Castilla se na začátku sezony trápí. Raúlův tým sžírají staré bolesti

Castilla se na začátku sezony trápí. Raúlův tým sžírají staré bolesti
Raúl González na lavičce Castilly (zdroj: realmadrid.com)

Chybělo jen pár minut a Castilla mohla prožít úspěšný start do sezony 2022/2023. Jenže všechno je jinak. Inkasovaný gól v nastavení prvního utkání a nepovedený výkon v zápase druhém se rovná pouhému jednomu bodu a spoustě otazníků.

Druhý tým Realu Madrid v letní přestávce oslabil, když do klubů La Ligy odešli Miguel Gutiérrez, Antonio Blanco či Juanmi Latasa. Přesto se mluvilo o tom, že by trenér Raúl González chtěl s Castillou zabojovat o postup do druhé ligy. Start tomu ale neodpovídá.

V prvním utkání totiž Castilla ztratila hned dvakrát vedení proti Linense (2:2), dvanáctému týmu minulého ročníku. Vyrovnávací trefu si hosté nechali dokonce až na 92. minutu. Bod byl málo.

Ve druhém duelu pak nebral Raúlův tým ani bod, když padl na půdě Ferrolu 1:2. Kontaktní gól vstřelili hráči Bílého baletu až v 90. minutě a již neměli čas na větší reakci. Na druhou stranu je třeba dodat, že Ferrol je kvalitním týmem, v minulé sezoně skončil na 3. místě a bojoval o postup výš.

Staré rány se otevírají

Problémem Castilly nicméně je, že se opět opakují chyby, jenž tým stály lepší výsledky v předchozích ročnících. Za všechno můžeme zmínit především dvě věci.

Mladíkům Realu dělají dlouhodobě obrovské problémy obranné standardní situace, ze kterých často inkasují. To se zatím potvrzuje. Ještě hlubším problémem jsou pak výkony na hřištích soupeřů, kde Castilla získává body jen minimálně a jakoby měli hráči z cizího prostředí až moc velký respekt a obavu.

Je nicméně třeba doplnit, že se jedná pouze o začátek sezony a Castilla má mnoho času i prostoru na nápravu. Rovněž je nutné zmínit, že mladí hráči budou mít vždy při střetu s dospělým fotbalem určité problémy a jen tvrdou prací a neustálým učením se mohou zlepšovat. V Realu věří, že Raúl González jim s tím maximálně pomůže.

Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


Zdroj: managingmadrid.com

Přidat komentář

Související články

Mario Martin chce zůstat v Realu Madrid a bojovat o svou šanci v prvním týmu
Castilla a junioři

Mario Martin chce zůstat v Realu Madrid a bojovat o svou šanci v prvním týmu

Real Madrid v létě opustila řada odchovanců akademie, kteří hledali pravidelný prostor v prvním týmu. Sergio Arribas, Carlos Dotor a…
Životní zážitek. České a slovenské naděje trénují v akademii Realu Madrid
Castilla a junioři

Životní zážitek. České a slovenské naděje trénují v akademii Realu Madrid

Skupina talentovaných mladých fotbalistů z České republiky a Slovenska má tu čest trénovat v prestižní akademii La Fabrica Realu Madrid.…
O Raúla se vážně zajímá  Union Berlín a HSV. Trenér Castilly zvažuje posun v kariéře
Castilla a junioři

O Raúla se vážně zajímá Union Berlín a HSV. Trenér Castilly zvažuje posun v kariéře

Kromě Unionu Berlín se o trenéra Castilly zajímá také druholigový HSV, kde působí Raúlův starý známý z doby jeho působení…
Raúl je v Madridu spokojený a nikam nespěchá. Castilla je prozatím první volbou
Castilla a junioři

Raúl je v Madridu spokojený a nikam nespěchá. Castilla je prozatím první volbou

Březen. Klíčový měsíc ve Valdebebas je před námi. Konec sezony pro mládežnické týmy, v níž se hraje o mistrovské tituly,…