Vinícius obstál v roli kapitána

Vinícius obstál v roli kapitána
Vinícius Júnior (zdroj: realmadrid.com)

Brazilský útočník si sice nebude poslední El Clásico pamatovat jako povedený zápas po fotbalové stránce, ale v roli kapitána Realu Madrid obstál mnohem lépe, než by se čekalo.

Kolem Viníciuse je po El Clásicu na Camp Nou znovu rušno. Na sociálních sítích začala kolovat videa a jejich různé výklady naznačující, že Brazilec měl fanouškům Barcelony připomínat patnáct Pohárů mistrů Evropy Realu Madrid, když ukazoval prsty čísla 1 a 5. To se však nedá jednoznačně potvrdit – není totiž jasné, co přesně měl hráč na mysli.

Jisté však je, že si Vinícius během celého večera vyslechl posměšky od fanoušků Barcelony. Domácí příznivci ho pravidelně provokovali – zpívali výsměšné chorály o balón de playa a po tribunách létaly nafukovací plážové míče. Šlo o další kapitolu v dlouhotrvajícím příběhu narážek na adresu Brazilce, který se táhne od památného galavečera Zlatého míče.

Po fotbalové stránce to navíc nebyl Viníciusův nejlepší zápas. Brazilský křídelník se nedokázal dostat do tempa, pravidelně nevyhrával souboje a Realu Madrid neposkytl ofenzivní impuls, který tým tolik potřeboval. V tomto ohledu je těžké tvrdit, že patřil k nejlepším hráčům Bílého baletu na hřišti.

Zároveň je potřeba oddělit jeho výkon od chování – a v tom druhém ohledu Vinícius skutečně obstál. V nepřítomnosti Daniho Carvajala a Fedeho Valverdeho nastoupil jako kapitán Realu Madrid a v mnoha momentech se choval jako skutečný lídr. Nevyhledával konflikty, nepřiléval olej do ohně a několikrát se snažil situaci na hřišti uklidnit. Když mluvil s rozhodčím, dělal to klidně, bez přehnaných gest a bez provokací směrem k soupeři.

Nejvýmluvnější moment ale přišel až po závěrečném hvizdu. Vinícius svolal spoluhráče, aby společně zamířili k sektoru hostů a poděkovali fanouškům Realu Madrid, kteří dorazili na Camp Nou.

Brazilský útočník projevil respekt i směrem k hráčům Barcelony. Po utkání si postupně podával ruce s domácími fotbalisty, mimo jiné s Lamine Yamalem a Raphinhou. Bez napětí, bez teatrálních gest – jednoduše jako kapitán, který chápe, že po takovém zápase je potřeba umět přijmout porážku. Real Madrid od Viníciuse potřeboval víc kvality, odvahy a konkrétních řešení v zakončení, ale stojí za to zdůraznit, že jako kapitán obstál mnohem lépe, než by se dalo očekávat.

Brazilský útočník po utkání podal ruku také Hansi Flickovi, kterému před El Clásicem zemřel otec. Stejně jako ostatní hráči Realu Madrid projevil trenérovi Barcelony respekt v těžké osobní chvíli.

Laša je redaktorem portálu Bilybalet.cz. Do redakce se po dvouleté odmlce vrátil na počátku roku 2024. K fotbalu má blízko, pracuje pro český prvoligový klub a nedá dopustit na Rýmařov, odkud pochází. Realu fandí už od roku 2002, kdy ho okouzlil gól Zinedina Zidana ve finále Ligy mistrů proti Leverkusenu.


13 Komentářů

  • Avatar

    Uvidíme, čas ukáže☝

    0
    0
  • Avatar

    len to nie prosim pekne,inak budeme mat dalsie prvenstvo(najuplakanejsi kapitan historie) ,To uz radsej by som dal pasku Rodrygovi alebo Thibo (aj kdd brankar nic moc ako kapitan)

    9
    0
  • Avatar

    Musím povedať, že včera Vini prekvapil. Hlavne tým ako kázal spoluhráčom ísť pred fans. Čakala som, že po záverečnom hvizde sa po nich len tak zapráši a už ich nebude ale zablahoželali súperovi, boli kondolovať Flickovi a aj sa ospravedlniť madridistom. Aspoň v niečom boli na úrovni.

    3
    0
  • Avatar

    Sorry ale ten frajer ani jednou nepresoval, včera naprosto odevzdaný zápas, ale totálně:-DDD Barca hrala tak na 30% …. a Vini jako kapitán … to fakt ne, každý se nám bude smát … s Xabim vypadala sezona na začátku růžově, ale vedení to totálně domrdalo … a ten Arbelola to je fakt vtip:-DD

    16
    1
  • Avatar

    Namiesto toho, aby odmakali zápas, tak predviedli odovzdaný výkon bez snahy a záujmu zabojovať, a potom sa idú ospravedlniť. Na to, aby si odmakal zápas nepotrebuješ mať kvalitu, stačí len makať a prejaviť záujem niečo spraviť s tým zápasom. Potom by to ospravedlnenie malo lepší význam a aj odozvu od fanúšikov. Kapitán by sa mal snažiť strhnúť ten tím, byť líder (podanie rúk súperovi a poďakovanie/ospravedlnenie fanúšikom by mala byť samozrejmosť a nie ako niečo na chválu).

