El Clásico na trhu s mladými hráči. Real vyfoukl Barceloně po Asensiovi a Ceballosovi také Brahima

Čas 09. 01. 2019, 17:36 | Autor Laša | Zdrojas.com
Florentino Pérez o Brahima hodně usiloval
Florentino Pérez o Brahima hodně usiloval

Rivalita mezi Realem a Barcelonou je pro oba kluby velice prestižní. K soubojům nedochází jen na trávníku, ale prakticky všude, kde si jen je možné představit. Jedním z ringů je i trh s mladými talenty. Brahim Díaz se stal dalším z hráčů, kterého Real Barceloně v uplynulých letech vyfoukl.

Od doby, kdy Barcelona porazila Real v přetahované o Neymara, což si Florentino Pérez údajně dodnes vyčítá, uběhla již řada let. A jako by prezident Los Blancos již nechtěl být v tomto až na 2. místě. Real Madrid v posledních letech přivedl řadu mladíků, o něž měla zájem Barca.

Jedním z nich je i Brahim Díaz. Katalánci se o něj zajímali již v roce 2012, když nastupoval ještě v mládežnických týmech Málagy. Jenže transfer rázně odmítl šej Al Thání, známý svými protikatalánskými a protibarcelonskými názory.

A tak Brahim putoval v prosinci 2013 za 300 000 euro do Manchesteru City. Přesto ale Barcelona, podle deníku As, nikdy nepřestala Brahima sledovat. Na stráži ale byl v tu chvíli i Real.

Ve chvíli, kdy Brahim loni v létě oznámil, že si přeje z Anglie odejít, zareagoval jako první právě Bílý balet, který s hráčem okamžitě začal jednat. A ačkoliv se rozhoupali i představitelé Blaugranas, bylo pro ně již pozdě. Od chvíle, kdy se Brahim dozvěděl o zájmu Realu, neuvažoval o žádné jiné alternativě.

Případ Brahima tak v mnohém připomíná i situaci kolem Marca Asensia a Daniho Ceballose.

h

Pokud jde o Marca Asensia, doplatila Barcelona na svoji nerozhodnost. Ačkoliv Marco i jeho otec snili o tom, aby si Asensio jednou zahrál za Real Madrid, v dané chvíli se nabídka Barcy nedala odmítnout, a souhlasila s ní i Mallorca.

Jenže Barcelona byla velmi nerozhodná, a na poslední chvíli angažovala místo Asensia Douglase, jeden z jejich nejhorších přestupů za poslední léta. V tu chvíli zareagoval Real - na jeho nabídku okamžitě kývl Marco společně s otcem i klubem. Barcelona o jeden z talentů přišla.

A Dani Ceballos? Ten zazářil na juniorském Euru 2017 v Polsku. O hráče Betisu ale tentokrát projevil jako první zájem Real a to dokonce ještě před Eurem. Barcelona začala signály jeho směrem vysílat až po skončení mistrovství.

Snaha přetáhnout Ceballose byla tak velká, že se s ním dokonce osobně hovořil prezident Barcelony Bartomeu, který se jej všemožně snažil přesvědčit o tom, že nabídka Katalánců je pro něj výhodnější, než ta od Realu. Dani se ale již rozhodl pro Real.

h

Na závěr se hodí uvést, že ačkoliv se na Ceballose i Asensia snáší kritika, stále mají potenciál na to, aby se stali plnohodnotnými hráči Realu Madrid.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (16 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!