Florentino Pérez: Zisk superpoháru je velkou motivací pro zbytek sezóny

Čas 14. 01. 2020, 09:37 | Autor Laša | Zdrojas.com
Florentino Pérez
Florentino Pérez

Florentino Pérez mohl včera do vitríny Realu Madrid přidat další cennou trofej. Jaká byla jeho slova po zisku superpoháru?

To, že jsme vyhráli superpohár znamená, že jsme nový rok začali dobře. Jsme velmi šťastní. Díky různým okolnostem jsme dostali příležitost o tuto trofej usilovat. Myslím, že jsme hodni vítězství v tomto superpoháru. Jsem velmi rád, stejně jako všichni madridistas. Jeli jsme do Saúdské Arábie s tím, že chceme uspět. Dvakrát jsme tu zvítězili. Máme další titul.

Zidane udělal pro tým maximum. Doufám, že nás dovede k dalším trofejím. V průběhu utkání jsem byl klidný, nervózní jsem začal být až když se šlo na penalty. Není pochyb o tom, že jsme specialisté na vyhrávání trofejí na pokutové kopy. Chtěl bych také pogratulovat Atlétiku Madrid, protože byli ctihodným finálovým soupeřem.

Kupovali jsme Courtoise, protože jsme věděli, že je jedním z nejlepších brankářů na světě. Ve finále to dokázal. Byl jedním z architektů našeho vítězství. Stejně jako Fede Valverde, který po zásluze dostal cenu pro nejužitečnějšího hráče finále. Odehrál mimořádný zápas, stejně jako proti Valencii. Je to jeden z velikánů našeho týmu. Letos hraje velice dobře. Věřím, že fanoušci jsou šťastní, že jej máme v týmu.

Nikdo neví, jak by ta situace dopadla. Pravdou je, že Federico zmařil Moratovi stoprocentní šanci. Thibaut ji mohl chytnout, ale stejně tak z ní mohl padnou gól. Mohlo se stát plno dalších věcí. Není pochyb o tom, že nám Valverde umožnil pokračovat ve finále, jít do penalt a zvítězit. Valverde roste s každým zápasem ve skvělého fotbalistu.

Dostalo se nám tady v Džiddě velké pohostinnosti. Potkal jsem tu mnoho madridistů. Celkově o tomto turnaji musím říci jen to nejlepší. Dobrý formát i atmosféra. Ale hlavně to, že jsme získali další trofej.

Enrique Cerezo (prezident Atlétika Madrid) se choval jako skutečný gentleman. Je to můj dobrý přítel. Vždy je vzrušující hrát finále proti Atlétiku Madrid. Byl jsem vůči němu solidární. Protože prohráli až na penalty, kde tolik nezáleží na hráčích, ale mnohem více na štěstí. Tentokrát to štěstí šlo naší cestou.

Každá trofej motivuje tým, trenéry i fanoušky. Zahájení roku titulem je pro každého z nás velkým povzbuzením do další práce. Musíme pokračovat v tom, aby Real Madrid i nadále byl legendou. Děláme z Realu legendu tím, že neustále zvedáme nad hlavu trofeje. V této sezóně jsme ve hře o tři další tituly. Pokusíme se vyhrát všechny.

Před vánočními svátky jsem přál sobě i fanouškům, abychom společně brzy oslavili další titul. Tři králové nám přinesli první. Madridistas jsou s tímto týmem spokojeni. Je pravda, že v loňské sezóně jsme si prošli těžkou zkouškou, ale teď se naši fanoušci radují. Máme tým, kde vedle sebe fungují velké hvězdy a mladí hráči. Tahle kombinace v čele se Zinedinem Zidanem funguje dobře. Vítězství v superpoháru budiž tomu důkazem. Jsme v očekávání toho, co přinese další průběh sezóny. Jsem přesvědčen o tom, že tohle není naše poslední trofej letošního roku.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (2 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!