ANALÝZA: Kdo bude profitovat z návratu Zidana na lavičku? A kdo naopak vyhlíží odchod z klubu?

Čas 12. 03. 2019, 14:15 | Autor S3F1K | Zdrojmarca.com
Zinedine Zidane a Karim Benzema
Zinedine Zidane a Karim Benzema

Deník Marca jako první přišel s informací, že se blíží návrat Zizua na lavičku Realu. Nyní stejný deník zpracoval analýzu, kde rozebral každého hráče a možný dopad na jeho budoucnost, když na lavičku opět usedl Zinedine Zidane.

Thibaut Courtois

Belgičan je přítomností a budoucností klubu, je mu stále teprve 26 let. Julen Lopetegui Coutoise s Navasem často střídal, Solari tuto debatu ukončil a ukázal na Belgičana jako na jasnou jedničku. Bude jistě zajímavé, jak se rozhodne Zidane.

Keylor Navas

Oblíbenec fanoušků i samotného Zidana, to je Keylor Navas, momentálně dvojka mezi tyčemi. Letos zasáhl do 14 duelů, hlavně pod Lopeteguim. Solari Navase stavěl pouze v Copa del Rey. Mnoha fanouškům Realu rve srdce vidět Kostaričana na lavičce náhradníků, když by téměř jistě v kterémkoliv jiném klubu chytal pravidelně (nepočítáme-li Barcu, Bayern, United, City a Chelsea). Zidane má možná nejsložitější otázku ohledně brankářské pozice.

Luca Zidane

Jeho otec opět vede Real Madrid. Upřímně se ale nedá čekat, že by nyní dostal možnost zabojovat o post jedničku nebo dvojky. Loni dostal šanci v posledním kole proti Villarrealu, od té doby nechytal. A to má Real Madrid ještě na hostování Andrije Lunina.

Dani Carvajal

Neúnavný motor pilující pravou lajnu po téměř celý zápas. Carvajal patřil k Zidanovým oblíbencům, na tom se téměř jistě nic nezmění. „Naučil jsem se toho od tebe mnoho, jako od člověka, tak i od trenéra,“ napsal tehdy na rozloučenou Dani.

Álvaro Odriozola

Neměl možnost pod Zidanem pracovat, ale několikrát uvedl, že Francouz byl jeho idolem. „Bylo neuvěřitelné sledovat ho hrát,“ řekl loni deníku Marca. Álvárův způsob, jakým hraje, se bude Zidanovi zamlouvat, určitě svoje šance dostane. Má stále 23 let.

Sergio Ramos

Kapitán, lídr, vůdce na hřišti i v šatně. Jedno, jak ho nazvete. Ramos byl, je a bude základním stavebním kamenem týmu ještě nějakou dobu. Se Zidanem má skvělý vztah, první sezónu v Realu s ním dokonce nastupoval, to byla totiž Zidanova poslední. Bez debat se u Ramose a jeho postavení na hřišti nic nezmění.

Raphaël Varane

S odchodem Zidana jakoby šly výkony Varana dolů. Jestli se ale loňský mistr světa má dostat zpět na svou nejlepší úroveň, se Zidanem na lavičce to bude určitě možné.

Marcelo

Málokdo by před sezónou řekl, že Marcelo stráví velkou část na lavičce. Bohužel tomu tak je, Brazilec prostě vypadl z formy, údajně měl i přibrat na váze a nesedl si ani s Lopeteguim ani se Solarim. Marcelo je jednoznačně jeden z těch šťastnějších, Zidane mu rozhodně šanci dá, Brazilec ještě neřekl poslední slovo.

Sergio Reguilón

Znají se spolu z Castilly, kde jej Zidane vedl. Nyní Reguilón dokázal, že pro bílý dres nechá na hřišti duši a ve svých dvaadvaceti letech má před sebou obrovskou budoucnost. I on by měl pod Zidanem ještě vyrůst, jako Odriozola.

Nacho

Nachova výhoda spočívá v tom, že může nastoupit kdekoliv v obranné čtveřici, své si odehraje. Zidane pro něj našel místo minule, najde ho i letos. Dále se Nachovi vyhýbají zranění, což je jeho další plus.

Jesús Vallejo

Obrovský talent a zároveň obrovský smolař na zranění. Loni naskočil do 12 duelů, letos pouze do tří! Dá se očekávat, že Vallejo zamíří na hostování, ve svých 21 letech potřebuje pravidelně nastupovat.

