Mimo radar: Nenápadná zbraň Realu při přestupech. Juni Calafat má další velký zářez

Mimo radar: Nenápadná zbraň Realu při přestupech. Juni Calafat má další velký zářez
Juni Calafat (zdroj: instagram.com/junicalafat/)

Real Madrid sice v posledních letech s výjimkou Edena Hazarda příliš nekupuje hotové hvězdy, přesto je na přestupovém trhu tradičně velmi aktivní. Svou pozornost zaměřil na největší světové talenty, o které je logicky v Evropě velký zájem. Mužem v pozadí přestupových úspěchů klubu je Juni Calafat.

Moc jste toho o něm nejspíš neslyšeli, jestli vůbec něco. Přesto je Juni Calafat, oficiálně hlavní skaut Realu Madrid, zcela klíčovou osobností v řadách královského klubu. Právě jeho schopnosti totiž v posledních letech významně pomohly při důležitých přestupech.

Calafat je v první řadě vynikajícím skautem, velmi dobře dokáže odhadnout potenciál hráčů. A to nejen těch, kteří již své dovednosti ukazují na nejvyšší scéně. Takto například přivedl do Realu tehdy zcela neznámého Fede Valverdeho z Peňarolu za 5 milionů eur. Dnes je záložník důležitou součástí týmu a jedním z nejhodnotnějších hráčů.

Muž, kterému obrovsky důvěřuje samotný prezident Florentino Pérez, má ovšem také skvělé přesvědčovací schopnosti. Navíc se s hráči rád setkává osobně. Nebo i s jejich rodiči. Takto například přesvědčil rodinu teprve šestnáctiletého Viníciuse Juniora o tom, že Real Madrid je nejlepší volbou. Výsledek známe.

Zářezů na své pažbě má Juni Calafat samozřejmě mnohem více. Z posledních let můžeme zmínit další Brazilce Rodryga a Édera Militaa nebo například Eduarda Camavingu. O mladého Francouze se zajímaly velkokluby z celé Evropy, ale i díky Calafatovi měl záložník jasno – chci jedině do Realu a klidně si počkám!

Pětkrát v Monaku

Posledním velkým příchodem, za který může Real Madrid z velké části vděčit svému důležitému muži v pozadí, je Aurélien Tchouaméni. Mladý Francouz sice ještě není oficiálně hráčem Bílého baletu, ale známý novinář Fabrizio Romano již vypustil své pověstné „Here we go“ a nikdo nepochybuje o tom, že přestup bude brzy dotažen.

Tchouaméniho přitom chtěly kromě Realu také PSG a Liverpool, Pařížané nabízeli tučnou výplatu a přesvědčit hráče se snažil i sám Kylian Mbappé. Jenže Francouz už by rozhodnutý. První volbou pro něj zůstal i po nátlaku ostatních Real Madrid.

Ačkoliv jsou Los Blancos obrovsky prestižní adresou a nejúspěšnějším klubem historie, bez poctivé Calafatovy práce by to tak snadné nebylo. Hlavní skaut klubu navštívil nicméně Monako v minulé sezoně hned pětkrát a Tchouaménimu neustále zdůrazňoval, jak moc po něm Real touží. V rozhovorech mu přiblížil i další podstatné věci a detaily.

Juni Calafat (druhý zprava) ve vybrané společnosti (zdroj: instagram.com/junicalafat)

U Juniho Calafata nejde o výjimku. Pokud se ještě vrátíme k přestupu Viníciuse Juniora, o nějž hodně stála i konkurenční Barcelona, v Brazílii byl před přestupem dokonce desetkrát. A podpisem smlouvy jeho práce neskončila, Vinimu výrazně pomáhal s adaptací v Madridu a podržel ho v časech, kdy se Brazilci příliš nedařilo. Vděčný Vinícius pak Calafatovi věnoval jeho dres z Flamenga.

To jen dokazuje, že Calafat je kromě respektovaného experta také velmi oblíbeným parťákem pro mnoho hráčů včetně těch bývalých. Velké přátelství ho pojí například s legendárními Brazilci Ronaldem a Roberto Carlosem.

A když Real Madrid hledal stopera, který by v budoucnu mohl nahradit Sergia Ramose či Raphaëla Varana, Juni Calafat po dlouhých analýzách a desítkách odsledovaných zápasů ukázal na Édera Militaa. Přestože mnozí tehdy preferovali jiné hráče a částka 50 milionů eur se jim za Brazilce zdála příliš, budoucnost ukázala na další trefu zkušeného skauta.

Real Madrid v současné době nemůže finančně konkurovat týmům jako PSG nebo Manchester City, jejichž prostředky jsou prakticky neomezené. Proto musí těžit ze svého DNA a prestiže. Rovněž musí spoléhat na schopné lidi ve svých řadách. Juni Calafat je jednoznačně jedním z nich.

Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


Zdroj: Marca, The Real Champs

4 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Alphonso Davies může dorazit do Realu Madrid. Bayern Mnichov je blízko podpisu jeho náhrady
Přestupy

Alphonso Davies může dorazit do Realu Madrid. Bayern Mnichov je blízko podpisu jeho náhrady

Alphonso Davies je hlavním cílem Realu Madrid, který chce v nadcházejícím letním přestupovém období posílit pozici levého obránce, ačkoli se…
Kylian Mbappe si v Madridu koupil dům za 18 milionů eur. 5 minut od tréninkového areálu
Přestupy

Kylian Mbappe si v Madridu koupil dům za 18 milionů eur. 5 minut od tréninkového areálu

Kylian Mbappe si nedávno koupil dům v Madridu za 18 milionů eur. Podle zprávy deníku La Razon se tento nový…
OFICIÁLNĚ: Toni Kroos končí kariéru! Real Madrid se loučí s legendou
Mužstvo

OFICIÁLNĚ: Toni Kroos končí kariéru! Real Madrid se loučí s legendou

Po týdnech a měsících spekulací je jasno. Toni Kroos odehraje ve finále Ligy mistrů proti Borussii Dortmund svůj poslední zápas…
Real Madrid nehodlá za Yora vydat přehnanou částku. Obránce má smlouvu jen do roku 2025
Přestupy

Real Madrid nehodlá za Yora vydat přehnanou částku. Obránce má smlouvu jen do roku 2025

Real Madrid se v nadcházejícím přestupovém období bude aktivně snaží posílit svou defenzivní řadu. Klub se soustředí na zajištění posil,…