Změna formátu Ligy mistrů 2020: Real musí porazit City, aby se dostal závěrečného turnaje

Čas 17. 06. 2020, 16:15 | Autor thjuks
Ramosův gól ve finále Ligy mistrů 2014 v Lisabonu
Ramosův gól ve finále Ligy mistrů 2014 v Lisabonu

UEFA oficiálně oznámila změnu formátu vyřazovací části Ligy mistrů 2019/2020. Osm týmů nejlepších týmů si to rozdá v závěrečném miniturnaji hraném v Lisabonu.

UEFA rozhodla, že čtvrtfinále i semifinále se odehrají v jednozápasovém formátu. Předtím je třeba ale rozhodnout o všech postupujícícíh. Postup si dopředu zajistili PSG, Atlético, Bergamo a Lipsko. Je však třeba odehrát zbývající odvety Manchester City - Real Madrid, Juventus - Lyon, Bayern - Chelsea a Barcelona - Neapol.

Real prohrál úvodní zápas osmifinále na Bernabéu 1:2, a v odvetě na tak musí vyhrát a vstřelit minimálně dvě branky. Zápas se odehraje 7., nebo 8. srpna v Manchesteru, nebo Lisabonu (dle epidemiologické situace).

Co ale víme je formát zbývající části turnaje, jehož dějištěm bude Lisabon, kde Real v roce 2014 slavil desátý titul Ligy mistrů. Finále letošní Champions League mělo být původně v Istanbulu, ale Turci z důvodu koronavirové krize vycouvali. Lisabon tak bude hostit nejen finále, ale také netradiční závěrečný miniturnaj.

Mezi 12. až 15. srpnem se odehrají čtvrtfinále, následně jsou na plánu semifinále 18. a 19. srpna. Finále Ligy mistrů 2020 bude v neděli 23. srpna.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (4 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!