Nejlepší hráč finále Llorente: Plní se mi můj sen. Jestli zůstanu hráčem Realu Madrid? Samozřejmě!

Čas 23. 12. 2018, 08:05 | Autor Laša | Zdrojas.com
Marcos Llorente
Marcos Llorente

Příběh Marcose Llorenteho je jako pohádka. Ještě v listopadu byl prakticky na odchodu z Realu Madrid. Výměna trenéra i zranění Casemira mu ale dala velkou příležitost, aby zabojoval o své místo v týmu Los Blancos. Nyní můžeme prohlásit, že ji lépe využít nemohl. Stal se hráčem základní sestavy, a to i ve chvíli, kdy se již uzdravil Casemiro. Myšlenky na odchod tak rázem vzaly za své. Ve finále proti Al Ainu byl Llorente vyhlášen hráčem zápasu.

Jestli i nadále zůstanu v Realu Madrid? Samozřejmě. Jsem hráčem Realu a mám zde smlouvu ještě na mnoho sezón.

V životě i fotbale platí jedno: vaše situace se může změnit ze dne na den. Já tomu věřím. Proto jsem na sobě tvrdě pracoval. I když byla má situace špatná, nikdy jsem úplně nesklonil hlavu. Když přišla moje příležitost, byl jsem připravený a chopil se jí. Vstřelil jsem svůj první gól za Real Madrid. Je to skvělý pocit.

Že se Real Madrid zlepšuje? Fanoušci to od nás očekávali. Pracovali jsme na tom. Myslím, že teď mnohem lépe bráníme. Jsme také mnohem svěžejší a agresivnější v útočení.

Získal jsem trofej pro nejlepšího hráče finále. Velmi si toho vážím. Vyhráli jsme a já vstřelil jednu branku. Nyní, když se ohlédnu zpátky, vidím všechnu tu dřinu, kterou jsem do toho vložil. Vidím, jak jsem bojoval o to, abych někdy mohl podobný moment prožít. Nyní je čas, abych si tento úspěch užil společně s rodinou, přáteli i přítelkyní. Tedy s těmi, kteří stáli po mém boku ve chvíli, kdy jsem to nejvíc potřeboval. Když se pro mě situace nevyvíjela ideálně. Chtěl bych proto trofej pro nejlepšího hráče finále věnovat jim.

Je to jako sen, který se mi zdál. Viděl jsem v něm, že podobnému moment jsem v jednu dobu hodně vzdálený, což pro mě bylo velmi obtížné. Je zřejmé, že to bylo jako sen, ve kterém bych nikdy nečekal, že vyhraji finále, jako bylo toto.

Samozřejmě, že jsem nikdy nebyl hráčem, který by dával mnoho branek. Pokaždé, když se mi to podaří, tak jsem velmi šťastný. Zahrávali jsme rohový kop, ale jejich obrana si s centrem poradila. Viděl jsem, jak míč letí mým směrem. V tu chvíli jsem si řekl: Ty jsi můj. Soustředil jsem se a dal do toho všechnu sílu, co jsem jen mohl. Naštěstí zamířil do branky. I ten bych chtěl věnovat rodině, přátelům i přítelkyni. Stojí při mně každý den.

Na co teď myslím? Na všechnu tu práci, kterou jsme jako tým vložili, abychom si mohli podobnou chvíli užít. Jak jsem řekl, mnoho branek nedávám, takže dny, kdy se mi to povede, jsou pro mě speciální. Nyní je čas, abych si to užil a byl šťastný.

Dnešek je pro mě něco jako splněný sen. Když se věci vyvíjejí tak, jak si přejete, musíte být šťastní. Finále se vám nepodaří hrát každý den. Zrovna tak v něm pokaždé nevstřelíte branku. Je to nejvíc. Jsem šťastný na maximum. Real Madrid vždy chce uspět. Vždy chceme získat všechny možné trofeje. Chtěli jsme vytvořit nový rekord a získat čtvrtý titul pro klubové mistry světa. To se ještě nikomu podařilo. Zrovna tak jsme chtěli zvítězit potřetí v řadě.

Co ostatní soutěže? Musíme jít krok za krokem, zápas od zápasu. Stále jsme naživu v La Lize, Copa del Rey i Lize mistrů. Chceme uspět ve všech těchto soutěžích a půjdeme za tím.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (20 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!