KOMENTÁŘ: Dva pocity. Naštvání na Real za zápas, ale také hrdost na hráče i Zidana

Čas 06. 05. 2021, 10:38 | Autor podvinho
Proti Liverpoolu jsme slavili, s Chelsea to nevyšlo
Proti Liverpoolu jsme slavili, s Chelsea to nevyšlo

Nebudeme si mazat med kolem pusy. Přijmout vyřazení v semifinále Ligy mistrů po tak špatném výkonu, jaký předvedl Real Madrid na Chelsea, je opravdu těžké. Na druhou nelze po vypadnutí v semifinále soutěže vzít hráčům a trenérovi všechen kredit. To ani omylem.

Jasně, výkon svěřenců Zinedina Zidana v odvetě na půdě Chelsea byl velmi špatný. Kromě dvou ojedinělých příležitostí Karima Benzemy Real prakticky nic nenabídl a ve druhé půli dokonce pouze čekal na finální direkt ze strany The Blues. Že přišel tak pozdě, bylo jen díky štěstí a Courtoisovi.

Že jde vyřazení notnou dávkou právě za trenérem Zidanem, je další jasná věc. Francouz netrefil taktiku, v odvetě pro mě nepochopitelně nic nezměnil. Dal důvěru Hazardovi, ten ji nesplatil. Na to doplatil Vinícius, který byl kvůli sázce na Belgičana odsunut na druhou kolej.

Je otázkou, zda měl do zápasu nastoupit evidentně nerozehraný kapitán Sergio Ramos. A když už to nešlo, Zidane měl určitě něco změnit během utkání. To se nepovedlo.

Nebudeme si nic nalhávat, včerejší výkon nebyl hodný Realu Madrid v semifinále Ligy mistrů a Madridistas mohou být právem naštvaní a představení Bílého baletu kritizovat.

Vypadnout JE normální

S čím už ale nemohu souhlasit, je „tradiční“ hra velkých výkřiků a zdrcující kritiky. Rád bych se těch, kteří nyní hlásají „Zidana okamžitě vyhodit“ a „Nejhorší tým Realu“, zeptal, kde byli po výhře nad Liverpoolem, vítězném El Clásiku nebo třeba triumfem nad Atlétikem.

To jsme se tradičně prsili, jak Real Madrid umí pod Zidanem velké zápasy. Je potřeba podívat se realitě do očí a pochopit, že ani Real nemůže jen vyhrávat. Prohry k fotbalu také patří a zvlášť s velkými týmy v rámci špičky Ligy mistrů. Ostatně podívejme se do minulého léta.

Zatímco Real musel kvůli pandemii koronaviru i přestavbě stadionu šetřit a Zidane tak mohl přivítat jedinou posilu (Martin Ødegaard), Chelsea utratila za nové hráče 247 milionů eur. Proto má v tuto chvíli jednoznačně širší kádr. I to se projevilo.

Kdyby to finanční situace v létě umožňovala, Zidane by si dost možná ponechal například Achrafa Hakimiho. A na pozici pravého halfbeka mohl hrát ve středu on, nikoliv Brazilec Vinícius.

Tyto řádky nemají být výmluvou ani obhajobou včerejšího výkonu, ale je potřeba si uvědomit, že samotné vypadnutí s Chelsea v semifinále Ligy mistrů je prostě normální. To je fotbal.

Hrdost na klub

Vypadnutí a špatný výkon nic nemění na obrovské hrdosti, kterou v sobě chovám za to, jakému týmu fandím. Real Madrid to znovu dokázal. V sezoně, kde mu štěstěna opravdu nepřála. V sezoně, kde jsme museli neustále kousat další a další zprávy o zraněných hráčích.

Přesto nám zase tenhle tým vedený Zinedinem Zidanem nabídl ty nejlepší souboje v Lize mistrů. Opět jsme mohli do posledních chvil věřit ve velké finále. Za to musíme být vděční.

A ani po vyřazení z Ligy mistrů není konec nadějím. Ve hře je titul v La Lize, kde Real Madrid bojuje o obhajobu. Pořád platí, že tohle je zlatá éra Realu Madrid. Díky za to!

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (36 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!