Rodrygo si říká o šanci na pozici devítky. Využije ho Zidane jako alternativu k Benzemovi?

Čas 21. 11. 2020, 07:00 | Autor Zbyněk H. | ZdrojMarca.com
Rodrygo slaví gól
Rodrygo slaví gól

Trenérovi Los Blancos Zinedinu Zidanovi před dnešním zápasem s Villarrealem přibylo možná další dilema. K již tak nepřehledné situaci „devítek“ v týmu Realu Madrid se po reprezentační přestávce hlásí o slovo také Rodrygo Goes.

Rodrygo dokazuje Zinedinu Zidanovi, že může být spolehlivou volbou pro Real Madrid i jako střední útočník, což potvrdil na posledním reprezentačním srazu.

Mladík od svého příchodu do klubu v létě 2019 ukázal svůj nepopiratelný talent, hlavně z pravého křídla, ale teenager se postupně vyvíjí jako všestranný útočník, který může pokrýt kteroukoliv z útočných pozic.

Jeho poslední nominace k výběru brazilského týmu U23 se opět ukázala jako plodná, když nejdříve skóroval proti Jižní Koreji jako klasický střední útočník.

V dalším zápase proti Egyptu předvedl oslnivé vystoupení a opět se zapsal do střelecké listiny. V těchto dvou duelech se představil i Reinier, který proti Koreji také skóroval, a v zápase s Egyptem přihrál právě Rodrygovi na jediný gól. Brazílie zvítězila proti Jižní Koreji 3:1 a Egyptu v Káhiře podlehla 1:2.

S ohledem na tyto nedávné výkony a vzhledem k tomu, že Zidane volá po možnosti efektivní náhrady za Karima Benzemu, by se mohl Rodrygo jevit jako nepravděpodobný, ale zajímavý kandidát na tuto roli.

Zdá se totiž, že Zidane se vzdal snahy zapracovat na tento post Luku Joviće po více než podprůměrných výkonech z lavičky a Mariano Diaz je nadále využíván pouze sporadicky.

Jak se Zidane k této situaci postaví není jasné, ale z dosavadního průběhu sezony je očividné, že ať trenér Los Blancos počítá své „devítky” jakkoliv, výsledek je vždycky jedna. Karim Benzema.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (12 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!