BLOG: Největší výzva! Proč je dobře, že Real neodvolal Lopeteguiho před El Clásikem?

Čas 26. 10. 2018, 16:35 | Autor podvinho
Julen Lopetegui
Julen Lopetegui

A zase se strašně těším! I kdyby byl Real Madrid bez bodu poslední v tabulce (tak špatně na tom zase nejsme), tak budu na El Clásico totálně nažhavený. A jako vždy, i nyní věřím, že uspějeme. Přece jen je ale nedělní El Clásico trochu jiné. S velkou pravděpodobností totiž rozhodne o nejbližším osudu našeho trenéra.

Julen Lopetegui. To jméno nyní vyvolává u fanoušků Realu Madrid velké emoce. Většinou negativní. Přiznám se, že jsem byl po jeho volbě trenérem optimista. Nadějný začátek ovšem totálně přebila tragická forma a hrozivé výsledky.

Musím upřímně říct, že jsem se v úterý styděl. Když jsem viděl, jak snadno si vytváří na Santiago Bernabéu šance David Limberský či Milan Petržela, jak Real (ne)brání Michaela Krmenčíka a jak těžce pokořujeme obranu v čele s Romanem Hubníkem…

No, nebylo mi do smíchu. A jednoznačně chápu spoustu fanoušků, kteří volají po okamžitém Lopeteguiho odvolání. Jeho změny zatím nejsou dobré. Herní projev je otřesný, obrana nepracuje, v útoku si nevytváříme šance.

Přesto, po opadnutí největších emocí, říkám: Je dobře, že je ještě Julen Lopetegui trenérem Realu Madrid!

Proč? Protože si ho v létě klub vybral určitě ne bezdůvodně. Protože objektivně nemá vůbec snadnou pozici. Protože jsme měli i kopec smůly (hlavně na břevna).

Ale hlavně protože je tady El Clásico. A tenhle zápas má magickou moc. Pamatujete, kolikrát už jsme si v nedávných letech říkali „teď tu Barcelonu konečně zničíme“ a pak zase prohráli, mnohdy ostudně. I proto máme za poslední dekádu tak málo titulů.

Není tedy čas, aby nyní El Clásico pro změnu obrátilo misky vah na stranu Realu?

Se současnou formou samozřejmě nejsme favoritem. Ale na to kašlu. Neberu nic jiného než tři body! Nikdy nebudu brát ze zápasu s Barcelonou nic jiného. Teď je ten pravý čas ukázat, jak hraje Real Madrid v těch nejdůležitějších chvílích!

No a zpět k Lopeteguimu. Myslím, že si tuhle velkou příležitost zaslouží. Nejsem fanouškem rozhodování se o budoucnosti trenéra podle jednoho zápasu. Ale to není tento případ. Tentokrát jsou tu prostě dvě možnosti.

  1. El Clásico potvrdí, že Julen Lopetegui bohužel nebyl dobrou volbou a jeho odvolání bude nejspíš na místě. Nová motivace bude potřeba.

  2. El Clásico zvládneme, nabije nás to novou energií a bude na Lopeteguim, aby to využil. Pokud to dokáže, proč by nakonec nemohl být veleúspěšný kouč Realu?

Ale to už samozřejmě trochu předbíhám. Jen jsem prostě rád, že pokud už má o osudu trenéra našeho milovaného klubu rozhodnout jeden zápas, není to ten s Levante nebo Plzní, ale největší z největších, tedy El Clásico!

Tento článek nevyjadřuje názor celé redakce ale pouze konkrétního autora.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (13 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!