Rozbor sporných situací ve prospěch City: Sudí vše rozhodl správně, tvrdí expert Marca

Čas 27. 02. 2020, 12:00 | Autor podvinho | Zdrojmarca.com
Sergio Ramos byl proti Citizens vyloučen
Sergio Ramos byl proti Citizens vyloučen

Real Madrid nezvládl domácí duel osmifinále Ligy mistrů proti Manchesteru City a nakonec padl 1:2. Navíc ještě přišel o kapitána Sergia Ramose. Domácí tábor po utkání ovládla zloba na hlavního rozhodčího a jeho kolegy, podle expertu deníku Marca ale neoprávněně.

Fanouškům i hráčům Reali vadily především dva momenty, ve kterých byl namočen Sergio Ramos. K tomu dostal Manchester City výhodu pokutového kopu, ze kterého padl rozhodující gól. Pojďme si rozebrat momenty, které nakonec vedly k prohře královského klubu.

1. Faul na Ramose?

Hodně se zlobil. Sergio Ramos po vyrovnávacím gólu Citizens moc dobře věděl, že na svých zádech cítil ruce skórujícího Gabriela Jesuse. Na první dobrou to opravdu vypadalo na jasný faul.

Opakované a zpomalené záběry ovšem ukázaly, že Jesus se Ramose dotkl opravdu jen letmo.

Expert deníku Marca Andujar Oliver: O faul se nejednalo, protože Jesus ruce na Ramosova záda pouze položil a nešlo o výrazné postrčení.

Názor redaktora: Ruce Jesuse nemají na zádech Ramose co dělat, nicméně fotbal je kontaktní sport a každý kontakt nutně neznamená faul. Primárně šlo o Ramosovu chybu.

2. Penalta - hloupá, ale jednoznačná

Tady se mohl Dani Carvajal zlobit jen sám na sebe. Raheem Sterling si totiž míč ukopl daleko od nohy a těžko by ho dostihl ještě před lajnou, jenže pravý bek Realu ho nemilosrdně sejmul.

Andujar Oliver: Jasný faul od Carvajala a správně nařízená penalta.

Názor redaktora: Tady není o čem, jednoznačný (a velmi hloupý) faul od Carvajala. V takové situaci by měl soupeře zkusit vystát nebo navázat a ne jít do riskantního skluzu.

3. Červená pro Ramose

Ve finále asi nejspornější moment. Sergio Ramos stíhal unikajícího Gabriela Jesuse a lehce ho zatáhl za rameno. Brazilec okamžitě spadl. Rozhodčí situaci vyhodnotil jako faul a v tu chvíli musel zároveň udělit červenou kartu, protože Ramos byl posledním hráčem Realu.

Andujar Oliver: Ramos byl posledním bránícím hráčem a Jesuse rozhodil. Jasná červená karta.

Názor redaktora: Vracím se k tomu, že fotbal je kontaktním sportem. Kontakt byl opravdu velmi malý a nemohl Jesuse rozhodit natolik, aby situaci nemohl ustát. Něco jiného by bylo, kdyby Ramos soupeře i podrazil, ale k tomu nedošlo. I vzhledem k první situaci se podle mě pískat nemělo.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (17 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!