Dohraje se La Liga? Vedení soutěže rozeslalo první návrhy. Týmy se zcela izolují

Čas 01. 04. 2020, 20:42 | Autor Laša | Zdrojas.com
La Liga
La Liga

Funkcionáři La Ligy připravili pro účastníky nejvyšší španělské fotbalové soutěže první návrh toho, jak by měl probíhat návrat týmů na trávníky poté, co bude mít země to nejhorší za sebou. K těmto dokumentům se dostala španělská média. Instrukce od Tebase a jeho podřízených jsou jasné – nesmí být ohroženo zdraví fotbalistů.

Dle instrukcí, které byly odeslány klubům, by před samotným restartem mělo následovat 15 dnů tréninku, který by se rozdělil na 4 různé fáze. Týmy by dostaly pár dnů na přípravu samotného tréninku. Následovala by samostatná příprava hráčů. Po dalších dnech by týmy rozdělily své výběry do tří skupin po osmi hráčích. Až krátce před startem by následovaly komplexní tréninkové jednotky celých týmů.

Ze zpráv, které dostala La Cope rovněž vyplývá, že by se týmy měly od okolního světa zcela izolovat v hotelích či sportovních centrech. V případě Los Blancos by šlo o Ciudad deportiva del Real Madrid ve Valdebabas. Přístup sem kromě hráčů a členů realizačního týmu by měl jen úzký okruh nezbytného dalšího personálu. Všichni přítomní by byli před tím otestování na přítomnost koronaviru SARS-CoV-2, který způsobuje onemocnění Covid 19. Tyto testy by proběhly tři dny před tím, než by se týmy sešly.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (2 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!