Thibaut Courtois: Penaltové střelce Atlética jsem měl nastudované. Saúl mě překvapil, ale Thomas ne

Čas 13. 01. 2020, 11:44 | Autor Laša | Zdrojas.com
Thibo přesně vystihl Thomasův záměr
Thibo přesně vystihl Thomasův záměr

Ve finálovém utkání Thibaut Courtois vytáhl z klobouku několik veledůležitých zákroků. Ve druhé sérii penaltového rozstřelu navíc vychytal Thomase, čímž Realu zajistil dvougólové vedení!

Jaké máte pocity po vítězství nad Atléticem?Jsem velice šťastný, byl to hodně náročný zápas. Atlético bylo zatažené a čekalo na naše chyby. Když je využili, a dostali se do šance, byl jsem připraven, abych je zastavil a pomohl týmu. Před koncem prodloužení jednu musel zastavit Fede. Zdálo se mi, že Morata nemá míč plně pod kontrolou, chtěl jsem proti němu vyběhnout a zastavit jej já. V penaltovém rozstřelu jsme měli větší sebevědomí než oni.

Valverde byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.Když jsem se na tu situaci podíval ze záznamu, Morata byl už hodně daleko, naši obránci by jej neměli. Myslím, že by jej nedostihli. Tak Fede udělal, co udělal, a pro naši výhru to bylo dost možná rozhodující. Ve výsledku to dopadlo dobře.

Měl jste nastudované penalty soupeře?Ano. Ještě před tím, než se šlo na pokutové kopy, jsme se na jejich penaltové exekutory dívali s trenérem. Saúl mě trochu překvapil, ale Thomase jsem dobře znal, věděl jsem, co udělá, a taky že to udělal. Byla to ale velice tvrdá a silná střela. Jsem rovněž rád za další zápas bez inkasované branky s dobrými zákroky. Je to pro mě velice důležité.

První titul sezóny. Pomůže to týmu k většímu klidu?Už když jsme sem přijížděli, tak byla v týmu dobrá pohoda. Teď je to ještě lepší. Vracíme se s pocitem, že děláme svoji práci dobře. V sobotu nás čeká Sevilla, která je naším velkým protivníkem. Bude to velice těžký zápas.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (3 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!