OFICIÁLNĚ: Následující dvě kola 1. a 2. španělské ligy se kvůli koronavirové krizi odehrají bez diváků!

Čas 10. 03. 2020, 13:10 | Autor Laša
Santiago Bernabéu
Santiago Bernabéu

To co si před týdnem ještě málokdo připouštěl, se nyní stává skutečností. Španělská La Liga bude pro diváky na stadionech pro následující dva týdny uzavřená. Hrát se bude na stadionech s prázdnými tribunami. Totéž platí i pro 2. nejvyšší španělskou fotbalovou soutěž.

Rozhodnutí začíná v zemi platit od dnešního dne. To znamená, že i úterní zápas mezi Eibarem a Realem Sociedad bude bez diváků. Fanoušci se tak nedostanou ani na páteční zápas Real Madrid - Eibar. V neděli se například bude hrát i vypjaté sevillské derby mezi FC a Betisem. 

Vedení La Ligy se takto rozhodlo na základě informací od španělského ministerstva zdravotnictví a různých regionálních rad, které zdravotnickou krizi kolem koronaviru moniturují. Prozatím se tak stalo na následující dvě kola, přičemž toto rozhodnutí může být i dále prodlouženo. 

Nejvyšší představitelé soutěže rovněž připravují krizový plán, který má zabezpečit, aby se letošní ročník, do jehož konce zbývá ještě 11 kol, dohrál. To vše ale jen v případě, že by soutěž musela na pár týdnů zcela zastavit svůj běh. Využilo by se volných dnů, kdy by španělské kluby nehrály žádnou z evropských soutěží.

Deník AS rovněž, s odkazem na El Transistor, informuje, že vedení předních evropských fotbalových soutěží začíná tlačit na asociaci UEFA, aby došlo k posunutí letosního Eura. 

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (5 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!