    3
    0
  • Avatar

    MART- ved oni su hviezdy oni uz nemusia behat :grinning: do realu sa chodi uz len za ziarou reflektorov a nie behat

    3
    0
  • Avatar

    Vinícius junior ako kapitán Realu Madrid je výsmech všetkého, čo Real Madrid znamenal a znamená.
    Ale časy sa menia. Takže tento jedinec bude určite dobrý symbol a reprezentant nového Realu Madrid, spolu s Kilijánom, Muríňom a Pérezom. Uvidíme. Teším sa na novú sezónu. :trophy:
    Hala Madrid

    3
    0
  • Avatar

    Myslim si, ze mnozstvo fanusikov len s udivom sleduje, ze tento saso je kapitanom. Ved je to na vysmech celej historii klubu.. A samozrejme zase len dalsi odovzdany vykon. Totalna mizeria, co sa tam deje.

    2
    0
  • Avatar

    Co se Viniho jako kapitána týče, tak jeho egu se dostalo pohlazení. Měl pásku, Mbappé nebyl,takže se opět cítil jako mega hvězda. Bohužel nic moc navíc nepředvedl, ostatně jako většina.

    4
    0
  • Avatar

    Nerobte si prdel…Kapitán Vini obstál v roli kapitána….Ramos,Pepe,Modric,Ronaldo,Benzema,Lucas,Marcelo (napr.)to boli kapitáni ktorí obstáli!!!!!Dokazovali to na ihrisku každý zápas aj kabína bola na poriadku…Vini sa ospravedlňuje -som z toho paf…Momentálne okrem brankárov si nezaslúži ani len spomenúť….Tie hodnoty ktoré Madrid mal v DNA a pre ktoré som fanúšikom sa úplne vytratili…

    2
    0
  • Avatar

    Proč nebyl kapitán Thibo?

    1
    0
  • Avatar

    Či sa to hejterom Viniciusa páči alebo nie stále je to náš najplatnejší hráč v útoku a keď niečo nevymyslí on (žiaľ príliš často musí konať individuálne) tak málokto to dopredu potiahne. Túto sezonu to bol väčšinou on kto potiahol vyrovnané zápasy. Aj Xabi pri ňom narazil (nie len na Pereza) ale aj v zápasoch po El Classicu kde ho nechal sedieť ho musel poslať v 2. polčase na trávnik aby niečo spravil z výsledkom.
    Na druhú stranu jeho správanie často absolútne za čiarov.
    Pri vhodnej taktike (Vinicius asi nikdy nebude presovať) a skladbe mužstva však môže byť jednen z najlepších čo už ukázal. Avšak je to nesmierne ťažká úloha aj pre trénera aby to z neho dostal.
    Žiaľ chýbajú nám vodcovia, to Vinícius kvôli svojej povahe nebude. Čo však neznamená že nemôže byť rozdielovým hráčom.

    Čo sa týka posledného El Classica Vinicius bol najnebezpečnejší z našich, ale proti súperom ako Barcelona nato 1 hráč stačiť nebude ak sa k nemu nepridajú aj ostatný.
    Výkon ktorý sme podali bol hanebný a tak odovzdaný že to som nevidel ani pri prehrách o viac ako dva góly s Barcelonou, ktoré sme si tiež užili v minulosti.

    Na ťahu je Perez aby upratal to čo napáchal svojími zlými rozhodnutiami. Inak nám Barcelona ujde ešte viac…

    1
    0
  • Avatar

    Dnes se moderni braneni aplikuje uz od utocnika. Pokud jeden nebo hned dva hraci na braneni a presovani kadi, tak to nemuze nikdy dobre fungovat proti silnejsim tymum. Vinicius nebrani a nikdy to delat ani nebude. Namisto toho ma vzdy plnou hubu kecu k rozhodnutim sudiho, ale sam vzdy ochotne pada a snazi se vynutit si vyhodu. Vetsina rozhodcichu mu to dnes uz moc nezere a tak se stava, ze se nepiska ani v pripade, ze to faul opravdu byl. Nemam a nebudu mit uctu vuci takovym hracum. Nikdy!

    0
    0

Přidat komentář

Související články

Riquelme: Byl bych nadšený, kdyby Barcelona sestoupila nebo zmizela
La Liga

Riquelme: Byl bych nadšený, kdyby Barcelona sestoupila nebo zmizela

Enrique Riquelme navštívil Jordiho Wilda. Přinášíme úryvek z jeho rozhovoru s kandidátem na prezidenta Real Madrid. Na závěr ti řeknu…
Araújo: Valverde a Tchouaméni? Lidé z fotbalového prostředí vědí, že takové věci jsou docela normální
La Liga

Araújo: Valverde a Tchouaméni? Lidé z fotbalového prostředí vědí, že takové věci jsou docela normální

Ronald Araújo poskytl rozhovor deníku MARCA. Přinášíme zajímavá vyjádření z této konverzace s kapitánem Barcelony. Co bylo klíčem k tak…
Arda Güler a Kylian Mbappé nominováni na ceny La Ligy za sezónu 2025/26
La Liga

Arda Güler a Kylian Mbappé nominováni na ceny La Ligy za sezónu 2025/26

Oba jsou jedinými zástupci Realu Madrid nominovanými na individuální ocenění La Ligy za právě skončenou ligovu sezónu. Arda Güler a…
Mbappé se usmířil s Bernabéu a objal Pichichi
La Liga

Mbappé se usmířil s Bernabéu a objal Pichichi

Kylian Mbappé se vrátil na Santiago Bernabéu s obrovskou chutí dát gól. Nešlo jen o hon za Trofeo Pichichi, kterou…