The Objective: Rubiales nabídl Piquému 30 milionů eur jako kompenzaci

The Objective: Rubiales nabídl Piquému 30 milionů eur jako kompenzaci
Luis Rubiales (zdroj: rfef.es)

The Objectiv navazuje na včerejší článek a odhaluje další podrobnosti o aféře Gerarda Piquého, Lea Messiho a Luise Rubialese, kteří nejméně tři měsíce v roce 2020 jednali s Aleksandarem Čeferinem o „odklonění“ finančních prostředků, získaných španělskou federací od UEFA, jako kompenzaci za snížení platů některých hráčů během pandemie.

The Objectiv získal exkluzivní přístup ke zprávám a zvukovým záznamům souvisejícím s případem, z nichž vyplývá, že poslední výměna názorů proběhla 15. června 2020. V tomto rozhovoru Rubiales Piquému řekl: „Geri, musíme se k této záležitosti s tvými penězi vrátit. Nebo alespoň vybrat 30 milionů od nás, z La Ligy a AFE, a dát ti je k dispozici„.

Podle dokumentů, které má The Objectiv k dispozici, uspořádal prezident UEFA v roce 2020 několik videokonferencí s Messim, Piquém a Rubialesem, aby vypracoval plán na přesměrování finančních prostředků a zvýhodnění vybraných hráčů. Dne 11. dubna 2020 se Rubiales Čeferina zeptal, zda zvážil jeho finanční návrh.

Bývalý prezident RFEF navrhl, aby 4 % z vysílacích práv na všechny zápasy UEFA, která byla dříve rozdělována národním asociacím, byla restrukturalizována a 50 % z nich bylo převedeno na kompenzace hráčům, jejichž platy byly kvůli pandemii sníženy. Kromě toho navrhl „čtyřstranný“ rozhovor s Piquém a Messim, aby se o této otázce diskutovalo.

Rubiales v reálném čase informoval Piquého, který naopak předával informace o vývoji jednání Messimu. Tehdejšího prezidenta RFEF znepokojovalo, že Argentinec neumí anglicky, ale Piqué se ujal role překladatele.

Poslední „čtyřstranné“ setkání se konalo 14. dubna kolem 18:45 a trvalo asi hodinu. Po rozhovoru mezi Čeferinem, Rubialesem, Piquém a Messim si účastníci vyměnili několik zpráv. Na jedné straně chtěl bývalý obránce Barcelony poslat vzkaz prezidentovi UEFA, aby mu poděkoval za jeho konání. Na straně druhé Čeferin napsal Rubialesovi a ujistil ho, že „příští týden“ obdrží odpověď s návrhem, že by se měli znovu setkat.

Bývalý prezident RFEF pak navrhl, aby Piqué a Messi poslali Čeferinovi jako projev uznání barcelonský dres podepsané oběma, což by mohlo mít pozitivní vliv na prezidenta UEFA. Rubiales poznamenal, že Čeferin v zákulisí přiznal, že dává přednost Barceloně před Realem Madrid, což by mohlo být pro pozitivní výsledek jednání relevantní. „Říkám to, protože mi řekl, že příští týden předloží návrh. Prozradil, že na vás byl velmi opatrný. Pak začal pomlouvat Florentina a vašeho prezidenta, ale zároveň dal jasně najevo, že dává přednost Barceloně před Realem Madrid,“ řekl Rubiales Piquému.

Další schůzka se konala 21. dubna, i když není jasné, zda se jí Messi mohl kvůli nemoci zúčastnit. Tato jednání byla pozastavena až do 5. května, kdy Čeferin navrhl Rubialesovi novou schůzku, na které by se projednal strategický plán, který pro něj „jeho lidé ve Švýcarsku“ připravovali.

