BLOG: Největší výzva! Proč je dobře, že Real neodvolal Lopeteguiho před El Clásikem?

  BLOG: Největší výzva! Proč je dobře, že Real neodvolal Lopeteguiho před El Clásikem?

  A zase se strašně těším! I kdyby byl Real Madrid bez bodu poslední v tabulce (tak špatně na tom zase nejsme), tak budu na El Clásico totálně nažhavený. A jako vždy, i nyní věřím, že uspějeme. Přece jen je ale nedělní El Clásico trochu jiné. S velkou pravděpodobností totiž rozhodne o nejbližším osudu našeho trenéra.

  Julen Lopetegui. To jméno nyní vyvolává u fanoušků Realu Madrid velké emoce. Většinou negativní. Přiznám se, že jsem byl po jeho volbě trenérem optimista. Nadějný začátek ovšem totálně přebila tragická forma a hrozivé výsledky.

  Musím upřímně říct, že jsem se v úterý styděl. Když jsem viděl, jak snadno si vytváří na Santiago Bernabéu šance David Limberský či Milan Petržela, jak Real (ne)brání Michaela Krmenčíka a jak těžce pokořujeme obranu v čele s Romanem Hubníkem…

  No, nebylo mi do smíchu. A jednoznačně chápu spoustu fanoušků, kteří volají po okamžitém Lopeteguiho odvolání. Jeho změny zatím nejsou dobré. Herní projev je otřesný, obrana nepracuje, v útoku si nevytváříme šance.

  Přesto, po opadnutí největších emocí, říkám: Je dobře, že je ještě Julen Lopetegui trenérem Realu Madrid!

  Proč? Protože si ho v létě klub vybral určitě ne bezdůvodně. Protože objektivně nemá vůbec snadnou pozici. Protože jsme měli i kopec smůly (hlavně na břevna).

  Ale hlavně protože je tady El Clásico. A tenhle zápas má magickou moc. Pamatujete, kolikrát už jsme si v nedávných letech říkali „teď tu Barcelonu konečně zničíme“ a pak zase prohráli, mnohdy ostudně. I proto máme za poslední dekádu tak málo titulů.

  Není tedy čas, aby nyní El Clásico pro změnu obrátilo misky vah na stranu Realu?

  Se současnou formou samozřejmě nejsme favoritem. Ale na to kašlu. Neberu nic jiného než tři body! Nikdy nebudu brát ze zápasu s Barcelonou nic jiného. Teď je ten pravý čas ukázat, jak hraje Real Madrid v těch nejdůležitějších chvílích!

  No a zpět k Lopeteguimu. Myslím, že si tuhle velkou příležitost zaslouží. Nejsem fanouškem rozhodování se o budoucnosti trenéra podle jednoho zápasu. Ale to není tento případ. Tentokrát jsou tu prostě dvě možnosti.

  1. El Clásico potvrdí, že Julen Lopetegui bohužel nebyl dobrou volbou a jeho odvolání bude nejspíš na místě. Nová motivace bude potřeba.

  2. El Clásico zvládneme, nabije nás to novou energií a bude na Lopeteguim, aby to využil. Pokud to dokáže, proč by nakonec nemohl být veleúspěšný kouč Realu?

  Ale to už samozřejmě trochu předbíhám. Jen jsem prostě rád, že pokud už má o osudu trenéra našeho milovaného klubu rozhodnout jeden zápas, není to ten s Levante nebo Plzní, ale největší z největších, tedy El Clásico!

  Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


  13 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Ancelotti: Proti Vallecanu je to další důležitý zápas v rámci celé sezóny
  Nezařazené

  Ancelotti: Proti Vallecanu je to další důležitý zápas v rámci celé sezóny

  „Zápasy ve Vallecas jsou vždy těžké. V minulosti tomu tak vždy bylo, v neděli to bude stejné,“ řekl Carlo Ancelotti před nedělním…
  Nominace Realu na Lipsko: Osmifinále Ligy mistrů bez Bellinghama, z marodky se vrací Nacho
  Nezařazené

  Nominace Realu na Lipsko: Osmifinále Ligy mistrů bez Bellinghama, z marodky se vrací Nacho

  Real Madrid zveřejnil seznam fotbalistů, se kterými počítá trenér Carlo Ancelotti pro úterní osmifinále Ligy mistrů proti Lipsku. Z marodky…
  Krize se stopery se prohlubuje. Na sobotu nejistý také Nacho!
  Nezařazené

  Krize se stopery se prohlubuje. Na sobotu nejistý také Nacho!

  Klíčový zápas pro vývoj v La Lize se blíží mílovými kroky. Už v sobotu budou Los Blancos hrát na Bernabéu proti Gironě…
  Odchovanci torpédují Real. V lize mu dali téměř polovinu gólů
  Nezařazené

  Odchovanci torpédují Real. V lize mu dali téměř polovinu gólů

  Být jednou z nejplodnějších mládežnických líhní ve Španělsku a v Evropě má pro Real Madrid sportovní (Carvajal, Nacho, Lucas Vázquez, Joselu, Fran…