Real Madrid měl v loňské sezóně nejvyšší příjmy ze všech fotbalových klubů. Již podvanácté!

Čas 24. 01. 2019, 16:12 | Autor Laša | Zdrojdeloitte.com
Real Madrid
Real Madrid

Bílý balet se i v součtu zisků za sezónu 2017/18 může těšit z toho, že ze všech fotbalových klubů měl nejvyšší příjmy. Druhá Barcelona vydělala o 60 milionů euro méně.

Real Madrid se do čela žebříčku Money League dostal po dvou letech. Společnost Deloitte žebříček sestavuje již 21 let. Letos Real uspěl již podvanácté.

Jako první klub v historii Real Madrid za sezónu 2017/18 získal 750 milionů euro, což je roční nárůst o 75 milionů. Podle zprávy Deloitte Real za úspěch vděčí mj. úspěšnému jarnímu tažení v Lize mistrů. Společnost klub ocenila za skvělé využívání merchandisingu, sponzoringu a také za to, že se umí „prodat“ během letního předsezónního turné.

Podle zprávy Deloitte by ani v následujících letech nemusel Real Madrid příliš ztrácet, protože má příjmy zajištěny dlouhodobými smlouvami se společnostmi jako Adidas a Emirates. Mírný pokles ale očekávat lze, v souvislosti s odchodem Cristiana Ronalda.

Je třeba připomenout, že žebříček Deloite Money League 2018 hodnotí nikoliv celý rok, ale vztahuje se na sezónu 2017. Hodnotí se tedy příjmy zhruba do poloviny roku.

V žebříčku 20 klubů s nejvyššími příjmy, se nachází 9 týmů z Anglie, 4 z Itálie, 3 z Německa a Španělska a 1 z Francie. Kompletní zpráva Deloitte je ZDE

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (33 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!