MARCA: Vinícius je nejvíce faulovaným hráčem. Útočit na Brazilce je v La lize povoleno

MARCA: Vinícius je nejvíce faulovaným hráčem. Útočit na Brazilce je v La lize povoleno
Vinícius Júnior (zdroj: realmadrid.com)

Včera jsme Vám přinesli komentář k chování Viníciuse Júniora v zápase s Rayem Vallecano. Když se řekne A je třeba říct B, proto se pojďme podívat i na druhou stranu mince, konkrétně na útoky na brazilského útočníka. Následující text je názorem španělského novináře Jesúse Sáncheze z deníku MARCA.

Než si pomyslíte, že je snazší začít mluvit o tom tématu, než o tom druhém, dovolte mi začít tím druhým. Rayo dalo Realu Madrid lekci a výsledek při první porážce Carla Ancelottiho v La Lize, je možná až příliš nízký.

Domácí byli každým okamžikem lepší, intenzivnější a silnější. Rayo hrál dobře, což je již tradicí prvních kol týmů Andoniho Iraoly. Mistrovství světa se stalo nepřítelem hráčů Realu Madrid, uvolněných v soubojích, ostýchavých v boji a osiřelých po ztrátě velkého herního čaroděje Toniho Kroose, protože fotbal je dnes plný svalů, ale pořád ho hrajete nohama a hlavou. O Benzemově absenci je lepší nemluvit. Je to ztráta času a únavné.

S tím vším by se měl Real Madrid obávat, že s jednou z jeho světových hvězd se zachází jako s juniorem, který debutuje v seniorské soutěži. Zdůrazněme, že mluvím o Viníciu Júniorovi, hráči, na kterého můžete v zápase použít agresivitu a nebudete s tím mít problémy. Je tomu tak už od jeho vstupu do Segundu B, kde byl pokousán soupeřem, a nakonec to byl on, kdo dostal kartu. Tam se vyvinula tendence, kterou pozorujeme dodnes.

V zápase proti Gironě ho trefil hlavou David López. Hraj dál. Divadlo, nadsázka a simulace se někdy obrátí proti útočníkovi, jako je on, a Vini může být členem školy herectví. Nepomáhá mu jeho způsob hry s driblováním a neustálé hledání souboje jeden na jednoho před přihrávkou nebo rozehráním. Také jeho upovídanost.

Zůstává však hráčem, který je nejvíce faulován (44) a je překvapen malým počtem karet (7), které jeho soupeři za své prohřešky dostávají. A ještě překvapivější je, že Viní, který hodně protestuje, má stejně karet (2) jako hráč, který nejvíce fauluje, Gavi (34).

Existuje povolení na něj útočit, protože rozhodčí se pravděpodobně domnívají, že Brazilec při každé akci podvádí. Existují však i jiné akce, které jsou špatně posouzeny. Ve Vallecas v akci u postranní čáry ho Balliu úmyslně udeřil do hlavy dvěma otevřenými dlaněmi, když neměl šanci zahrát míč. Hraj dál. Jasná agrese, ale VAR si toho nevšímá. Při podobné akci ho Isi Palazón natěženými rukama jednoduše vyhodí ze hřiště. Rozhodčí to nevidí. Hraj dál.

Dokonce i fanoušek, protože chlapci podávající míče ve Vallecas jsou doslova dvanáctým hráčem týmu, po něm hodil míč, když k němu stál zády. A pamatujete si na lokty Albiola a Pareja proti Villarrealu?

Zapomněli jste na výstup Maffea v zápase proti Mallorce v minulé sezóně, prakticky stejný jako Montieliho ze sevillského nedělního derby, za který ho VAR bez váhání vyhodil ze hřiště? Byl to Vinicius, kdo viděl žlutou za protesty. Co se tady děje?

Ano, možná si to zasloužil, možná není milý, možná jsou jeho oslavy dráždivé. To vše hraje proti němu, protože jeho způsoby na hřišti byly základem příběhu, který ho činí „provokativním“.

Pokud si však La Liga k Brazilci zachová tento postoj, Real se může začít třást. Je to jen způsob, jak neutralizovat jedno z jeho největších aktiv. Moudrý Ancelotti by ho mohl požádat, aby se uklidnil a ignoroval to, byl trpělivý, šel svou vlastní cestou, soustředil se na hru, ale kdo by neztratil nervy v situacích, jako je tato, když na něj byl aplikován zákon džungle? Útok na Viníciuse je povolen.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: MARCA.com

Přidat komentář

Související články

„Pokusy“ s hráči Realu na MS: Camavinga jako levý bek, Militão vpravo?
Mužstvo

„Pokusy“ s hráči Realu na MS: Camavinga jako levý bek, Militão vpravo?

Na nedávno skončeném MS v Kataru se představilo hned několik hráčů Realu Madrid. Zatímco například Luka Modrić či Vinícius Júnior patřili…
Camavinga neřeší spekulace o odchodu z Realu. Chtěl bych ale hrát více, přiznává
Mužstvo

Camavinga neřeší spekulace o odchodu z Realu. Chtěl bych ale hrát více, přiznává

Po fantastické minulé sezoně se vývoj Eduarda Camavingy zastavil. Francouzský talent odehrál v dresu Realu Madrid na podzim 730 minut ve…
Camavinga: Budeme bojovat za všechny, kteří nemohou hrát. Z nominace jsem nadšený
Reprezentace

Camavinga: Budeme bojovat za všechny, kteří nemohou hrát. Z nominace jsem nadšený

Eduardo Camavinga se v rámci mistrovství světa zúčastnil tiskové konference. Záložník Realu Madrid byl mimo jiné dotázán na Karima Benzemu. Karim? „Večerní…
Camavingův mimořádně profesionální přístup k přípravě. Francouz nenechává nic náhodě
Mužstvo

Camavingův mimořádně profesionální přístup k přípravě. Francouz nenechává nic náhodě

Eduardo Camavinga je hráčem budoucnosti. Jeho fyzická síla je nad normou. Není to však jen kvůli čisté genetice. Francouz se o…