Rafa Louzán, prezident RFEF: Real u nás bude vždy vítán, abychom hledali řešení. Nechci jít cestou konfrontace

Rafa Louzán, prezident RFEF: Real u nás bude vždy vítán, abychom hledali řešení. Nechci jít cestou konfrontace
Rafael Louzán prezident RFEF (zdroj: rfef.es)

Prezident Španělské královské fotbalové federace (RFEF) Rafa Louzán okomentoval čtvrteční schůzku se zástupci La Ligy a klubů Primera a Segunda División. Jeho tón byl o poznání méně konfrontační, než v případě prezidenta La Ligy Javiera Tebase.

Poselství Federace bylo jasné. Taková prohlášení nelze tolerovat. Federace je vždy otevřená naslouchat druhé straně a mluvit s ní se vším respektem. Máme skvělou úroveň rozhodčích, ale je potřeba přehodnotit organizační strukturu komise rozhodčích. Budeme na tom s kluby pracovat, abychom provedli potřebné úpravy. Rozhodnutí se budou činit odlišně a na výběr máme různé modely. Vše však musí začít na základě respektu k rozhodčím.“

Doufám, že Florentino přehodnotí svůj postup. Vždy u nás bude vítán, abychom společně hledali řešení. V tomto ohledu chci poukázat na naši otevřenost a schopnost vést s ním dialog. Dnes jsme všichni zasedli k jednomu stolu a toto bude naše budoucí cesta. Nechci jít cestou konfrontace.“

Předchozí vedení RFEF žilo od soudu k soudu. To nebude náš styl. Mluvil jsem s předsedou komise rozhodčích poté, co jsem byl informován, že Real tyto nahrávky chce, a on mi řekl, že tyto nahrávky se obvykle klubům nedávají. Ptal jsem se proč, protože já s tím nemám problém. Federace by neměla tuto záležitost ztěžovat a lidé z komise mi řekl, že to zváží. Byl jsem upozorněn, že ostatní kluby tyto nahrávky nedostaly, ale zdůraznil jsem, že začíná nová etapa, protože nechceme, aby toto skončilo u soudu. Mají právo požadovat vydání nahrávek. Musíme jen zkontrolovat, jestli je můžeme legálně uvolnit.“

 

Laša je redaktorem portálu Bilybalet.cz. Do redakce se po dvouleté odmlce vrátil na počátku roku 2024. K fotbalu má blízko, pracuje pro český prvoligový klub a nedá dopustit na Rýmařov, odkud pochází. Realu fandí už od roku 2002, kdy ho okouzlil gól Zinedina Zidana ve finále Ligy mistrů proti Leverkusenu.


Zdroj: marca.com

2 Komentářů

  • Avatar

    Nerozumiem, prečo sa rozhodcovská organizácia sťažuje, keď sa na nich niekto sťažuje. Oni sú odtrhnutí od systému? Nedotknuteľní? Však v záujme rozhodcovskej organizácie ako aj jednotlivých klubov má byť férové rozhodovanie. Nikdy to nebude ideálne, lebo „ľudský faktor“, ale treba sa čo najviac snažiť o objektivitu. Je tu evidentne zle odpískaný zápas v neprospech Realu (hrubý faul na Mbappého hodný červenej karty, neuznaný gól Viniho, lebo v rovnakom čase údajne Mbappé fauloval hráča, pričom opak bol pravda, že Mbappé bol škrtený súperom) a namiesto toho, aby aspoň priznali pochybenie rozhodcu, prijali opatrenia, tak idú do protiútoku. Nejdem tu obhajovať len Real, dotýka sa to každého tímu.

    Možno by mohol vyjsť článok ako štruktúry má španielsky futbal.
    Myslím kluby, rozhodcovské organizácie a tak. Ako analógiu uvediem, domnievam sa, že na Slovensku Slovenský futbalový zväz zastrešuje kluby aj rozhodcov, je tam isté prepojenie, či? V Španielsku rozhodcovia predstavujú nejakú externú profesionálnu „firmu“, ktorá „konkuruje“ účastníkom la ligy?

    1
    0
    • Avatar

      Ve Španělsku to právě není firma, ale uvažují o tom. To ale nic neřeší, když to budou vést stejní lidé a budou se bránit větší otevřenosti a kontrole.

      Jak je možné, že se najednou dovídáme, že se nahrávky VAR klubům neposkytují, když před pár dny se pan Cantalejo v rádiu vychvaloval, že se všemi kluby si rád sedne, všem vyhoví, nahrávky vždy poskytne, pouze u Realu je to záhadně komplikované a všichni se musí uklidnit. Takže pan Cantalejo udělal mediální akci, kde OPĚT LHAL, aby jeho komise vypadala lépe ??? To jako myslí vážně?

      Zdá se mi, že španělské fotbalové struktury jsou jedno lejno za druhým, samí korupčníci, kámoši, dosazení kývači, mstiví průměrní rozhodčí s přehnaným egem, a nahoře vyžraný papaláš posedlý tím, že bude novodobou šlechtou a bude si dělat s kluby, co bude chtít.

      1
      0

Přidat komentář

Související články

Riquelme: Byl bych nadšený, kdyby Barcelona sestoupila nebo zmizela
La Liga

Riquelme: Byl bych nadšený, kdyby Barcelona sestoupila nebo zmizela

Enrique Riquelme navštívil Jordiho Wilda. Přinášíme úryvek z jeho rozhovoru s kandidátem na prezidenta Real Madrid. Na závěr ti řeknu…
Araújo: Valverde a Tchouaméni? Lidé z fotbalového prostředí vědí, že takové věci jsou docela normální
La Liga

Araújo: Valverde a Tchouaméni? Lidé z fotbalového prostředí vědí, že takové věci jsou docela normální

Ronald Araújo poskytl rozhovor deníku MARCA. Přinášíme zajímavá vyjádření z této konverzace s kapitánem Barcelony. Co bylo klíčem k tak…
Arda Güler a Kylian Mbappé nominováni na ceny La Ligy za sezónu 2025/26
La Liga

Arda Güler a Kylian Mbappé nominováni na ceny La Ligy za sezónu 2025/26

Oba jsou jedinými zástupci Realu Madrid nominovanými na individuální ocenění La Ligy za právě skončenou ligovu sezónu. Arda Güler a…
Mbappé se usmířil s Bernabéu a objal Pichichi
La Liga

Mbappé se usmířil s Bernabéu a objal Pichichi

Kylian Mbappé se vrátil na Santiago Bernabéu s obrovskou chutí dát gól. Nešlo jen o hon za Trofeo Pichichi, kterou…