Marco Asensio na cestě z nejhoršího? Gólem proti Reds stanovil svůj vlastní rekord

Čas 07. 04. 2021, 13:25 | Autor Laša | Zdrojas.com
Marco Asensio
Marco Asensio

Pokud se hrají zápasy základních skupin, Marco Asensio se střelecky trápí. Ale když přijde na řadu play off? Velká změna. Sedm z osmi branek, které španělský hráč v Champions league vstřelil, si připsal ve vyřazovací fázi.

Ale pozor. On i ten gól v základní skupině je pro Asensia speciální. Padl totiž v jeho úplně prvním utkání, které v Lize mistrů odehrál. 18. října 2016 se prosadil v utkání proti Legii Varšava na Santiago Bernabéu při výhře Los Blancos 5:1.

V úterním utkání proti Liverpoolu jsme viděli tu nejlepší možnou verzi. Nastoupil na pravé straně, která je jeho preferovaná, a Zidanovi se odměnil druhým gólem. Při rozboru jeho pohybu je přitom vidět, že Marco věděl, jak se v dané situaci zachovat. Dobrým pohybem vytvářel tlak na Alexandra-Arnolda, který v klíčové chvíli nezvládl odehrát míč. Asensio následně lehkým dotykem míč uklidil za záda Alissona.

Gólem proti Reds Asensio stanovil  svůj osobní rekord. Skóroval ve 4. po sobě jdoucím utkání, což se mu v kariéře ještě nikdy nepovedlo. Trefil se v osmifinále Ligy mistrů proti Atalantě, a následně i ve dvou utkáních La Ligy proti Celtě a Eibaru. V prvních dvou utkáních byl navíc pouze střídajícím hráčem. Právě tyto trefy mu pomohly s návratem do základní sestavy.

Marco Asensio je nyní na dobré cestě k tomu, aby začal naplňovat očekávání, která do něj fanoušci i vedení klubu vkládají. Současná forma je pro něj velkým zadostiučiněním, protože v této sezóně se na něj ze všech stran valila až příliš velká kritika, kterou si snad ani nezasloužil.

Nemělo by se zapomínat, že se loni koncem sezóny vrátil po těžkém zranění kolene. Momentálně ale z Asensia čiší sebevědomí. Je připravený hrát na své nejlepší úrovni. A motivaci má velkou. Chce se dostat do nominace Luise Enriqueho pro blížící se fotbalové Euro. A hlavně – Real Madrid stále bojuje o dvě nejcennější možné trofeje!

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (5 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!