Co v létě s Dani Ceballosem? Existují jen dvě možnosti, trvalý přestup, nebo setrvání v Madridu

Co v létě s Dani Ceballosem? Existují jen dvě možnosti, trvalý přestup, nebo setrvání v Madridu

Dani Ceballos chce definitivně ukončit etapu hostování. V tuto chvíli zvažuje jen dvě možnosti – buď návrat do Realu Madrid, nebo trvalý přestup do jiného klubu. Návrat do Španělska zůstává prioritou.

Dani Ceballos nepochybuje o jedné věci – nechce už žádné další hostování. Španělský záložník, kterému bude letos v létě 25 let, se chce na trvalo přestěhovat do týmu, kde by mohl být dlouhodobě důležitou součástí projektu.

Jeho největším snem vždy bylo být úspěšný v Realu Madrid, ale ví, že se Zidanem na lavičce to v tuto chvíli není možné. Pokud tedy návrat na Santiago Bernabéu nepřipadá v úvahu, zdá se, že jediným řešením je trvalý přestup do jiného klubu.

Poslední dva roky, které Ceballos strávil v Anglii, mu umožnily rozvíjet se po fotbalové stránce. Zároveň dokázal sobě i ostatním, že se dokáže přizpůsobit mnohem více fyzicky náročnému fotbalu, který se praktikuje v Premier League.

Přestože je ve Velké Británii šťastný, jeho prioritou je návrat do Španělska. Odchovanec Betisu věří, že právě La Liga nejlépe vyhovuje jeho podmínkám a možnostem a že by konečně mohl žít blíže ke své rodině. Což je v době pandemie koronaviru nesmírně důležitým aspektem.

Kam s ním?

Po skončení sezóny bude mít smlouva španělského záložníka s Realem Madrid platnost ještě další dva roky. A to znamená, že klub bude muset nyní poznat preference samotného hráče, protože další hostování by znamenalo návratnost v roce 2022, tj. rok před koncem smlouvy. S ohledem na uvedené se zdá, že pro nadcházející léto existují dvě možnosti – buď trvalý návrat do Realu Madrid, nebo přestup.

Pokud by se tak stalo, bylo by cílem číslo jedna pro Ceballose přestěhovat se do jiného španělského klubu. V této souvislosti se zmiňují především dva týmy: Atlético Madrid a Real Betis. Záložník byl velmi blízko přestupu k Los Rojiblancos již v roce 2016 a poté v roce 2017 – ale nakonec se rozhodl pro Real Madrid.

Diego Simeone stále vidí Ceballose jako dokonalé posílení pro svou družinu, takže není vyloučeno, že se toto téma vrátí letos v létě. Ale pokud jde o Betis, sám hráč nikdy neskrýval, že se brzy nebo později určitě vrátí do svého rodného týmu. Problém však spočívá v tom, zda si klub z hlavního města Andalusie může dovolit pokrýt náklady na přestup a mzdu hráče.

Nelze však vyloučit přestup do zahraničí. Ceballos se za každou cenu bude chtít vrátit do Španělska, ale pokud se na stole objeví nabídka, kterou nelze odmítnout z jiné země, nemusí být odmítnuta. Pobyt v Anglii umožnil 24letému Španělovi získat ještě větší sebevědomí, a jako poslední možnost by tedy bylo hledání své nejlepší úrovně a pravidelné hry mimo Pyrenejský poloostrov.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: AS.com

19 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Dani Ceballos se chystá na letní odchod. Zamíří do Atlétika Madrid?
Přestupy

Dani Ceballos se chystá na letní odchod. Zamíří do Atlétika Madrid?

Na jaře podepsal novou dlouhodobou smlouvu v Realu Madrid, po roce ale dost možná řady královského klubu opustí. Záložník Dani…
Obránce Girony Couto: Pokud by měl o mě Real zájem, určitě je to možnost
Přestupy

Obránce Girony Couto: Pokud by měl o mě Real zájem, určitě je to možnost

Patří Manchesteru City, aktuálně září na hostování v dresu Girony. Pravý obránce Yan Couto si ovšem nezavírá dveře ani do…
Věhlasné hvězdy a Joselu. Real plánuje útok i se zkušeným Španělem
Přestupy

Věhlasné hvězdy a Joselu. Real plánuje útok i se zkušeným Španělem

Vedení Realu Madrid hodlá v příští sezoně postavit hvězdný útok v čele s Kylianem Mbappém a Viníciusem Júniorem. Podle informací…
Priority Realu na léto: Mbappé, Davies, stoper z Francie a argentinský mladík
Přestupy

Priority Realu na léto: Mbappé, Davies, stoper z Francie a argentinský mladík

Hned několik důvěryhodných zdrojů se shoduje na přestupových prioritách Realu Madrid během příštího léta. Není divu, že jim vévodí Kylian…