FIFA novinky: Hlasuj pro Valverdeho! Tým sezony je tady a s ním spousta výjimečných karet

Čas 18. 04. 2021, 16:26 | Autor Syky
FIFA novinky - Fede Valverde
FIFA novinky - Fede Valverde

Taky ti ten čas v době karantény tak utíká? Zdá se, jako by to bylo včera, co skončilo novoroční Team of the Year (Tým roku) promo, a přitom už za necelý týden začíná Team of the Season (Tým sezony), které všem hráčům FIFA Ultimátního Týmu přináší jedinečnou příležitost získat ty nejlepší možné karty. Prvním hráčem Bílého baletu, který by měl získat TOTS kartu, nejspíše bude miláček všech fanoušků – Fede Valverde.

FUT oslavil narozeniny

Před tím, než se společně podíváme na velikou chystanou slávu v podobě Týmu sezony, udělejme krátkou zastávku na tradiční narozeninové oslavě. FUT Birthday je každoročním – narozeniny každý rok? Divný, co? – promem konaným právě na počest výročí založení FIFA Ultimátního týmu.

Toto promo se v minulosti objevilo v několika podobách, ale vypadá to, že díky obrovskému úspěchu totožného proma v roce 2020 se EA pro letošní ročník rozhodla neměnit zhola nic, a tak se i tentokrát speciální hráčské karty, kromě klasického zlepšení celkového ratingu a jednotlivých „schopností“ karty, dočkaly rovněž upgradu slabé nohy (weak foot) a kliček (skill moves).

Na první pohled se může zdát, že se nejedná o nikterak zásadní věc, ale opak je pravdou. Kdokoli se ve FUTu pokoušíte o nějaké herní výsledky, tak mi jistě dáte za pravdu – cokoliv pod čtyři hvězdičky je nehratelné (samozřejmě až na výjimky). V loňské FUT sezóně „hrála prim“ pětihvězdičková slabá noha. Naopak letos jsou klíčem k úspěchu pětihvězdičkové skilly.

Mendyho speciální karta

Díky FUT narozeninám se své první speciální karty (ve FUT21) dočkal Ferland Mendy. Konečně! Mendy jistě přinese kopec radosti všem vlastníkům jeho karty a naopak pytel starostí a nespočet nových vrásek na čele všem hráčům, proti kterým nastoupí ve „víkendovce“ (FUT Champions).

Už základní zlatá karta Mendyho byla úžasně „overpowered“, což znamená, že jeho nová verze bude naprosto božská. Ocení ho hlavně hračičkové, co se nebojí zneužít pravou páčku ovladače, protože Mendy dostal ke své pětihvězdičkové slabé noze také pět hvězd na kličkách.

Možná se pletu, ale vsadil bych svoje nové, kvůli karanténě zatím nepoužité, kopačky na to, že upgrade Mendyho kliček dělá z našeho královského klubu z hlavního města Madridu jediný tým ve hře, který má dva levé obránce s kličkama na úrovni Neymara (Marcelo má pět hvězdiček na kličkách na své základní zlaté kartě). Not bad.

Kromě Mendyho dostal narozeninovou kartu také nestárnoucí motor zálohy, Luka Modrić. Ten se díky vylepšené kartě zařadil do tzv „Gullit gangu“, což je označení pro karty, které ve všech 6 schopnostech mají rating minimálně 80. To z našeho Lukity dělá prakticky dokonalého záložníka.

Zaručuju vám, že jeho zbrusu nová pětihvězdičková slabá noha v kombinaci s téměř perfektním přihráváním bude vašim útočníkům rýsovat takové míče do běhu, že to nebude vůbec, ale vůbec hezký.

Tým sezony je tady

Tento pátek začne dost možná nejoblíbenější promo celé FUT komunity – Team of the Season (Tým sezony, TOTS). Během TOTS, které bude trvat 7 týdnů, dojde k vyhlášení těch nejlepších hráčů každé z pěti velkých evropských lig (a jiných), což do hry přinese karty s těmi nejvyššími ratingy.

Pokud se EA nerozhodla naštvat úplně všechny, tak můžeme počítat s tím, že TOTS karty nahradí TOTW (Team of the Week, Tým týdne) karty v odměnách z víkendové ligy, což je prostě paráda!

TOTS každoročně „vykopává“ tzv. komunitním týmem. To je tým sestavený na základě hlasování nás, hráčů FUTu (hlasování zde: https://www.ea.com/cs-cz/games/fifa/fifa-21/ultimate-team/tots/community).

Běžně se jedná o takový klid před bouří, ale pro fandy Realu to letos neplatí. Proč? Protože Fede! Fede Valverde je jedním z hráčů, pro které můžeme hlasovat a získat pro něj TOTS kartu. Co Madridistas, to dáme, ne?!

Po komunitní TOTS sestavě nás čeká Premier League, což každoročně vyvolává naprosté davové šílenství a nejvyhrocenější víkendovku FUT sezony. Poté se nejspíše bude pokračovat Bundesligou, po které přijde La Liga.

Zcela nepochybně se TOTS karty dočká Karim Benzema, a vzhledem k tomu, jak parádní má Big Benz sezonu, tak je ve hře i celkový rating 99! Další hráči Realu, kteří by se mohli radovat z TOTS karty, jsou Thibaut Courtois, Luka Modrić, Toni Kroos, Casemiro a již zmiňovaný Fede Valverde.

Pro dnešek by to stačilo a já se vám znovu přihlásím, až budeme vědět, jaké hráče EA do TOTS sestavy letošního ročníku La Ligy vybrala.

Hala Madrid, FUT21 y nada mas!

Komentáře fanoušků

Zatím nikdo se nezapojil do diskuze. Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!