Nacho o krizi Realu Madrid: Na začátku sezóny si na Ronalda nikdo nevzpomněl

Čas 10. 10. 2018, 21:30 | Autor thjuks | Zdrojefe.com
Nacho je důležitým hráčem Realu Madrid
Nacho je důležitým hráčem Realu Madrid

Obránce Nacho se nyní v reprezentační pauze soustředí na španělský národní tým. Pro agenturu EFE si ale našel chvilku na krátký rozhovor, ve kterém hovořil o aktuální situaci v Realu Madrid a o podpoře týmu trenéra Lopeteguiho.

Jaký je důvod krize Realu Madrid? Co se stalo?
Je to o okamžicích. Teď to vypadá, že vše jde opačně a soupeři nás trestají za každou chybu v obraně. Dopředu je pro nás složité najít klid v situacích, kdy obvykle skórujeme. Následující dva týdny se nám hodí. Vyčistí se nám hlava a vrátíme se silnější a s větším zápalem.

Keylor Navas definoval absenci Ronalda jako klíčový problém.
Na začátku sezóny jsme vstřelili hodně gólů. Nikdo si tehdy nevzpomněl na Cristiana Ronalda, který začal v Juventusu bez vstřeleného gólu. Říkali, že po odchodu z Realu přestal skórovat. Ve fotbale se všechno mění.

Ronaldo je legendou Madrid a byl klíčovým hráčem vašich úspěchů. Není to právě důvod, proč vám teď chybí góly?
Cristiano Ronaldo byl pro nás velmi důležitý hráč. Vždyť dal asi 50 gólů za sezónu, ale koneckonců nemůžeme plakat nad rozlitým mlékem. Musíme hledět dopředu. Máme velmi dobrý tým, který je připravený na vše.

Je teprve říjen a pozice trenéra je v ohrožení.
Jsme v situaci, kdy ztrácíme dva body na čelo každé soutěže. Ve světě fotbalu, a obzvlášť ve světě Realu Madrid, se vše mnohokrát násobí. Když remizujete nebo prohrajete, vypadá to hned na krizi. Když se to stane ve čtyřech zápasech, vypadá to na úplný konec.

Stojí hráči za trenérem?
Hráči jsou za trenérem až za hrob. Jsme klidní, protože jsme již byli v takových situacích a vždy jsme zvládli jít dopředu. Nemůžu zaručit, že na konci sezóny budeme mít tituly, ale Real Madrid vždy ukázal, že jeho trenér a hráči bojují o vše. Budeme tu až do úplného konce.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (13 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!