FIFA novinky: Triumfální rozestavení, legendární Nedvěd a borci z Realu v Lize mistrů

FIFA novinky: Triumfální rozestavení, legendární Nedvěd a borci z Realu v Lize mistrů

„Rozmohl se nám tu takový nešvar…,“ dalo by se říct o posledním měsíci ve FIFA Ultimate Teamu. Formace s 5 obránci ovládly FUT Champions, tedy soutěž probíhající každý víkend. Není však třeba klesat na mysli, protože do hry byla přidána nejlepší možná verze Pavla Nedvěda v podobě dlouhotrvajícího SBCčka, a to je zkrátka paráda! A zapomenout nemůžeme ani na Ligu mistrů.

Nové META formace a krajní beci jako stopeři

„Ach jo, jak mám proti tomuhle vůbec hrát?“ Tato otázka se mi nejednou objevila na jazyku, když jsem se při marné snaze o vstřelení gólu kolikrát ani nedostal k zakončení, protože se mi do cesty postavil jeden ze soupeřových obránců.

Zápas jsem zastavil, podíval se, v jaké formaci hraje soupeř, a vše bylo jasné. 5 obránců, proč zase 5 obránců? Nedá se nic dělat, formace se 3 stopery a 2 krajními beky jsou prostě OP (over-powered = moc silné).

Nemá smysl hrát si na svatouška, sám jsem formace 5-3-2 a 5-2-1-2 vyzkoušel za účelem vylepšení svých výsledků ve víkendové lize, ale nepodařilo se mi dát dohromady tým s hráči vhodnými pro formace s 5 obránci v kombinaci s mým FUT21 budgetem a chemií nutnou k tvorbě týmu. Nevadí, 4-2-3-1 je stará dobrá klasika…

A co ti beci na stoperech? To je věc, kterou dokud nevyzkoušíte, tak nevíte, o co přicházíte. Jak by se v angličtině řeklo – naprostý GAME-CHANGER. Letošní FIFA svědčí rychlým útočníkům, kteří často vaše stopery nechají tak daleko za sebou, že ti ani nevidí na číslo na útočníkovo zádech. Proto nepřemýšlejte a ihned si na post stopera hoďte jednoho z rychlých krajních obránců.

TIP: Mbabu (WHAT IF), L. Bender (End of Era SBC), Zambrotta (Icon Moments SBC)

Icon Moments Pavel Nedvěd

Do hry bylo dva týdny zpět přidáno SBCčko (VTM) Icon Moments verze Pavla Nedvěda, což je nejlepší možná verze této české legendy, která letos ve hře bude. Oproti loňskému roku, kdy byl Moments Nedvěd přidán jako SOZ (střední ofenzivní záložník), je jeho letošní Moments verze označená jako LZ (levý záložník). Není proto tak snadné přidat ho do týmu na plné chemii, ale díky tomu je jeho cena výrazně nižší než loni.

Pokud patříte k nejlepším FUT hráčům nahánějícím Elite3 a vyšší ranky ve víkendovce, tak „Méďu“ nejspíš neoceníte, protože nesplňuje META, ale jinak vám v týmu udělá super službu.

Můžete ho hrát jako útočníka, krajního ofenzivního hráče či středopolaře. Sám jsem si ho pořídil a světe div se, nikdy mě FUT nebavilo víc než s Moments Nedvědem na pozici defenzivního záložníka. Není to takový defenzivní magnet jako jakákoli verze Kantého, ale jeho přihrávky a střely z dálky jsou naprosto prvotřídní.

Real Madrid & FUT21

Není potřeba opakovat, s kým bude Real bojovat o postup do semifinále letošního ročníku Ligy mistrů, ale pojďme se podívat na to, které nadupané karty to do FUTu přineslo. 

Díky postupu přes Atalantu se RTTF (Road to the Final) karty Raphaëla Varana, Edena Hazarda a Isca vylepšily o 2 ratingy. Obzvlášť Varanova karta je horkým zbožím, protože patří k nejlepším čistokrevným stoperům ve hře, o čemž vypovídá i jeho současná cenovka – 1,6 milionů FIFA pěněz.

Hazard letos nepatří mezi nejvyužívanější karty, ale díky svým dvěma upgradům se rozhodně může řadit mezi zajímavé možnosti na jakémkoli ofenzivním postu v sestavě. Škoda jen, že nemá pětihvězdičkové skilly, které by si Eden určitě zasloužil. Iscovu kartu nejspíš nehraje vůbec nikdo především kvůli jeho nedostatečné rychlosti.

Když zabrousíme mimo karty spojené s Ligou Mistrů, tak nemůžeme opomenout Martina Ødegaarda, který po přesunu na hostování do londýnského Arsenalu dostal WHAT IF kartu s celkovým ratingem 90. Hrajete-li Premier League mančaft a fandíte-li Realu, tak Ødegaarda jednoznačně musíte vyzkoušet. Pětihvězdičkové kličky, perfektně mířené rány a dokonalé přihrávky? Střední ofenzivní záložník, jak má být!

To je pro dnes vše! Hala Madrid, FUT21 y nada mas!


Přidat komentář

Související články

Velký letní sraz Madridistas a prestižní turnaj v Ježově: Zbývají poslední 4 volná místa!
bilybalet.cz

Velký letní sraz Madridistas a prestižní turnaj v Ježově: Zbývají poslední 4 volná místa!

Sraz Madridistas a turnaj v Ježově se po loňské účasti zařadil mezi nejlepší akce v naší historii. Proto jsme bez…
Okurková sezona? Ponořte se s BilyBalet.cz do úchvatných příběhů Realu Madrid
bilybalet.cz

Okurková sezona? Ponořte se s BilyBalet.cz do úchvatných příběhů Realu Madrid

Real Madrid dokázal velmi rychle vyřešit očekávané příchody i odchody hráčů a tak se nyní nacházíme v tradiční „okurkové sezoně“.…
Zástupci BilyBalet.cz budou reprezentatovat Real Madrid v Ježově. Omluvte neaktivitu webu
bilybalet.cz

Zástupci BilyBalet.cz budou reprezentatovat Real Madrid v Ježově. Omluvte neaktivitu webu

Během následujícího víkendu proběhne v moravském Ježově velký turnaj fanklubů zahraničních klubů, kterého se zúčastníme i my. Jelikož v týmu…
NÁVOD: Jak odstranit technické nedostatky, které se objevily na našem webu
bilybalet.cz

NÁVOD: Jak odstranit technické nedostatky, které se objevily na našem webu

V posledních dnech jste se mohli na portálu BilyBalet.cz potýkat s určitými technickými potížemi. Nyní by mělo být vše opravené.…