Real si ještě více pojistí svůj klenot. Asensiovi prodlouží smlouvu.

Čas 13. 06. 2017, 21:00 | Autor Laša | Zdrojmarca.com
Marco Asensio
Marco Asensio

Kometou uplynulé sezóny v dresu Los Blancos byl jednoznačně Marco Asensio. Svými výkony na sebe mladík upozornil po celé Evropě. Vedení klubu v čele s Florentinem Pérezem proto nyní španělskému talentu prodlouží o další rok smlouvu oproti stávajícímu kontraktu.

Ze strany Realu jde o jasný signál směrem k potencionálním zájemcům, že žádná jednání o odchodu talentovaného hráče nepřicházejí v úvahu. Marcova nová smlouva s Bílým baletem bude o rok prodloužena.

Klub si tímto zaváže jeho služby do června 2023. Součástí smlouvy je i astronomická výkupní částka ve výši 350 milionů eur.

Vedení klubu věří, že Asensio bude v následujících sezónách jedním z klíčových hráčů týmu. Marco již nyní patří mezi oblíbence Zinedina Zidana, který se jej nebál nasadit ani do těch nejnáročnějších duelů.

Byl to rovněž francouzský stratég, který loňské léto velice stál o to, aby se talentovaný Španěl stal součástí týmu. Naproti tomu vedení klubu uvažovalo spíše, že by Asensio ještě uplynulou sezónu strávil na hostování.

Marco Asensio se stal hráčem Realu Madrid v prosinci 2014. Klub za něj zaplatil Mallorce 3,9 milionů eur. Sezónu dokončil v Mallorce, ale již v té následující si zahrál La Ligu v dresu barcelonského Espanyolu, kam byl poslán na hostování.

Podle serveru transfermarkt.com je jeho současná cena 20 milionů eur, ačkoliv výkupní částka hovoří o tom, že si jej Real Madrid váží mnohem více.

V sezóně 2016/17 se již z Marquita stal důležitý člen týmu Zinedina Zidana. Asensio se do historie zapsal například tím, že v loňské sezóně vstřelil první a zároveň poslední gól Realu Madrid. 

Klíčová slova: asensio

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (9 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!