Konečně poslední chat, k němuž získal The Objective přístup, který řeší tuto záležitost, je datován na 15. června 2020. Rubiales v něm ujišťuje Piquého: „Geri, musíme znovu vyřešit problém s vašimi penězi. Nebo alespoň vyjmeme 30 milionů z našich fondů, La Ligy a AFE, a dáme je k dispozici vám.“ Na což bývalý obránce Barcelony odpovídá: „Uklidněte se, řekněte mi, co chcete dělat později.“

Leo Messi měl velké obavy o zachování „důvěrnosti“ při těchto jednáních, protože, jak vysvětlily zdroje konzultované s The Objective pro tento deník, „by mohly být zpochybněny z právního a etického hlediska“.


Zdroj: theobjective.com

1 Komentářů

 • Avatar

  Další PECKA, ačkoliv tam zdánlivě skoro nic nového není oproti předchozímu článku – ale podívejte se minimálně na KONEC mého příspěvku a zasmějete se. :sweat_smile:

  Pár postřehů:

  – Těch „soukromých“ 30 míčů odpovídá na otázku, co by bylo záhodno vyšetřovat.
  Jinak jsem se k tomu už vyjádřil u předchozího dílu:
  https://www.bilybalet.cz/the-objectiv-messi-pique-a-rubiales-jednali-s-uefa-o-presmerovani-penez-behem-pandemie/

  – Také padá teorie, že by Leošek mohl hrát blbého, že o ničem vlastně nevěděl. Ačkoliv by se o to nejspíš zuřivě snažil.

  – Pamatujete na ty primitivní bláboly culés, když rozhodčího někde vyfotili u nějaké taštičky s logem Realu (ani ji nemusel mít vruce) a to prý značí korupci. A pak se dočtete tohle: „Rubiales navrhl, aby Piqué a Messi poslali Čeferinovi podepsané barcelonské dresy, což by na něj mohlo mít pozitivní vliv. “
  Hmm, tak už asi víme, odkud to culést berou. Prostě Real to musí dělat podle nich. :grinning:

  – A vztah mafiána Čeferina k oběma klubům: „Pak začal pomlouvat Florentina a vašeho prezidenta (Bartomeu?), ale zároveň dal jasně najevo, že dává přednost Barceloně před Realem Madrid.“

  Řeknu to s nadsázkou, ale zdá se, že…

  UEFALONA má určitý REÁLNÝ ZÁKLAD přímo VE VEDENÍ UEFY :crazy_face: :sweat_smile: :joy: :upside_down:

  1
  0

Přidat komentář

Související články

Slova Mbappého? Extrémisté získali ve Francii mnoho hlasů, řekl Javier Tebas
La Liga

Slova Mbappého? Extrémisté získali ve Francii mnoho hlasů, řekl Javier Tebas

Javier Tebas se zúčastnil losování nového ročníku La Ligy, které se konalo v sídle Španělské fotbalové federace. Okomentoval i politicky…
OFICIÁLNĚ: Liga rozlosována! První El Clásico se bude hrát v říjnu na Santiago Bernabéu
La Liga

OFICIÁLNĚ: Liga rozlosována! První El Clásico se bude hrát v říjnu na Santiago Bernabéu

Dnes byl vylosován rozpis ligových zápasů pro nadcházející sezónu. Los Blancos zahájí své boje o víkendu 17. a 18. srpna,…
Oficiálně: Losování La Ligy proběhne v příštím týdnu
La Liga

Oficiálně: Losování La Ligy proběhne v příštím týdnu

La Liga a Španělská fotbalová federace nezvykle jednomyslně oznámily, že rozlosování rozpisu příští sezony Primera División proběhne příští týden. Zápasy…
Laporta: Real Madrid proti nám v této sezóně nehrál čistě
La Liga

Laporta: Real Madrid proti nám v této sezóně nehrál čistě

Prezident Barcelony Joan Laporta v rozhovoru pro Barca One hovořil mj. i o Realu Madrid. Klub obvinil z nečisté hry. Jediné, v čem…