18:17 | Autor Larin | Zdrojrealmadrid.com
Mariano hráčem Lyonu
Mariano hráčem Lyonu

<Aktualizováno> Mariano Díaz v Realu Madrid pokračovat nebude. Útočník původem z Dominikánské republiky přestupuje do Lyonu, který za něj zaplatí 8 miliónů euro. Dnes podepsal pětiletou smlouvu do roku 2022.

Po famózních sezónách v Castille se Mariano rozhodl zůstat i v A-týmu, ačkoliv mu bylo jasné, že nebude tolik herně vytěžován. Odehrál pouhých 302 minut, přesně však zamířil hned pětkrát. Jediným gólem v La Lize přispěl k legendárnímu obratu nad La Coruňou a čtyři góly (včetně jednoho hattricku) vstřelil v poháru proti Leonese.

Mariano v létě oslaví již 24. narozeniny a přestup tak byl potřeba. Real si však opět zajistil předkupní právo, takže může rodáka z Barcelony kdykoliv stáhnout.

„Real Madrid a Olympique Lyonnais se dohodli na přestupu Mariana. Klub by rád vyjádřil své díky za obětavost a profesionalitu a přeje mu vše nejlepší do jeho nové kapitoly," stojí v oficiálním prohlášení Realu.

„Jsem moc rád, že tu mohu být, Lyon je skvělý klub," řekl Mariano na své prezentaci. „Jedním z důvodů, proč jsem sem přišel je, že má Lyon skvělé jméno ve Francii i v Evropě a já budu moci ukázat, čeho jsem schopen," dodal.

Děkujeme za vše a snad tě uvidíme ještě v bílém! ADIÓS!

Klíčová slova: mariano, přestupy

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (5 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!