Kdo pracuje v pozadí na přestupech Realu Madrid? Svátá čtveřice, která funguje jako dokonalý tým

  Kdo pracuje v pozadí na přestupech Realu Madrid? Svátá čtveřice, která funguje jako dokonalý tým
  Juni Calafat a osobnosti Realu Madrid (zdroj: instagram.com/calafatfamily/)

  Real Madrid vytvořil tým vzájemně se doplňujících funkcionářů, kteří od A do Z provádějí každou transakci uvnitř klubu a zajišťují jeho úspěch a trvale skvělé postavení ve fotbalovém světě. Jejich zkušenosti by mohly být důležité zejména nyní s reakcí na zranění Thibauta Courtoise.

  Real Madrid před mnoha lety změnil svou přestupovou politiku kvůli vzniku klubů řízených státy. Vypadá to úplně jinak než v éře galacticos, kdy byli jedni z nejlepších hráčů světa přiváděni do Madridu pro pytle plné peněz téměř každé léto.

  Pravidla, jimiž se řídí fotbalový svět, se změnila a také se změnil způsob fungování Los Blancos. Nyní jde o to najít velmi brzy hráče, kteří by se v budoucnu mohli stát hvězdami, jako jsou Vinícius, Rodrygo nebo Valverde, a chytit na přestupovém trhu dobrou příležitost, jako jsou Courtois, Alaba nebo Rüdiger.

  Svatá čtveřice

  Ale kdo je zodpovědný za přestupy? Tuto otázku si klade mnoho fanoušků, když se na radaru objeví jména hráčů, o kterých širší část publika neslyšela, jako Endrick nebo Güler. Za těmito transakcemi je obrovská práce sportovního managementu – cesty, schůzky a analýzy dalších a dalších hráčů.

  Tento tým vede José Ángel Sánchez, který už léta spojuje role sportovního ředitele a generálního manažera. JAS, jak je v oboru známý, se vyznačuje tím, jak je ochotný naslouchat svým důvěryhodným poradcům.

  Těchto setkání se často účastní Juni Calafat, vedoucí skautingu, Manu Fernández, zodpovědný za fotbalové a juniorské oddíly, a nově také Santiago Solari, ředitel Valdebebas, jehož role však není přesně definována.

  Trenéři jako poradní hlas

  Kromě výše uvedené čtveřice nechybí samozřejmě Carlo Ancelotti nebo Raúl a někdy i oba. V tomto ohledu má Real Madrid velké štěstí, že vztahy mezi oběma trenéry jsou výborné a oba udržují neustálý kontakt v rámci tréninků, nemluvě o postupu hráčů z druhého týmu do prvního týmu. Pokud jde o každodenní práci obou týmů, neexistují žádná tajemství.

  Nedávné úspěchy přesvědčí každého o účinnosti současného modelu řízení. Juni Calafat je muž, kterému klub stoprocentně důvěřuje, pokud jde o hledání talentů mimo Španělsko, a Calafat sám je samozřejmě podporován svou širokou sítí kontaktů a skautů po celém světě.

  Právě on vsadil na Gülera, který byl již uprostřed pokročilých jednání s Barcelonou. Byla to jeho práce, která přivedla do Madridu také Viníciuse, Rodryga, Valverdeho, Ødegaarda, Reiniera a Brahima. Jeho spolupracovníci zdůrazňují, že Brazilec vyniká především v kontaktech s rodinami hráčů. Dokáže dokonale zodpovědět všechny jejich pochybnosti a zároveň jim zajistit, aby se vždy cítili pohodlně.

  Nabídky pro mladé hráče jsou stále vyšší a Bílý Balet musel opakovaně soupeřit s finančně mnohem silnějšími kluby, zejména z Anglie. Přestože nabídky Realu také nejsou malé, rozdíly mohou být značné.

  Právě tehdy je zásadní Calafatova práce, která ukazuje důležitost klubu, jeho každodenní fungování, příběhy o úspěších a vede krok za krokem adaptačním procesem, který je ve sportovním městě extrémně jednoduchý. Toto je první krok, ale v mnoha případech je rozhodující. Jakmile se sám hráč rozhodne, objeví se José Ángel Sánchez, odborný vyjednavač, a začne stanovovat podmínky.

