Mimo radar: Nenápadná zbraň Realu při přestupech. Juni Calafat má další velký zářez

  Mimo radar: Nenápadná zbraň Realu při přestupech. Juni Calafat má další velký zářez
  Juni Calafat (zdroj: instagram.com/junicalafat/)

  Real Madrid sice v posledních letech s výjimkou Edena Hazarda příliš nekupuje hotové hvězdy, přesto je na přestupovém trhu tradičně velmi aktivní. Svou pozornost zaměřil na největší světové talenty, o které je logicky v Evropě velký zájem. Mužem v pozadí přestupových úspěchů klubu je Juni Calafat.

  Moc jste toho o něm nejspíš neslyšeli, jestli vůbec něco. Přesto je Juni Calafat, oficiálně hlavní skaut Realu Madrid, zcela klíčovou osobností v řadách královského klubu. Právě jeho schopnosti totiž v posledních letech významně pomohly při důležitých přestupech.

  Calafat je v první řadě vynikajícím skautem, velmi dobře dokáže odhadnout potenciál hráčů. A to nejen těch, kteří již své dovednosti ukazují na nejvyšší scéně. Takto například přivedl do Realu tehdy zcela neznámého Fede Valverdeho z Peňarolu za 5 milionů eur. Dnes je záložník důležitou součástí týmu a jedním z nejhodnotnějších hráčů.

  Muž, kterému obrovsky důvěřuje samotný prezident Florentino Pérez, má ovšem také skvělé přesvědčovací schopnosti. Navíc se s hráči rád setkává osobně. Nebo i s jejich rodiči. Takto například přesvědčil rodinu teprve šestnáctiletého Viníciuse Juniora o tom, že Real Madrid je nejlepší volbou. Výsledek známe.

  Zářezů na své pažbě má Juni Calafat samozřejmě mnohem více. Z posledních let můžeme zmínit další Brazilce Rodryga a Édera Militaa nebo například Eduarda Camavingu. O mladého Francouze se zajímaly velkokluby z celé Evropy, ale i díky Calafatovi měl záložník jasno – chci jedině do Realu a klidně si počkám!

  Pětkrát v Monaku

  Posledním velkým příchodem, za který může Real Madrid z velké části vděčit svému důležitému muži v pozadí, je Aurélien Tchouaméni. Mladý Francouz sice ještě není oficiálně hráčem Bílého baletu, ale známý novinář Fabrizio Romano již vypustil své pověstné „Here we go“ a nikdo nepochybuje o tom, že přestup bude brzy dotažen.

  Tchouaméniho přitom chtěly kromě Realu také PSG a Liverpool, Pařížané nabízeli tučnou výplatu a přesvědčit hráče se snažil i sám Kylian Mbappé. Jenže Francouz už by rozhodnutý. První volbou pro něj zůstal i po nátlaku ostatních Real Madrid.

  Ačkoliv jsou Los Blancos obrovsky prestižní adresou a nejúspěšnějším klubem historie, bez poctivé Calafatovy práce by to tak snadné nebylo. Hlavní skaut klubu navštívil nicméně Monako v minulé sezoně hned pětkrát a Tchouaménimu neustále zdůrazňoval, jak moc po něm Real touží. V rozhovorech mu přiblížil i další podstatné věci a detaily.

  Juni Calafat (druhý zprava) ve vybrané společnosti (zdroj: instagram.com/junicalafat)

  U Juniho Calafata nejde o výjimku. Pokud se ještě vrátíme k přestupu Viníciuse Juniora, o nějž hodně stála i konkurenční Barcelona, v Brazílii byl před přestupem dokonce desetkrát. A podpisem smlouvy jeho práce neskončila, Vinimu výrazně pomáhal s adaptací v Madridu a podržel ho v časech, kdy se Brazilci příliš nedařilo. Vděčný Vinícius pak Calafatovi věnoval jeho dres z Flamenga.

  To jen dokazuje, že Calafat je kromě respektovaného experta také velmi oblíbeným parťákem pro mnoho hráčů včetně těch bývalých. Velké přátelství ho pojí například s legendárními Brazilci Ronaldem a Roberto Carlosem.

  A když Real Madrid hledal stopera, který by v budoucnu mohl nahradit Sergia Ramose či Raphaëla Varana, Juni Calafat po dlouhých analýzách a desítkách odsledovaných zápasů ukázal na Édera Militaa. Přestože mnozí tehdy preferovali jiné hráče a částka 50 milionů eur se jim za Brazilce zdála příliš, budoucnost ukázala na další trefu zkušeného skauta.

  Real Madrid v současné době nemůže finančně konkurovat týmům jako PSG nebo Manchester City, jejichž prostředky jsou prakticky neomezené. Proto musí těžit ze svého DNA a prestiže. Rovněž musí spoléhat na schopné lidi ve svých řadách. Juni Calafat je jednoznačně jedním z nich.

  Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


  Zdroj: Marca, The Real Champs

  4 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Prodlouží Carlo Ancelotti s Realem Madrid? Jen blázen by chtěl odejít, řekl
  Přestupy

  Prodlouží Carlo Ancelotti s Realem Madrid? Jen blázen by chtěl odejít, řekl

  Již nějakou dobu se o tom mluví a pravděpodobně ještě dlouho bude. Dostane Carlo Ancelotti nabídku prodloužení smlouvy od Realu…
  Debutant Gonzalo: Arbeloův chráněnec, který nastřílel přes 100 gólů a odmítl Anglii
  Castilla a junioři

  Debutant Gonzalo: Arbeloův chráněnec, který nastřílel přes 100 gólů a odmítl Anglii

  V neděli 26. 11. 2023 prožil moment, na který bude bez nadsázky navždy vzpomínat. Útočník Gonzalo García Torres debutoval v…
  Bayern Mnichov jedná o smlouvě s Daviesem, pokud nebude dosaženo dohody, hráče prodá
  Přestupy

  Bayern Mnichov jedná o smlouvě s Daviesem, pokud nebude dosaženo dohody, hráče prodá

  V tuto chvíli je dobře známo, že Real Madrid má vážný zájem o podpis levého obránce Bayernu Mnichov Alphonsa Daviese…
  Posílí Real Mauro Icardi? Jsem v Madridu a jsme v kontaktu, tvrdí hráčův agent
  Přestupy

  Posílí Real Mauro Icardi? Jsem v Madridu a jsme v kontaktu, tvrdí hráčův agent

  V jeden čas patřil mezi nejžádanější útočníky na světě. Argentinec Mauro Icardi ale nakonec nedosáhl takových výšin, jak se předpokládalo.…