El Clásico na trhu s mladými hráči. Real vyfoukl Barceloně po Asensiovi a Ceballosovi také Brahima

El Clásico na trhu s mladými hráči. Real vyfoukl Barceloně po Asensiovi a Ceballosovi také Brahima

Rivalita mezi Realem a Barcelonou je pro oba kluby velice prestižní. K soubojům nedochází jen na trávníku, ale prakticky všude, kde si jen je možné představit. Jedním z ringů je i trh s mladými talenty. Brahim Díaz se stal dalším z hráčů, kterého Real Barceloně v uplynulých letech vyfoukl.

Od doby, kdy Barcelona porazila Real v přetahované o Neymara, což si Florentino Pérez údajně dodnes vyčítá, uběhla již řada let. A jako by prezident Los Blancos již nechtěl být v tomto až na 2. místě. Real Madrid v posledních letech přivedl řadu mladíků, o něž měla zájem Barca.

Jedním z nich je i Brahim Díaz. Katalánci se o něj zajímali již v roce 2012, když nastupoval ještě v mládežnických týmech Málagy. Jenže transfer rázně odmítl šej Al Thání, známý svými protikatalánskými a protibarcelonskými názory.

A tak Brahim putoval v prosinci 2013 za 300 000 euro do Manchesteru City. Přesto ale Barcelona, podle deníku As, nikdy nepřestala Brahima sledovat. Na stráži ale byl v tu chvíli i Real.

Ve chvíli, kdy Brahim loni v létě oznámil, že si přeje z Anglie odejít, zareagoval jako první právě Bílý balet, který s hráčem okamžitě začal jednat. A ačkoliv se rozhoupali i představitelé Blaugranas, bylo pro ně již pozdě. Od chvíle, kdy se Brahim dozvěděl o zájmu Realu, neuvažoval o žádné jiné alternativě.

Případ Brahima tak v mnohém připomíná i situaci kolem Marca Asensia a Daniho Ceballose.

h

Pokud jde o Marca Asensia, doplatila Barcelona na svoji nerozhodnost. Ačkoliv Marco i jeho otec snili o tom, aby si Asensio jednou zahrál za Real Madrid, v dané chvíli se nabídka Barcy nedala odmítnout, a souhlasila s ní i Mallorca.

Jenže Barcelona byla velmi nerozhodná, a na poslední chvíli angažovala místo Asensia Douglase, jeden z jejich nejhorších přestupů za poslední léta. V tu chvíli zareagoval Real – na jeho nabídku okamžitě kývl Marco společně s otcem i klubem. Barcelona o jeden z talentů přišla.

A Dani Ceballos? Ten zazářil na juniorském Euru 2017 v Polsku. O hráče Betisu ale tentokrát projevil jako první zájem Real a to dokonce ještě před Eurem. Barcelona začala signály jeho směrem vysílat až po skončení mistrovství.

Snaha přetáhnout Ceballose byla tak velká, že se s ním dokonce osobně hovořil prezident Barcelony Bartomeu, který se jej všemožně snažil přesvědčit o tom, že nabídka Katalánců je pro něj výhodnější, než ta od Realu. Dani se ale již rozhodl pro Real.

h

Na závěr se hodí uvést, že ačkoliv se na Ceballose i Asensia snáší kritika, stále mají potenciál na to, aby se stali plnohodnotnými hráči Realu Madrid.


Zdroj: as.com

16 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Převezme Camavinga číslo šest po Nachovi?
Mužstvo

Převezme Camavinga číslo šest po Nachovi?

Nachův odchod má obrovský sportovní, ale také marketingový význam, protože se uvolňuje číslo, které má v Realu Madrid velkou historii. Jak…
Nedotknutelný Arda Güler. Setrvání Turka si přejí Ancelotti, hráči i vedení
Mužstvo

Nedotknutelný Arda Güler. Setrvání Turka si přejí Ancelotti, hráči i vedení

Je sice pravda, že v příští sezóně nebude snadné dostat se do základní jedenáctky Realu, ale Ancelotti i vedení madridského…
Nerozbitný tandem: Carlo Ancelotti, Davide a realizační tým
Mužstvo

Nerozbitný tandem: Carlo Ancelotti, Davide a realizační tým

Carlo Ancelotti a jeho tým okouzlili každého. Získané trofeje a rozmanitá řešení na hřišti donutily i ty největší kritiky ocenit…
L’Équipe: Kylian Mbappé požaduje od PSG 100 milionů eur
Mužstvo

L’Équipe: Kylian Mbappé požaduje od PSG 100 milionů eur

Kapitán francouzské reprezentace dal PSG ultimátum, aby uhradilo jeho pohledávky, které činí přibližně 100 milionů eur, kvůli tomu, že od…