Ancelottiho pokušení: Nasadí Courtoise v sobotu proti Cádizu?

Ancelottiho pokušení: Nasadí Courtoise v sobotu proti Cádizu?
Thibaut Courtois (zdroj: realmadrid.com)

Thibaut Courtois je blízko návratu na hřiště. Brankář byl v posledních letech jedním z pilířů týmu, ale v letošní sezoně se kvůli vážnému zranění na hřišti ještě neobjevil. Zdá se však, že Belgičan už má to nejhorší za sebou.

Před několika dny Carlo Ancelotti na dotaz ohledně Thibauta uvedl, že brankář je již plně fit a je možné, že nastoupí v nadcházejícím ligovém utkání proti Cádizu. I přes Luninův výborný výkon trenérskému štábu Courtois velmi chyběl. A to natolik, že už byl na lavičce pro střetnutí s Bayernem, byť šlo patrně o symboliku.

Jak již bylo zmíněno, v plánu je, aby 31letý hráč nastoupil proti Cádizu. „Je třeba jít krok za krokem, nehodlám spěchat. Lunin podává velmi dobré výkony, takže není třeba nic zbytečně urychlovat. Pokud se budu cítit dobře, uvidíme, kdy se vrátím na hřiště,“ řekl brankář v jednom z nedávných rozhovorů.

Courtois je však po svém posledním zranění, které sice prodloužilo jeho absenci o několik týdnů, ale nebylo tak vážné jako zranění, které utrpěl před začátkem sezony, již skutečně ve velmi dobré kondici. Pocity jsou velmi dobré a přístup samotného hráče nesmírně pozitivní. Thibaut měl být připraven na klíčové týdny sezony, ale další zdravotní problémy termín jeho návratu posunuly. Navzdory původním prognózám se však zdá, že Belgičan o sezonu nepřijde úplně.

V šatně jsou přesvědčeni, že brankář je na nadcházející střetnutí proti Cádizu plně připraven. Každým dnem se cítí lépe a trenérský štáb mu plně důvěřuje. Courtois je klíčovou postavou Los Blancos, takže je těžké odolat pokušení využít ho co nejdříve. Klub si nicméně upřímně váží Luninovy vynikající sezóny. Ukrajinec předčil veškerá očekávání a v několika důležitých zápasech se mu podařilo naprosto zazářit.

Andriy byl natolik přesvědčivý, že si vybojoval prodloužení smlouvy. Lunin však stále není Courtois. Ancelotti a jeho kolegové vidí věci jasně a všímají si horšího výkonu v defenzivě, když Thibaut nestojí za obránci. Mluvíme zejména o pevných pasážích hry, při kterých má Lunin určité problémy. Také některá rozhodnutí pětadvacetiletého hráče jsou občas diskutabilní. V Mnichově měl trenér ke svému brankáři několik výtek. Mimo jiné narážel na chování Saného před brankou. Před vyrovnávacím gólem Andriy místo krátké přihrávky zvolil dlouhý nákop, po kterém následovala laciná ztráta.

Ancelotti už několik týdnů přemýšlí, jak Courtoise harmonicky zapojit zpět do hry. Zápas proti Cádizu má trenér v kalendáři označený červeně. Je možné, že právě v tomto střetnutí konečně dojde k tolik očekávanému návratu Thibauta. Poté se možná bude, ale také nebude muset bojovat s pokušením nechat Belgičana v brance až do konce sezony.


Zdroj: relevo.com

Přidat komentář

Související články

Šest hráčů Realu Madrid mezi deseti nejlépe placenými hráči La Ligy
La Liga

Šest hráčů Realu Madrid mezi deseti nejlépe placenými hráči La Ligy

Kylian Mbappe byl na začátku týdne oficiálně představen jako nový hráč Realu Madrid při speciálním ceremoniálu na Santiago Bernabeu. Vysněný…
Ředitel VAR: Komentáře televizní stanice Realu Madrid o rozhodčích byly trapné
La Liga

Ředitel VAR: Komentáře televizní stanice Realu Madrid o rozhodčích byly trapné

Carlos Clos Gómez poskytl rozhovor časopisu Jot Down. Je bývalým hlavním rozhodčím v La Lize a nyní ředitelem VAR v…
Prokletí kapitánů Los Blancos. Nacho je čtvrtý, který odešel v posledních čtyřech sezónách
La Liga

Prokletí kapitánů Los Blancos. Nacho je čtvrtý, který odešel v posledních čtyřech sezónách

Nacho je čtvrtým prvním kapitánem Realu Madrid, který opustil klub v posledních čtyřech sezónách. V předchozích letech se s královským…
Slova Mbappého? Extrémisté získali ve Francii mnoho hlasů, řekl Javier Tebas
La Liga

Slova Mbappého? Extrémisté získali ve Francii mnoho hlasů, řekl Javier Tebas

Javier Tebas se zúčastnil losování nového ročníku La Ligy, které se konalo v sídle Španělské fotbalové federace. Okomentoval i politicky…