Toni Kroos

Spolu s Modrićem motor záložní řady posledních let. Od sezóny 2013/14 odehrál v každé sezóně přes 45 duelů, na hřišti téměř nechybí. Letos se ovšem potýká s výkonnostním úpadkem, čehož si je sám moc dobře vědom. „Nehráli jsme dobře, především já,“ hlesl pod výprasku od Ajaxu. Toni potřebuje kouče, který v něm opět probudí ten chtíč a hlad po úspěchu, což Zidane bezpochyby zvládne. Toniho ještě neodepisujme.

Luka Modrić

Nejhorší nákup léta 2012, zbytek je historie. Modrić kroutí v Realu již sedmou sezónu, příští bude osmá. Pro Zidana byl téměř nedotknutelný, má podobnou pozici jako Ramos v obraně. Stejně jako Kroosovi, ani Modrićovi se letos prostě moc nedařilo, byl dlouho unavený po dlouhém mistrovství světa, což sám přiznal. Ale i tak, a navzdory tomu, že v září oslaví již 34. narozeniny, v základní sestavě příští rok by chybět neměl. 

Casemiro

Jeden z pilířů sestavy. Pod Zidanem obrovsky vyspěl, i jemu se nevyhnul pokles formy, ale dá se očekávat, že se Zidanem za kormidlem půjde Casemiro opět nahoru. Osvědčená a jasná volba do středu zálohy.

Federico Valverde

Jestli má někdo nejistou budoucnost v klubu, je to Valverde. Letos sice zasáhl do 18 zápasů, ale skoro nic nepředvedl. Je velice mladý, v úvahu by připadalo nějaké hostování nebo prodej s opcí.

Marcos Llorente

Zidane jej loni nestavěl, letos Llorente ukázal, že tvrdá dřina v tréninku přináší ovoce. Při zranění Casemira naskočil do mnoha zápasů a fanoušci jen žasli nad jeho výkony. Španěl by měl dostat šanci.

Marco Asensio

Podobný případ jako u Varana. Zidane z něj uděllal hvězdu, pod Francouzem podával skvělé výkony, po jeho odchodu, Marco uvadl. I on tedy může profitovat se Zidanovi návratu a opět zazářit.

Brahim Díaz

Také velice nejasná budoucnost. Bude záležet pouze na Díazovi, zda Zidana přesvědčí o svých kvalitách. 

Isco

Isco byl na dně, jeho situace byla otřesná. Nehrál, měl neshody s trenérem, s vedením klubu, které proti němu dokonce zahájilo disciplinární řízení. Jenže Zidane z něj již jednou to nejlepší dostal, není důvod, aby to nedokázal znovu. Údajně bylo jednou z podmínek Zidanova návratu, že dvojice Isco-Marcelo bude označena za neprodejnou a za žádnou cenu neodejde.

Dani Ceballos

Ceballos na příchod zřejmě doplatí, Zidane jej přehlížel již při svém prvním angažmá, moc růžově to s ním nevypadá ani teď. V létě se s Realem pravděpodobně rozloučí.

Mariano

Mariano šancí moc nedostal, už jednou kvůli tomu z Realu odešel. V létě se dá čekat obměna kádru, skloňují se jména jako Hazard nebo Mbappé. Marianova budoucnost s Realem spojená nebude.

Karim Benzema

Další radující se hráč. I když, Benzema byl jasnou volbou pro Lopeteguiho i Solariho, takže se toho zřejmě moc nezmění. Byť v prosinci oslaví 32. narozeniny, Zidane bude na svého krajana jistě dále spoléhat. Benzema si letos nevede špatně, vstřelil 22 branek a přidal 8 asistencí. V případě okysličení útoku s Hazardem či Mbappém by jistě dokázal být i nadále platným členem týmu.

Gareth Bale

Dá se očekávat letní odchod. Bale přiznal, že se Zidanem neměl nejlepší vztah, radostně tedy jeho návrat určitě nebral. Zidane často stavěl Lucase místo Balea, navíc se mluví o Hazardovi nebo Mbappém, Bale si v létě bude hledat jiného zaměstnavatele. Trpělivost došla už i fanouškům.

Lucas Vázquez

Neúnavný křídelník pod Zidanem hrál a nastupoval. Lucasova pozice by se změnit neměla, místo v kádru má jisté.

Vinícius Júnior

Několikrát uvedl, že pro Zidana má slabost, určitě jej jeho angažování těší. Stejně tak i Zidane mu určitě prostor dá, Vinícius bude v příští sezóně platným členem prvního týmu Los Blancos..


Přečtěte si také:

Jak ovlivní Zidanův příchod Jamese, nebo Hazarda?

Zidanův první rozhovor

Slova prezidenta z tiskové konference


Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (40 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!