AS: Robert Lewandowski je opět v hledáčku Realu Madrid. Polský útočník zvažuje změnu prostředí

Čas 11. 06. 2021, 14:33 | Autor Zbyněk H. | ZdrojAS.com
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski

Los Blancos znovu uvažují o přivedení hráče Bayernu, ale tentokrát jsou připraveni ho přivést, jen pokud nebude možné koupit Hålanda. Real to zkusí znovu, i když Bayern nehodlá útočníka prodat.

Na scénu znovu vstupuje Robert Lewandowski. Jak se deník AS dozvěděl ze zdrojů blízkých polskému útočníkovi, je 32 letý hráč otevřený možnosti změnit své působiště a čelit novým výzvám.

Po jedenácti letech strávených v Bundeslize má být fotbalista toho názoru, že je ideální čas poznat jinou fotbalovou kulturu a ligu. Hlavní překážkou je samozřejmě jeho smlouva s Bayernem platná do roku 2023 a nechuť vedení Mnichova se ho zbavit.

Realita, ve které se hráč zajímá o změnu prostředí, staví do pozoru některé špičkové týmy v Evropě a dokonce z něj dělá budoucího hrdinu přestupového trhu. Lewandowski již měl obdržet nabídky od několika špičkových klubů.

PSG hledá útočníka se zárukou, stejně jako United (za Cavaniho) a City (za Agüera). Dokonce má být ve hře i Chelsea, která nemůže být spokojena se slabými výkony Wernera.

Pro Real Madrid je Lewandowski hlavní alternativou k Erlingu Hålandovi. Nákup Nora letos v létě se však může ukázat jako nemožný. Polský útočník již byl na pokraji podepsání smlouvy s Los Blancos v roce 2014, těsně předtím, než se přestěhoval do Bayernu, kde přišel zdarma z Borussie.

Lewy byl s Bavory už předběžně domluven, ale jeho tehdejší agent Cezary Kucharski nabídl Realu možnost zaplatit pokutu 20 milionů eur za porušení smlouvy s Mnichovem a přestup na Bernabéu. Polák dal zelenou, ale Florentino nebyl přesvědčen a na poslední chvíli tuto myšlenku odmítl.

O několik let později Onet odhalil smlouvu, kterou Real nabídl hráči. Šestiletá smlouva s hrubým výdělkem 8,6 milionu eur ročně. Navíc by Polák obdržel 1,9 milionu eur jednorázový podpisový bonus a za každý rok, který by strávil v klubu, měl dostat zaplaceno dalších 1,5 milionu eur.

V roce 2016 učinil Real Madrid hráči další nabídku, ale Lewandowski se rozhodl prodloužit smlouvu s Bayernem.

Zpráva je to překvapivá, ale ve skutečnosti se dá těžké předpokládat, že Lewandowski do Madridu ještě někdy přijde. Los Blancos změnili svou politiku a nejsou zvyklí kupovat hráče starší 30 let a Polák letos oslaví své 33. narozeniny.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (13 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!