  Bezchybná chod akademie

  V akademii samotné je postava Manu Fernándeze nesmírně důležitá. Po minulé sezóně, kdy hned 12 mládežnických týmů získalo mistrovský titul ve svých kategoriích, což je historický rekord, je jeho pozice ještě silnější.

  V jeho prospěch navíc hrají dobré obchody při prodeji hráčů z La Fábriky, které na jednu stranu umožňují klubu vydělávat, a zároveň nechávají částečnou kontrolu nad jejich budoucím osudem, protože stejně jako v případě Frana, Arribase nebo Blanca, si Real Madrid ponechává 50% práv na hráče.

  Další výzvou je najít místo pro více odchovanců v prvním týmu. Je to obtížný úkol a zabere to spoustu času, takže klub měl pocit, že cesta, kterou se Fran García nedávno vydal, byla ta nejlepší. Hledejte štěstí, minuty a vývoj mimo klub, abyste se vrátili připraveni bojovat o místo v sestavě. Dalším hráčem, na kterého bude klub dávat pozor, je Rafa Marín, i když samozřejmě Dotor, Arribas a Blanco také stojí za pozornost.

  Fernández zmodernizoval způsob práce ve Valdebebas a jeho punc má i nemálo rozhodnutí z poslední doby, jako třeba to, že porušil pakt s Atléticem. Zpoza této hranic se v poslední době přivedlo spousta zajímavých hráčů.

  Hráči akademie Los Blancos jsou rozhodně na vzestupu ve španělských mládežnických národních týmech, přičemž mnoho mladých talentů jako Nico Paz, Jesús Fortea a Paulo Iago jistě brzy zaklepe na dveře prvního týmu.

  Návrat do struktur klubu

  Poslední je Solari, který se vrátil do Valdebebas před necelým rokem, ale rychle se stal důležitou součástí tohoto týmu Realu Madrid. Předpokladem je, že řídí sportovní centrum včetně ženského týmu, což se může hodit všem. Často se účastní výjezdů prvního týmu, kde téměř neustále mluví s Juni Calafatem.

  Na těchto pilířích postavil Real Madrid tým, který vyhodnocuje každou investici bez ohledu na její velikost s přihlédnutím ke všem možným aspektům. Jedině tak lze zajistit klidnou budoucnost v dobách, kdy je konkurence neuvěřitelně silná nejen na hřišti, ale i ve sportovních kancelářích. To vše bez riskování platební schopnosti klubu jako instituce.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: relevo.com

  Přidat komentář

  Související články

  Podcast Golazo: Nejšílenější derby ve Španělsku. Top atmosféra, nenávist i konflikty
  Podcasty BilyBalet.cz

  Podcast Golazo: Nejšílenější derby ve Španělsku. Top atmosféra, nenávist i konflikty

  Jedná se o jedno z největších derby ve Španělsku, a přesto jste o něm možná doteď neslyšeli. Duel dnes druholigových…
  Podcast Golazo: Magická Gipuzkoa v Baskicku aneb rodiště slavných trenérů
  Podcasty BilyBalet.cz

  Podcast Golazo: Magická Gipuzkoa v Baskicku aneb rodiště slavných trenérů

  Víte, co mají společného Mikel Arteta, Xabi Alonso, Unai Emery nebo Julen Lopetegui? Ano, všichni jsou úspěšní fotbaloví trenéři. Ale…
  Podcast Golazo: Nálada týmů La Ligy před repre pauzou. Kdo září a kde se zlobí?
  Exkluzivně

  Podcast Golazo: Nálada týmů La Ligy před repre pauzou. Kdo září a kde se zlobí?

  S výjimkou jednoho odloženého zápasu má za sebou La Liga kompletní čtyři kola. Jak to tak již bývá, úvod sezony…
  Podcast Golazo: Smrt Antonia Puerty. Mrazivý příběh, který spojil fotbalové Španělsko
  Podcasty BilyBalet.cz

  Podcast Golazo: Smrt Antonia Puerty. Mrazivý příběh, který spojil fotbalové Španělsko

  Úterý 28. srpna roku 2007 se navždy zapsalo černým písmem do španělské fotbalové historie. Na následky zástavy srdce zemřel mladý…