Bale si neváží Realu, spoluhráčů ani fanoušků. V nominaci na zápas nemá co dělat

Čas 22. 11. 2019, 21:36 | Autor podvinho
Gareth Bale
Gareth Bale

Gareth Bale nechybí v nominaci Realu Madrid na zápas s Realem Sociedad. I kdyby neměl hrát ani minutu, je to podle mě chyba. Proč? Protože Velšan si už posvátný bílý dres obléknout nezaslouží. Nikdy.

Wales. Golf. Madrid. In that order. Oukej, Wales nehraje, tak proč si radši nejde Bale na golfové hřiště? Není mu na obtíž cestovat dálku do tréninkového centra Realu a pak se spoluhráči na Bernabéu?

Gareth Bale se v reprezentační pauze zachoval k Realu Madrid jako nevděčný šmejd. Mnozí mohou namítnout, že fanoušci k němu také vždy nebyli fér. Nebyli. Ale fanoušci nejsou štědře placení profesionálové. Naopak oni platí za to, aby hráče Realu viděli v akci.

Real Madrid, to je odjakživa obrovská sportovní značka. Většina malých kluků sní, že bude hrát jednou za Real nebo Barcelonu. Proto je naprosto odporné, když se nejlépe placený hráč klubu v klidu vysměje.

Předtím ještě řekne, že ho hraní za Wales baví více, že tam má kámoše. Asi je na místě omluva, že se všichni hráči Realu nenaučili perfektně anglicky, aby se mohli s Baleem bavit...

Chápu, že Bale se aktuálně v Realu necítí komfortně. Neznáme detaily. Je ovšem evidentní, že mu Bílý balet v létě nebránil v odchodu, Zinedine Zidane si ho naopak přál. Baleův otravný agent mu najít nové angažmá nedokázal. Přesto dostal v Realu znovu šanci a hrál. V základní sestavě.

Jak se zachoval Bale? Síly si šetřil na Wales. A po postupu se Realu Madrid vysmál.

Jak by řekl trenér Pepík Hnátek v legendárním seriálu Okresní přebor: „Měls šanci, prosrals ji. Teď drž hubu.“

Ale ještě jednou vážněji. Jak se nyní mají cítil Baleovi spoluhráči, když ví, jak má poskládané priority? Že oni jsou až za reprezentací i koníčkem? Upřímně, přál bych si, aby mu to Sergio Ramos na tréninku vysvětlil...

A hlavně mám jasno v tom, že Garetha Balea nechci už na trávníku v dresu Realu Madrid nikdy vidět. Proto mě štve, že je vůbec v nominaci. V tomto případě bych byl exemplárně tvrdý.

Real už udělal dost. Bale nechtěl odejít, ale nechce evidentně ani zůstat. OK, je to na tobě. Hrát už za nás nebudeš. Chceš odejít v lednu? Dobře. Nechceš? Tak si s námi můžeš zatrénovat. Zápasy? Nene.

V létě jsem byl přitom mezi těmi, kdo Balea bránil. „Měl by odejít, ale jako velká součást historie Realu Madrid, která mu pomohla k titulům v LM, ne jako pes,“ psal jsem kritikům.

Tímto to Bale definitivně pokazil. Stala se z něj parodie sebe sama. Už chci jen, aby odešel. A je mi jedno jak.

Měl by Gareth Bale ještě dostat v Realu šanci?

Ano (Počet hlasů: 1287)
1287

Ne (Počet hlasů: 1926)
1926Celkem hlasovalo: 3213

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (33 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!